banner851

banner614

CHP’DE SEÇİM HAZIRLIĞI

Başbakan Davutoğlu ile pazartesi günü yapacağı toplantı öncesi, koalisyon görüşmesinin olumsuz sonuçlanması ihtimaline karşı kurmaylarını harekete geçiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, olası erken seçim için seçimlerin hemen ardından partinin kamuoyuna deklare ettiği; 14 maddeden oluşan, “CHP’nin Koalisyon İlkeleri” broşüründen 200 bin adet bastırılarak 81 il teşkilatına dağıtılması talimatını verdi.

banner619
Siyaset 08.08.2015, 14:17
1436
CHP’DE SEÇİM HAZIRLIĞI
Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun büyük koalisyon için pazartesi günü saat 18.00’de randevu vermesi üzerine CHP’de, görüşme için yoğun bir tempoyla çalışma başlatıldı. CHP heyeti, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Davutoğlu ile yapacağı görüşmede masaya koyacağı konu başlıkları üzerinde ayrıntılı bir çalışma yapıyor. Seçimlerin hemen ardından partinin kamuoyuna deklare ettiği; 14 maddeden oluşan, “CHP’nin Koalisyon İlkeleri” broşüründen 200 bin adet basılarak 81 il teşkilatına dağıtıldı. Teşkilatlara, CHP’nin hükümet kurma sürecindeki “yapıcı” ve “pozitif” tutumuyla 14 ilkesinin halka anlatılması istendi.

 ‘SÜRPRİZ OLABİLİR’
CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise Davutoğlu’nu olası bir hükümet konusunda “samimi” ve “istekli” buluyor. Ancak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tavrı nedeniyle erken seçimin kaçınılmaz olduğunu düşünüyor. Kılıçdaroğlu’nun, bu nedenle kurmaylarına, “erken seçim” hazırlıklarının başlatılması talimatını verdiği belirtiliyor.
CHP’de, erken seçim hazırlıkları kapsamında atılan adımlar şöyle:

1.VEKİLLERE ANKARA ÇAĞRISI: CHP’li milletvekilleri Ankara’ya davet edilerek “Seçime hazır olun” mesajı verilecek. Milletvekillerinin seçim bölgelerinde yapacağı propagandalarda kullanacağı notlar da hazırlandı. AK Parti ile koalisyon konusunda pazartesi günü olumlu bir gelişme olursa, çarşamba günü milletvekillerine CHP’nin neden hükümete girdiği anlatılacak. Vekillerden, seçim bölgelerine gitmeleri ve bu konuyu anlatmaları istenecek. 

2.BİLDİRGE İÇİN ANKET: 7 Haziran seçimlerinde ekonomik vaatleriyle öne çıkan CHP’de, yeni seçim bildirgesi hazırlıklarına da başlandı. Bunun için öncelikle anketler yapılacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sencer Ayat, bildirgenin altyapısını oluşturacak anketin sorularını belirledi.

3- PROPAGANDA HAZIRLIĞI: Seçimde izlenecek seçim stratejisi konusunda da hazırlıklar başladı. Olası bir erken seçimde izlenecek strateji konusundaki hazırlıkları Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu ile Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak yürütüyor.

4- BAYRAK, AFİŞ HAZIRLIĞI: CHP Lideri Kılıçdaroğlu, seçimlerde kullanılacak bayrak, flama ve afişler için ihale hazırlığı yapılması talimatını da verdi. Eşzamanlı olarak genel başkanın seçimlerde mitinglere gitmek için kullanacağı uçağın kiralanması için de şimdiden şirketlerle temasa geçilmesi talimatı verildi. (Kaynak Habertürk)
banner844
Yorumlar (3)
YIĞILCALI 6 yıl önce
CHDPKK DAHA FAZLA SÖZE GEREK VARMI? HDP YE HER EVDEN BİR OY VEREN CHP DEĞİLMİ.ŞEHİTLERİMİZİN SORUMLUSUDA SİZSİNİZ...ALLAH ISLAH ETSİN SİZİ BE
emekli 6 yıl önce
inş erken seçim olurda CHP /MHP/HDP/ BARAJ ALTINDA KALIR BU SEFER SİZDEN BİR ŞEY OLMAZ SİZDEN ANACAK KIRIZ OLUR
DZC81 6 yıl önce
İNŞALLAH ERKEN SEÇİM OLURDA.?BİDAA OYMOY YOK SANASEN ÖNCE DÜZCE TEŞKİLATINI KUR Bİ BAŞKANI BİLE YOK PARTİNİN ŞÖLE ADAM GİBİ ! GELEN 6 AYDA GİDİYO......