banner851

banner614

CHP İŞİ SIKI TUTUYOR

Düzce'de 2 olan belediye sayısını bu yerel seçimde arttırma hedefinde olan CHP, işi sıkı tutuyor. Genel merkez, oy oranının düşük olduğu illerde adeta seçim seferberliği ilan etti. Kamuoyu yoklamaları ve teşkilat toplantıları ile Düzce'de oy potansiyeli yüksek, güçlü adaylarla halkın karşısına çıkma hazırlığı yapılıyor.

banner619
Siyaset 13.08.2013, 13:44
248
CHP İŞİ SIKI TUTUYOR

CHP'de, Mart 2014'te yapılacak yerel seçimle için aday adaylığı süreci devam ediyor. Yerel seçim hazırlıklarını sürdüren CHP, 2011 seçimlerinde milletvekili çıkaramadığı 33 ili mercek altına aldı. Bu illerin örgüt yöneticileriyle adaylık yönetimi ve adaylar konusunda çalışmalarını sürdüren CHP, kamuoyu yoklamalarıyla da seçmenin nabzını tutuyor. CHP, nüfusu 100 bini geçen yerlerde ise adaylarını öncelikle örgütün değerlendirmesine tabi tutacak. CHP'de adayların büyük ölçüde Eylül ayı sonlarında netleşmesi beklenirken kritik il ve büyükşehirlerde ise sürecin Şubat 2014'e kadar uzayacağı kaydediliyor.

KRİTİK İLLER

Düzce CHP'nin Haziran 2011 seçimlerinde milletvekili çıkaramadığı 33 il arasında bulunuyor. Kulislerde, aday adaylığı sürecinin erken başlatılmasına rağmen, bu 33 il ve 500'ü aşkın ilçede aday başvurusunun az olduğuna dikkat çekiliyor. Güçlü aday arayışında olan CHP, anketlerle halkın görüşünü, teşkilat toplantıları ile ise partililerin nabzını tutuyor. Düzce'de bu yerel seçimde oy oranını arttırma hedefinde olan CHP, mevcut başkanlarla yola devam etmek kararı aldığı Akçakoca ve Yığılca'da başkanların başarılı çalışmalarını gerekçe göstererek tekrar seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakıyor. Diğer ilçelerin yanı sıra 2 dönemdir AK Parti'nin hiçbir partiye kaptırmadığı merkez belediyesini almayı en başlı hedef haline getiren CHP, bunun için aday belirleme sürecinde doğru adımlar atmak istiyor...Haber: S. KAŞKIR

Yorumlar (0)