banner851

banner955

CHP KURULTAYI’NI DEĞERLENDİRDİ…

Geçtiğimiz günlerde yapılan kurultayda İnce’ye destek verdiği bilinen CHP Düzce İl Başkanı Tozan, İnce’nin bazı genel başkan yardımcıları tarafından il başkanlarının baskı altına alındığını söylemesine karşın, kendisinin İnce’ye destek ve oy vermesine rağmen bu tür bir eleştiriyle karşılaşmadığını belirtti. Tozan, bu anlamda tüm dünyaya bir demokrasi dersi de verdiklerini ifade etti.

Siyaset 09.02.2018, 15:09 09.02.2018, 18:23
509

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, partinin bu kurultayda dünyaya demokrasi dersi verdiğini söyledi. İktidar partisi ile kendi partilerini kıyaslayan Tozan, “Biz de liderlik softası yoktur. Bolu’da iktidar partisinden 2 aday çıktı diye kongreyi iptal eden anlayışı hepimiz gördük” diyen Tozan, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı seçebilmesi için yapılacak olan Tüzük Kurultayı’na hazırlandıklarını belirtti.
 
Demokrasi dersi verdik”
CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan Öncü Haber’e yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin en fazla ihtiyaç duyduğu demokrasi adına dünyaya ders vermiştir. Biz de liderlik softası yoktur. Gördüğünüz gibi mevcut hükümet AKP 2 aday çıktı diye Bolu’daki kongreyi iptal eden anlayışı hepimiz görmüşken, Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanın karşısında aday vardı biz Düzce delegeleri olarak 6 delegemizle mevcut Genel Başkanımızın karşısındaki Sayın İnce’ye destek verdik, oy da verdik. Her yerde seçim yapıldı. 488 tane adayımız vardı. Mevcut hükümete baktığımızda böyle bir şans yok. Genel Başkan belli, İl Başkanları belli, kimin milletvekili olacağı yönetim tarafından belirleniyor. Delege önüne koyulan listeye sadece oy veriyor ve delegenin seçme hakkı olmuyor. Yani mevcut hükümetin yaptığı demokratik kurallara uymuyor.
 
“Kılıçdaroğlu’na neden oy vermediğim eleştirisini almadım”
Eğer demokrasiden bahsediyorsak bunu gerçekleştirmiş olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir ve ben hiçbir genel başkan yardımcısından ‘Neden Genel Başkanımıza oy vermiyorsun?’ diye bir eleştiri almadım”
dedi.
 
CHP’nin tutuklu Milletvekili Enes Berberoğlu hakkında da konuşan Tozan, Berberoğlu’nun kurultaydaki yerinin özel olarak hazırlandığnı ve PM’ye de girdiğini belirtti.
 
Berberoğlu pm’de…
Tozan, “Şimdi o çok özel bir konudur. Türkiye’nin şuanda en çok demokrasiye ihtiyacı var. Berberolu’yla ilgi anayasa mahkemesinin aldığı karara alt mahkeme uymamaktadır. Türkiye tarihinde böyle bir hukuk problemi hiç olmamıştı. Bu vatandaşların hukuka olan güvenlerini sarsmaktadır. Türkiye maalesef bu haldedir ve bunu sebebi AK Parti’dir. Berberoğlu’yla ilgili verilen karardan sonra, Berberoğlu’nun tahliye edilerek yargılanması gerekirken alt mahkeme üst mahkemeyi tanımayarak tutukluluğu devam etmektedir. Bu hukukun ayaklar altına alınmasıdır. Basın özgürlüğünün Amerikan demokrasisinde daha farklı bir yeri vardır. Onların basınla ilgili hassasiyetleri çok daha farklıdır. Orada bir dördüncü güç olarak kullanırlar. Bundan da asla taviz vermezler. Ama Türkiye’de gördüğümüz gibi basın tutuklu. Yandaş basın olursanız problem yok. Muhalifseniz başınıza nelerin geldiğini ortada. Bu problemin derhal toparlanması gerekmektedir” dedi.

Haber: A. SARI

banner844
Yorumlar (6)
Ah ah 5 yıl önce
Bu tekme Tokat dayak yiyen adam değil mi ya Hale’n konuşuyor utanmaz
yok yaaaaa 5 yıl önce
başkan şunu kafana sok taraf olmayan bertaraf olur dolayısıyla koltuktan uçuşun yakındır genel seçimlere seninle gidecek olan zihniyetin yanında ben ve bizler yokuz
demokrasi 5 yıl önce
demokrası dersimi verdiniz...muharrem ince herhalde başka şeyler anlattı..biz yanlış dinlemişiz..ondan sonra bu millete koyun dersiniz bide utanmadan..8 seçim kaybetmiş adama oy vermek ne oluyor acaba..onu da bi açıklasanız.LEVENT KIRCA sikeci gibisiniz.gülüyoruz
Bizde değerlendirelim. 5 yıl önce
Dikta yönetimi neymiş, gördük.
İnce doğru söyledikçe parti içi koltukçu zihniyetin sesi bir taraflarına kaçmış olacak.
muharrrem ince 5 yıl önce
kendi içinizde demokrasiyi sağlayamıyorsunuz,bunu bu millete nasıl anlatacaksınız..ERDOĞAN düşmanlığı üzerinden sürekli prim yapan genel başkanınız var..bu millet sizden çözüm olacak proje üretecek konular bekliyor..dünyada eşi benzeri olmayan 8 seçim kaybetmiş lider yok..niçin bırakmıyor açıklasın..bir ışıkmı gördü..yazık
Vatandaş 5 yıl önce
Bu kez chp'ye oy vereceğim.İlk olacak.Tozan aday olursan zaten oy'um senindir kardeşim.Hakettin fazlasıyla.
19
açık