banner851

banner614

CHP İL BAŞKANI DEMİR: “CHP TÜRKİYE’DE DEMOKRASİYE GEÇİŞİN İLK ADIMI”

banner619

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle, CHP Düzce İl Teşkilatı tarafından Anıt Park Meydanında ve Akçakoca ilçesinde tören düzenlendi. Düzce’deki törende konuşan CHP Düzce İl Başkanı Haluk Demir, “Cumhuriyet Halk Partisi, 97 yıl önce bugün çağdaş Türkiye’nin temellerini atmış, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde cumhuriyeti kurarak, Türkiye demokrasisini inşa etmiştir” diye konuştu.

banner846
Siyaset 09.09.2020, 13:44 09.09.2020, 17:11
1178
banner844

Cumhuriyet Halk Partisi, kuruluşunun 97. Yılını kutluyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 97. Yıl dönümü nedeniyle, CHP Düzce İl Teşkilatı tarafından Anıtpark Meydanında tören düzenlendi. CHP İl Başkanı Haluk Demir ve Parti Yöneticilerinin katıldığı tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Törende İl Başkanı Haluk Demir, Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Törende bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Haluk Demir, “Demokrasiye geçişin ilk adımı, Cumhuriyetin, Atatürk ilke ve inkılaplarının yılmaz savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partimizin, halkın partisinin 97. yaşı kutlu olsun.  Cumhuriyet Halk Partisi, 97 yıl önce bugün çağdaş Türkiye’nin temellerini atmış, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde cumhuriyeti kurarak, Türkiye demokrasisini inşa etmiştir. CHP, eşit haklara sahip, onurlu insanların yaşadığı bir Türkiye’nin garantisidir. Yokluklar, yoksunluklar, işgallerle çökmekte olan bir ülkenin kurtuluş mücadelesi için Eylül 1923’de Halk Fırkası olarak hayat bulan yolculuk, 1924 yılında Cumhuriyet Halk Fırkası ve 1935’de de Cumhuriyet Halk Partisine dönüşmüştür” dedi.

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, benim iki büyük eserim var, bunlardan birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” sözünü hatırlatan Demir, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Cumhuriyet Halk Partisi her daim aydınlanmanın, bilimin, yeniliklerin habercisi ve savunucusu; ezilenin, ötekileştirilenin sesi olmuştur. Kadınların ve çocukların umudu, hakkını arayan vatandaşın yol arkadaşı olmuştur. Türkiye’nin demokratik yaşam mücadelesinin öncüsü olarak yüklendiği tarihi misyonu ile ülkemizi geleceğe taşıyan, dün olduğu gibi bugün de kurucu ilkelerine sadakatle ve ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk milletine emanet ettiği değerlerden aldığı güçle, laik, aydınlık ve çağdaş bir Türkiye mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir. Geçmişten aldığı bu gücü ve birikimiyle aydınlık bir geleceğin de mimarıdır. Ülkemizin içinde bulunduğu bu darboğazdan, karanlığa sürüklendiği bu günlerden sıyrılmak, aydınlık yarınları inşa etmek için sosyal demokrat anlayışı paylaşan, cumhuriyetin değerlerine ve Atatürk devrimlerine gönülden bağlı olan herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu siyasal ve sosyal tüm sorunların çözüm adresi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Demokrasiye inan çağdaş bir Türkiye’yi arzulayan tüm vatandaşlarımızı Cumhuriyet Halk Partisinde mücadele etmeye davet ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisinin kurulduğu gün, bu topraklar için eşsiz bir anlam daha taşıyor şüphesiz. Tarih bizlere, 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Tararruz harekatında, Türk ordusunun işgal altında olan İzmir’e girdiği ve bunun sonucunda İzmir’in işgalden kurtulduğu o şanlı günü de işaret ediyor. Tarih, kurtuluşun ve özgürlüğün tek çözüm olduğu karanlık günlerde azim, kararlılık ve umut ile tek yürek olan özgürlük mücadelesinin neler başarabildiğini gösteriyor. İnanıyorum ki, her ne zaman umutsuzluğa ve karamsarlığa düşersek düşelim 9 Eylül’ler bize güç verecek, umut olacak. Tüm bu hislerimle, Cumhuriyetin Kalesi İzmir’in Kurtuluşunun 98. Yılını ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşunun 97. Yılını kutluyor, başta kurtuluş mücadelesinin kahramanı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, tüm gazilerimizi minnet ile anıyorum.

Akçakoca’da da Tören Düzenlendi…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle Akçakoca İlçe Örgütü de tören düzenledi. Törende Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

Yorumlar (4)
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA!!! 12 ay önce
MAŞALLAH MEYDAN TIKLIM TIKLIM. CHPDE YÖNETİMLER BAŞKANLAR HARİÇ, İL YÖNETİMİ 20 KİŞİ, MERKEZ İLÇE YÖNETİMİ 16 KİŞİ, DİSİPLİN KURULU İSE 8 KİŞİDEN OLUŞUYOR. BUNUN ÜSTÜNE İLÇE BAŞKANLARI İLE GENÇLİK VE KADIN KOLLARINI SAYMIYORUM BİLE SIRF BU İSİMLER GELSE EN AZ 47 KİŞİNİN ORDA OLMASI LAZIMDI. AMA NORMALDİR CHPYE YLLARINI VERMİŞ PARTİLİLERİNİZİN DIŞLANILDIĞI VE BAŞKA PARTİLERİ GEZMİŞ TİPLERİ KURTARICI DİYE İNSANLARIN ÖNÜNE KOYUP YETKİLİ YAPILDIĞI YETMEZMİŞ GİBİ NASILSA SEÇİM KAZANAMIYORUZ DİYEREK DAHA DÜN KURULAN NE İDÜĞÜ BELLİ OLMAYAN PARTİLER İLE BİRLİKTE DİĞER PARTİLERİN ARTIKLARI TİPLERİN PEŞİNDEN GİTTİĞİNİZ MÜDDETÇE ANCA BİR AVUÇ KALARAK KENDİNİZ ÇALAR KENDİNİZ OYNARSINIZ.
Ahmet hakan 12 ay önce
Hala bu masallarla yaşıyolar 97 sene bitane dikili agaç göstersenize heykeller bbu agaç katekorisine girmiyor ama başkan
tarihi yalanlar 12 ay önce
Gülüyorum sadece. 1923 ten 1950 ye kadar tek parti diktası vardı. CHP tek partiydi. 1945 te yapılan göstermelik seçimde "açık oy, gizli sayım" rezaleti yaşandı. Ortamlarda demokrasi getirdik dersiniz. Kim bilecek?
Vatandaş 12 ay önce
Maskeler kişileri rehatsız etmiş galibaba