banner851

banner614

CHP’DE SULAR DURULMUYOR

banner619

24 Haziran seçimlerinin ardından CHP Düzce İl Başkanlığı’nda eski ve yeni yönetim arasında sular durulmuyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklaması ile yeni yönetimin seçimlerde başarısız olduğu ve milletvekili seçimleri için kendilerine Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Recep Tayyip Erdoğan’a oy istediğini iddia eden eski yönetimin ardından yeni yönetimden yapılan açıklamada, “Parti hukukunu ayaklar altına almaya çalışanların CHP'de yeri yoktur. Bu yalanın pazarlamacılığına soyunanlar, AKP-MHP ittifakının sinsi hizmetkarlarıdır” ifadesine yer verildi.

banner846
Siyaset 03.07.2018, 13:45 03.07.2018, 17:28
1638
banner844

CHP Düzce İl Başkanlığı’nda sular durulmuyor. 24 Haziran Seçimleri öncesinde partisini bırakıp giden eski yönetim ile yeni yönetim arasında yaşanan gerilim tırmanıyor. CHP Düzce İl Başkanlığı’ndaki görevlerinden istifa eden il başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin yeni yönetimi, seçimlerde başarısız olduğuna ilişkin yaptığı açıklamanın ardından yeni yönetimden cevap niteliğinde açıklama geldi.

“Aday listelerimiz MYK tarafından hazırlandı”
CHP Düzce İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, milletvekili adaylarının belirlenmesine yönelik ortaya atılan iddialara ilişkin şu ifadelere yer verildi:

 “Sayın Muharrem İnce, partimizin TBMM Grubu'nca aday gösterilirken, milletvekili aday listelerimiz, partimizin en üst yönetim organı olan MYK tarafından hazırlanmış akabinde, partimizin Kurultay'dan sonraki en yetkili kurulu olan ve yine Kurultay Delegelerimiz tarafından seçilmiş olan Parti Meclisimizin onayıyla kesinleşmiştir.”

“Haksız, yakışıksız ve mesnetsiz iddialar ve söylentiler”
Tıpkı Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce gibi milletvekili adaylarının da başarı hedefi ile oluşturulduğuna dikkat çeken parti yönetimi, bu aday listelerinden rahatsız olanların bir kampanya organize ettiğini ve partililer hakkında haksız, yakışıksız ve mesnetsiz iddialar ve söylentiler yayma gayreti içine girdiklerini belirtti.

“Bu yalanın pazarlamacılığına soyunanlar, AKP-MHP ittifakının sinsi hizmetkarlarıdır”
Adayların milletvekilliği için CHP’ye Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Recep Tayyip Erdoğan’a oy istedikleri iddiasına da yanıt veren parti yönetimi, şu ifadelere yer verdi:

“Adaylarımızın seçim çalışmaları sırasında milletvekilliğinde Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy isterken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'a oy istedikleri yalanını sahiplenip, bu yalanın pazarlamacılığına soyunanlar, AKP-MHP ittifakının sinsi hizmetkarları durumuna düşmüşlerdir.

“Parti hukukunu ayaklar altına almaya çalışanların CHP'de yeri yoktur”
24 Haziran Seçim sonuçları üzerinden CHP'nin tüzel kişiliği, kurumsal itibarı ve iradesini yıpratmaya yönelik tezgahların içinde yer alan, parti ahlakından yoksun, parti hukukunu ayaklar altına almaya çalışanların CHP'de yeri yoktur ve olmayacaktır."


Haber: Ö.YILMAZ
 

Yorumlar (17)
PARTİ HUKUKU MU? 3 yıl önce
YÖNETİM YILLARINI VERSİN, İRADELERİ HİÇE SAYILSIN, EMEKLERİ GÖRMEZDEN GELİNSİN..VE SONRA BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPILSIN? SONRADA PARTİ HUKUKU DEYİN? HE YAW HEE:))
DEVRİM! 3 yıl önce
ATAMA İLE GELENLER MEVSİMLİK FINDIK İŞÇİSİNİN VE İŞ BİRLİİLERİNİN AĞZINA BAKARAK PARTİNİN MADDİ MANEVİ YÜKÜNÜ ÇEKMİŞ GENEL MERKEZE İRADE KOYMUŞ KİŞİLERİ İTHAM ETMESİ SİYASİ ACİZLİKTİR. SİZ İL ÖNCE OLAĞANÜSTÜ İL KONGRESİNİ VAKTİNDE YAPIN!!
selim 3 yıl önce
Zekeriya ;Tozan önce kendi köyünden muhtar adayı olsun.. ona göre konuşalım.
tarafsız 3 yıl önce
Sn.Teber birçok ortamda İnceye oy vermem diyenlere ,başkanlıkta Reise verin,parlamentoda bana verin dediğinize ben de şahit oldum.Darıyeri Hasan Bey köyü senin köyün.2015 de 224 oy almışsın,2018 de 179.üstelik seçmen sayısı da 145 kişi artmış.Ayrıca tüm Abhaz köylerinde de oylar düşmüş.Bence bir özeleştiri yapın ltf.
Saffet 3 yıl önce
Tozan partimizi iyi temsil etmişti.İlhan bey ile mukayese bile edilemez.Teber ile hiç mukayese etmem.Bence Düzcenin en iyi siyasetçisiydi Tozan.Kıymeti bilinmedi
komiksiniz 3 yıl önce
Bir siyasetçi düşünün her türlü baskı altında sadece Düzce için yıllarca elini taşın altına koymuş.Sonra bir aday düşünün bu emeğin üzerine gelip oturmuş.Kimin partiden gitmesi gerektiği tablo kısa ve net ortada.
Eeee 3 yıl önce
Haddinizi aşan bir açıklama bu y yönetim siz kim oluyorsunuz kim.
Yakındır partiye gerçek sahillerinin gelmesi, menfaat misafirleri hem Düzce chp de hem genel merkezden kış kışlamaya gelinecek sizleri sıkı sıkı tutun koltuklarınızı.
Ahmet 3 yıl önce
Zekeriya Tozan denen şahıs, partiye girdiği zaman üyeliklerimiz iptal olsun. Biz bu şahsa inanmıyoruz, inanmayacağız. önce köyünden muhtar oyu alsın. Bu işler bu kadar basit değil. kendi kendinize parti çalışmaları yapmayınız. kimse kimseyi kandırmasın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
kapalı