banner851

banner614

CHP'DE GÖZLER BÜYÜK KURULTAYDA

İl ve ilçe kongrelerini tamamlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde gözler 3-4 Şubat’ta yapılması planlanan büyük kurultaya çevrildi. Şimdilik Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Yalova Milletvekili Muharrem İnce olmak üzere 2 adayın olduğu kurultayda hangi ismin genel başkanlık koltuğuna oturacağı merak ediliyor.

banner619
Siyaset 01.02.2018, 17:42 01.02.2018, 18:54
701

Türkiye genelinde 938 ilçe ve 81 il başkanının belirleyen CHP’de gözler 3-4 Şubat tarihinde yapılacak 36. Olağan Kurultay’a çevrildi. İki gün sürecek kurultayın ilk gününde genel başkanlık seçimi yapılacakken ikinci gününde Parti Meclisi ile Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin seçimleri yapılacak. 60 Parti Meclis üyesinin seçileceği kurultayda 15 Yüksek Disiplin Kurulu üyesi belirlenecek.

Hazırlıklar tamamlandı
Hazırlıkların artık son aşamaya gelindiği 36. Olağan Kurultay için kurultayın yapılacağı Ankara Spor Salonu’nda bayrak ve flamalarla donatılırken detaylar, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapılacağı sunumun ardından kamuoyuyla paylaşılacak.

İki aday var
CHP'nin hafta sonu yapılacak 36. Olağan Kurultayı'nın şimdilik iki adayı var. Mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha başkanlığa aday olacak. Rakibi ise sık sık yaptığı ziyaret ve açıklamalarla Düzce’nin de yakından tanıdığı bir isim olan Yalova Milletvekili Muharrem İnce… “Başkanlık yarışında ben de varım” diyen İnce’nin sıkı bir çalışma içerisinde öğrenildi. Ayrıca İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıklaması ile diğer illerde ağırlıklı olarak İnce havasının hakim olduğu görülüyor.

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (7)
sadece atam 4 yıl önce
kemal kılıçdaroğlu pkk sempatizanlarını partiye doldurdu sırf koltuk sevdası için.düşünün diyarbakır,van delegesinin edirne kırklareli delegesinden daha fazla ağırlığı var.chp oldu hdp. chpnin ülkenin kurtuluşu kuruluş ayarlarına dönmektir. her zaman bir "ÜMİT" vardır
adamın teki 4 yıl önce
Kılıçdaroğlunu yedirmeyiz kimseye, o olmasa akp nasıl iktidarda kalacak. Dik dur eğilme kılıçdaroğlu ve avanesi!
solcu 4 yıl önce
bir daha kılıçdaroğlu seçilirse oy vermiyeceğim...ATATÜRK rumuzlu arkadaşa katılıyorum..değişim şart..
Vatandas 4 yıl önce
Mafya takdin sende benzine ha..benzinlemi calisiyorsun..az gez sende arabanla.mc ye giderken umarim arabayla gitmessin
mafya 4 yıl önce
Ya Öyle Ama Yeğenim! MİLLET Bitti Esnaf Ciftci İşci Memur Emekli Evden Çıkamıyor. Artık Ne Olcaksa Olsun Millet Kredi BATAĞI Falan .Tabi SENİN TUZ KURU ALIYORSUNDUR kiraları VATANDAŞ NE ETSİN PEKİ
ATATÜRK. 4 yıl önce
chp de değişim şart...Başarısız olan gidecek kardeşim..kimsenin babasının çiftliği değil burası...KILIÇDAROĞLU ile bu işin yürümediği apaçık belli.
MAFYA 4 yıl önce
BENZİN 6,TL OLDİ .MAZOT ENSESİNDE. BIRAK SECİM KURULTAY FALAN MİLLET BİTTİ BİTTİ HERKES İYİ OLSUN ARTIK