banner614

CHP’DE GÖZLER YSK’DA

banner619

CHP Parti Meclisi (PM) toplantısında, aday belirleme yönetmeliğindeki değişiklik önerisi kabul edildi. Şimdi gözler Yüksek seçim kurulunun onayında. Düzce'de sıralama , YSK’dan sonra belli olacak..

banner846
Siyaset 24.08.2015, 10:46
2170
CHP’DE GÖZLER YSK’DA
banner844

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde düzenlenen PM toplantısı 5 saat sürdü. Toplantıda, CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) aday belirleme yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına yönelik önerisi görüşüldü. PM, aday belirleme yönetmeliğindeki değişiklik önerisini kabul etti. Parti, bu değişiklik sonrası erken seçimde 'ön seçim' yapıp yapmaması gerektiğini YSK'ya soracak. YSK'nın onay vermesi durumunda CHP, erken seçimde adaylarını ön seçim yapmadan belirleyecek.

 

CHP’de gözler Yüksek Seçim Kuruluna çevrilirken, Düzce Teşkilatının erken seçimde hangi adaylarla seçime gideceği merak konusu oldu. 7 Haziran seçimlerinde Düzce’deki oy oranlarını artırarak ikinci parti konumuna yükselen Düzce örgütü, bu başarıda adayların payının da büyük olduğu görüşü hakim. Ancak adayların tekrar bir seçime nasıl baktığı da belirsiz. Şimdilik aday değişikliğine sıcak bakmayan CHP il Başkanlığı, ön seçimin kaldırılmasından sonra aday değişikliği söz konusu olursa merkez yoklamasına başvurulacak.

 

Seçim süreci milletvekillerini mali açıdan etkiledi. 7 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olabilmek için her bir aday adayının yaptığı bireysel harcamalar da oldu. Önseçimde ön sıralarda yer alabilmek ve ardından adaylık sürecinde yapılan harcamalar birleşince rakam bazı CHP milletvekilleri için daha da arttı. Hazine yardımının da kesileceği düşünüldüğünde 7 Haziran genel seçimlerinde CHP’nin 1. Sıra milletvekili adayı Zafer Teber, 2. Sıra adayı Ali Fuat Şaşoğlu ve 3. Sıra adayı Ömer Taşlı’nın nasıl bir karar alacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Yorumlar (9)
Semih 6 yıl önce
Zafer bey oldukca bilge birisi Duzceye ve ülkeye faydali olacagindan zerre suphem yok
MIGHTY 6 yıl önce
Senaryolar başladı :)) sonuçlar hep aynı
M.T. 6 yıl önce
Sıralama değişmeden seçime gidilir. CHP Bu sefer Düzce''den 1 milletvekilini garantiler. CHP için 8 bin civarında oy ihtiyacı vardı. Düzceliler bu açığı fazlasıyla kapatıp Düzce''de tarih yazacak.
düzce81 6 yıl önce
İttifak yapmadan vekillik hayalcilik olur.
cumayerli 6 yıl önce
MHP ve chp düzceden miletvekil istiyorlarsa mutlaka itifak yapmaları lazım ancak akpden öyle miletvekili alırlar yoksa kendilerini kandırmasınlar 3 0olur
ali fuat 6 yıl önce
ali fuat adayken Atatürk kalkıp gelse chp ye oy vermem
OYLAR CHP ye 6 yıl önce
bu seçimde A.K.Partisini tam olarak cezalandırmak için OYLAR CHP ye. Yıllarca cemaatle kucaklaş. NE İSTEDİLERSE VER.. tanıyamadık de... Çözüm süreci diye teröristlere dokunma şimdi karşınadikildi hergün vatan evladının kanı topraklara seriliyor.
Metin 6 yıl önce
ali fuat bey yoksa oylar çöpe atmam oyda kullanmam...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık