banner851

banner614

CHP SEÇİM STARTINI VERDİ

banner619

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Düzce İl Başkanlığı seçim startını verdi. CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal Düzce’ye gelerek örgütü ziyaret etti. Basın açıklaması yapan milletvekilleri yeniden yapılacağı ilan edilen seçimi ‘1 Kasım Dayatma Seçimi’ olarak değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklenen CHP’li vekiller, Ak Parti’yi sandığa gömeceklerini söyledi.

banner846
Siyaset 25.08.2015, 14:16
2402
CHP SEÇİM STARTINI VERDİ
banner844
Dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’la yaptığı görüşmenin ardından seçimin yeniden yapılacağını duyurmasıyla partilerde hareketlilik başladı.  Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Muğla Milletvekili Akın Üstündağ ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal Düzce’de partililerle bir araya geldi. Örgüt binasında yapılan basın toplantısına CHP İl Başkanı Mustafa İzgin, 7 Haziran seçimlerinde CHP Düzce Milletvekili adayları olan Zafer Teber, Ali Fuat Şaşoğlu ve Ömer Taşlı da katıldı.

MECLİSTE ÇALIŞTIRILMIYORUZ
Basın toplantısında ilk olarak Muğla Milletvekili Akın Üstündağ konuştu. Üstündağ, CHP’nin 14 ilkesi üzerinden açıklamalarda bulundu. Üstündağ, “Türkiye’de en büyük sorun Cumhurbaşkanıdır. Altını çiziyoruz.. Şuanda Türkiye hükümetsiz kaldıysa bunun sorumlusu Erdoğan’dır. Milletvekilleri olarak mecliste çalıştırılmıyoruz. Bu zihniyeti sandıkta hep beraber cezalandıracağız.”

3 NOKTA ÜZERİNDE DURDUK
Üstündağ, Kılıçdaroğlu’nun koalisyon görüşmelerinde 3 nokta üzerinde durduğunu söyledi. “Yüksek profilli bir hükümet olsun demiştir. Mecliste desteği yüksek olan, anayasayı değiştirme gücü olan, her türlü reformu gerçekleştirme gücü olan, dışarda saygınlığı olan bir hükümet oluşturmak için çalışmıştır.”

SİVİL DARBEDİR

Üstündağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hükümet kurma yetkisini vermemesinin sivil bir darbe olduğunun altını çizerek “Cumhurbaşkanı’nın Anayasal çizgiye çekilmesi. Türkiye’de ki en büyük sorun Cumhurbaşkanıdır. Şu anda ülke hükümetsiz kaldıysa bizler 25. dönem milletvekilleri olarak meclise gerçekten çalışmak için demokrasi için gittiğimiz mecliste çalıştırılmıyoruz. Cumhurbaşkanı tamamen meclisi pasivize eden kişidir. Kendisine edindiği Başbakanla kendi oluşturduğu kaçak sarayda ki gölge hükümeti ile mecliste ki işlevini yitirmiş bir çoğu milletvekili dahi olmayan bakanlarla bu ülkeyi yönetmeye çalışıyor. En son Kılıçdaroğlu’na hükümet kurma görevi vermemesi ciddi bir sivil darbedir.” Dedi.

SANDIĞA GÖMECEĞİZ!
Üstündağ son olarak seçmenin sandıktaki iradesine saygı duymayan hükümeti sandığa seçimde gömeceklerini belirtti.

TERÖRÜ MAKSİMİZE ETTİLER!
Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Ak Partinin 13 yıllık icraatları hakkında sert eleştirilerde bulundu. Sarıbal, “Siyasal iktidarlar ya bu milletin dininden besleniyorlar ya dilinden, ya hemşericiliğinden ya da yoksulluğundan besleniyorlar. Aldatanlar ve Kandıranlar Partisi Cumhuriyet tarihine toplumu yoksullaştıran fukaralaştıran ama bunun karşılığında memleketi talan eden bütün varlıklarını satan kendi yandaşlarıyla paylaşan sıfır terörle aldıkları bu süreci maksimize ederek ülkeyi bu hale getirdiler. ”dedi.

ÜLKEDE İÇ SAVAŞTA YARATABİLİR
Sarıbal, Erdoğan için ağır sözler sarf etti “400 milletvekili isteyen, tek başına devlet başkanı olmak isteyen adam bu ülkede darbede yapabilir, bu ülkede iç savaşta yaratabilir. Bu ülkede kardeş kanıda dökebilir. “
 
DAYATMA SEÇİMİNİ ERDOĞAN İSTİYOR
Sarıbal, Erdoğan’ı 1 Kasım seçimini neden istediğini anlattı. “Hırsızlıkların, yolsuzlukların hesabını vermek istemiyor. Kendisinin ve yandaşlarının yıllardır cebine koyduğu adaletsiz hegemonyanın ortaya çıkmasını engel olmak için istiyor.”

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (19)
yığılcalı 6 yıl önce
babayı alırsınız.yav siz yenilgiden bıkmadınızmı.bak bunu yığılcadan yazıyorum.yine bekliyoruz alkışlarınızı gelince.sandıklar açıldığında bu defam kaçmayın ama :) ayıp oluyooooo
ESKI SANAYI ESNAFI S P 6 yıl önce
AKP HUKUMETI KURMAK İÇİN TEKLIFI DOĞRÜ YAPTIĞİNE İNANIYORUM SADECE C H P PARALELIN EMIRLERİNE BOYUN BUKMÜŞTUR
ilhan civelek 6 yıl önce
Biz CHP''liler yerel seçimlerde MHP adayına destek verdik.Şimdi sıra MHP de.Eğer MHP''li seçmen Zafer Teber bey gibi toplumun saygı ve sevgisini kazanmış bir kişiyi desteklerse 1 vekillik AKP ''den koparabiliriz.
haydar 6 yıl önce
80 YILDIR NE KÖY OLDUNUZ NE KASABA HADE ORDAN GÖRECEKSİZ SANDIĞI AMA......
genç aday 6 yıl önce
35 yaşını geçmemiş genç bir aday çıkartın tanınmış sevilen gençlerden oy alır kazanır.
HIDIR 6 yıl önce
Hıdır görüp göreceğin budur… diye bir atasözü var bilirmisiniz.Kan kaybetmiş bir MHP varken dahi aldığınız oy ortada. Mhp dönüyor bekleyin…
white troller with spaget 6 yıl önce
Düzce''de CHP''de 1 milletvekili garanti, 2. yi zorlayacakmış diyorlar :))
duzceliye cevap 6 yıl önce
Doguda son secimde kac milletvekili cikardin ey ak troll..makarna kafali
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı az bulutlu