banner851

banner614

CHP’DE 3 BAŞVURU

banner619

Başvuruların bugün sona erdiği Cumhuriyet Halk Partisi’nde Düzce’den milletvekilliği aday adaylığı için Zafer Teber, Zekeriya Yanmaz ve Abdullah Şahin başvurdu. CHP’de 7 Haziran’a oranla başvuru sayısının düştüğü görüldü.

banner846
Siyaset 07.09.2015, 17:12
3881
CHP’DE 3 BAŞVURU
banner844
CHP'de 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler için milletvekili aday adaylığı başvuruları bugün saat 17.00'de sona erdi. Başvuruların parti genel merkezinde alındığı CHP'de, kadın ve gençlerden 2 bin 500 lira, diğer adaylardan ise 5 bin lira ödenti alındı. Engelli adaylardan herhangi bir ödenti talep edilmedi.

ŞAŞOĞLU VE TAŞLI BAŞVURMADI

7 Haziran Milletvekili seçimlerinde Düzce’de 5 aday adayının başvurduğu CHP’de 1 Kasım seçimlerinde sadece 3 müracaat geldi.  Haziran ayındaki genel seçimlerde ön seçimle Düzce’den birinci sıra milletvekili adayı gösterilen Zafer Teber yeniden genel merkeze başvurusunu yaptı. CHP’nin 2. ve 3. Sıra adayı Ali Fuat Şaşoğlu ve Ömer Taşlı 1 Kasım Genel seçimleri için adaylığını koymadı.  

YANMAZ VE ŞAHİN ADAY ADAYI

Teber’in yanı sıra genel Merkeze aday adaylığında ismi geçen Zekeriya Yanmaz ve Abdullah Şahin başvurdu.  Akçakoca Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Başkanı Zekeriya Yanmaz, özellikle Akçakoca’da tanınan simalardan biri. Abdullah şahin ise 2014 yerel seçimlerinde Gölyaka Belediye Başkanlığına adaylığını koymuş ve Gölyaka’da Cumhuriyet Halk Partisi’ne büyük ivme kazandırmıştı. Şahin 7 Haziran seçimlerinde de milletvekili aday adayı olmuş ancak yapılan ön seçimde ilk üçe girememişti.

Başvuru sürecinin sonuna gelen CHP’de bazı bölgelerde merkez yoklaması yoluna gidilecek, kontenjan adaylarının durumu ise Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi'nde (PM) ele alınacak.
Yorumlar (5)
düzceli 6 yıl önce
suna... yorumunuzla parti içi sorunlarınız olduğunu kabul ediyorsunuz vatandaş olarak zaten partinizin yıllardır sorunlu olduğunu görüyorduk siz bu iki adaya bağlıyorsunuz ama yıllardır aldığınız oy oranına bakarsanız hep sorunlu olduğunuzu anlarsın
suna 6 yıl önce
ömer taşlı ve ali fuat şaşoğlu geçen seçim döneminde parti içinde sorunlarla gündemde kaldılar oysa seçimle ilgili çabaları olsaydı yine aynı liste devam ederdi?
aydın baykula 6 yıl önce
üçü de biri birinden değerli düzce ye değer katacaklar dır hayırlı olsun
Melih 6 yıl önce
Abdullah Şahin''i kutluyorum tabandan gelen gerçek bir CHP li önseçimlerde engüçlü adayken arkalarda kalması parti içersinde sıkıntı ve olumsuz etki yapmıştı,Ankara''nın isteği üzerine tekrar aday adayı oldu katkısı mutlaka büyük olacak mutlaka.
gurbetçi 6 yıl önce
nasıl olsa hedepe ye oy vereceksiniz ne diye aday oluyosunuz, aday gösteriyosunuz, seçime giriyosunuz ki...
23°
parçalı az bulutlu