banner851

banner955

CHP İL BAŞKANI CEMŞİT: ‘YILMAZ’IN BARBARCA TAVRINI ESEFLE KINIYORUM’

'Nükleer Düzenleme Kanunu Teklifi'ni görüşmek üzere toplanan TBMM Genel Kurulu'nda milletvekilleri arasında çıkan tartışma yumruklaşmaya varan kavgaya dönüştü. MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'e yumruk attı. Öte yandan CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Yılmaz’ın tavrını ‘barbarca’ diye nitelendirerek kınadı.

Siyaset 05.03.2022, 19:31 05.03.2022, 19:47
6576
banner1032

TBMM Genel Kurulu, 'Nükleer Düzenleme Kanunu Teklifi'ni görüşmek üzere toplandı. Grup önerileri üzerine milletvekillerinin konuşmaları devam ederken MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in sataşma olmamasına rağmen AK Parti milletvekillerine sürekli cevap verdiğini söyleyerek tepki gösterdi.

Büyüyen tartışma yakışmayan görüntülere dönüştü

Bülbül söz isteyerek, "Bıktık artık ya böyle bir şey olamaz. Size sataşma olmamasına rağmen sürekli cevap veriyorsunuz" dedi. Bunun üzerine MHP ve CHP milletvekilleri arasında tartışma çıktı. Büyüyen tartışma bir süre sonra Gazi Meclis’e yakışmayan görüntülere sahne oldu.

Ümit Yılmaz, CHP’li vekile yumruk attı

İki partinin milletvekilleri arasında yumrukların konuştuğu kavga çıktı. TBMM Başkanvekili oturuma ara verirken, bu esnada MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'e yumruk attı.

CHP'li Özel ve diğer milletvekilleri araya girerek Yılmaz'ı sakinleştirmeye çalıştı. CHP'li Gökçel ise milletvekilleri tarafından genel kuruldan çıkarıldı. Milletvekillerinin Yılmaz’ı durdurmaya çalıştığı o anlar objektiflere yansıdı.

Cemşit: ‘Yılmaz’ın barbarca tavrını esefle kınıyorum’

Öte yandan CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit yaptığı açıklamayla Milletvekili Ümit Yılmaz’ı kınadı. Cemşit açıklamasında, “Nükleer Düzenleme Kanunu Teklifi'nin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda MHP Düzce milletvekili Ümit Yılmaz, CHP Mersin Milletvekilimiz Cengiz Gökçel'e barbarca bir tavır sergileyip, şiddette başvurmuştur. Parlamento binasında gerçekleşen bu saldırının hiçbir izahı olamaz. Sayın vekilimiz Cengiz Gökçel’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yapılan bu çirkin saldırıyı, CHP DÜZCE İl Başkanı olarak esefle kınıyorum.” ifadelerine yer verdi.

banner844
Yorumlar (42)
Yazık 8 ay önce
Yakışıyor mu sana son demler artık
İstanbul'daki Düzceli 8 ay önce
Barbarca demek şiddeti önermiyorum ancak hainlikleriniz o kadar çok ayyuka çıktı ki kendimizi size karşı tutamaz olduk bizi sizin hainlikleriniz bu hale getirdi Ülkemizde bir savaş durumu söz konusu olur ise ki inşAllah olmaz tut ki oldu diyelim benim chPKK listem hazır mümkünse ülkesini bayrağını dinini seven herkez listesini hazır tutsun 15 temmuz da tam olarak temizleyemediklerimizi komple temizleriz....
Nhat 8 ay önce
Eline sağlık vvekilim. Bir de benim için vursaydin
Sadi 8 ay önce
Bakmayın esip gurlemesine, Düzce'de değeri kalmamıştır
Bülent Uygun 8 ay önce
İlk ve son vekillik.
Erdoğan başkan seni devirecek
ali 8 ay önce
Bir daha birinci sıra adaylığı garantiledi.
Ülkücü81 8 ay önce
Daha da buna oy moy yok
Duzcenin sorunlarını hallet diye oy verdik bu kavga etmeye gitmiş
Bundan sonra iyi partiye vereceğim oyumu
Kavgacılar. 8 ay önce
Bir daha milletvekilliğini rüyanda görürsün
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
kapalı