banner851

banner955

CHP de Milletvekili şöleni

Cumhuriyet Halk Partisi'nden ülke genelindeki illerde Milletvekilliği yapan Vekiller Düzce tarihinde ilk kez 20'nin üzerinde katılımla Düzce'ye geldi.

Siyaset 06.02.2009, 15:18
215
CHP de Milletvekili şöleni
banner1032

Açıkladığı Düzce Belediye Başkan adayı Evren Kuşçuoğlu ile yerel seçim hazırlıklarına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi'nde çalışmalar kapsamında ülke genelindeki değişik illerden gelen 20'nin üzerinde Milletvekilleri diğer illere giden toplam 43 Milletvekili ile İstanbul da buluşuyor. İstanbul yolculuğu sırasında Milletvekillerinin bazıları Düzce'de de düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı. Kaynaşlı gişilerinde partililer tarafından karşılanan Milletvekilleri daha sonra Kızılay Düğün Salonu'na gelerek toplantıya katıldı.

Toplantı da açıklamalarda bulunan İzmir Milletvekili Kemal Anadol, İktidara yüklenerek ülkenin çok zor şartlarda olduğunu ifade etti. Anadol, “Ülkenin şu anki durumu ortadadır. Bu nedenle yerel seçimlerden başlayarak ülkeyi düştüğü bu zor durumlardan kurtarmamız gerekiyor. Bunun için CHP olarak seçim çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Düzce'nin İktidar sayesinde arka planda kalan ve çok kötü durumda olduğunu belirten CHP Ankara Milletvekili Hakkı Suha Okay da Düzce Belediye Başkan adayları Evren Kuşçuoğlu ile Düzce'yi düştüğü bu durumdan kurtaracaklarını söyledi. Okay, “Düzce'nin gelişme zamanı gelmiştir. Bunu da adayımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Sadece Düzce değil tüm ülkeyi düştüğü zor durumdan kurtarmamız gerekiyor. İfadelerini kullandı.

“Asıl deprem 2002 yılında oldu.”

Düzce'nin iki deprem yaşadığını ve depremden sonra gelişemediğini söyleyen CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, “Düzce, asıl depremi 2002 seçimlerinden sonra AK Parti İktidarıyla yaşadı. İktidar'ın ülkeyi ne hale düşürdüğü ortadadır. Yerel seçimlerden başlayarak bu olumsuzluktan kurtulmamız gerekiyor.” dedi.

Toplantıya CHP Milletvekillerinden Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Kemal Anadol, Ankara Hakkı Suha Okay, Adıyaman Şevket Köse, Ankara Zekeriya Akıncı, Nesrin Baytok, Tekin Bingöl, Antalya Hüsnü Çöllü, Artvin Metin Arifağaoğlu, Aydın Fatih Atay, Bartın Rıza Yalçınkaya, Bilecik Yaşar Tüzün, Bursa Kemal Demirel, Abdullah Özer, Çanakkale Ahmet Küçük, Çorum Derviş Günday, Edirne Rasim Çakır, Bilgin Paçarız, Erzincan Erol Tınaztepe, Gaziantep Yaşar Ağyüz, Akif Ekici, Giresun Eşref Karaibrahim, Hatay Gökhan Durgun, Abdulaziz Yazar, İzmir Canan Arıtman, Selçuk Ayhan, Bülent Baratalı, Ahmet Ersin, Abdurrezzak Erten, Kahramanmaraş Durdu Özbolat, Kırklareli Tansel Barış, Turgut Dibek, Kocaeli Hikmet Erenkaya, Konya Atilla Kart, Malatya Mevlüt Aslanoğlu, Mersin Ali Rıza Öztürk, Muğla Gürol Ergün, Ordu Rahmi Güner, Sivas Malik Ecder Özdemir, Tekirdağ Eniz Tütüncü, Uşak Osman Coşkunoğlu, Yalova Muharrem İnce, Zonguldak Ali Koçal, Ali İhsan Köktürk katıldı.

banner844
Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu