banner851

banner955

CHP’DEN BAKIMEVİ’NE ŞARTLI KABUL

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Akçakoca’nın Subaşı Köyü’ne yapılacak olan ancak konum itibariyle Kabalak Köyü’ne daha yakın olan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kendilerini daha fazla etkileneceğini iddia eden köy halkını ziyareti öncesi parti binasında bir basın açıklaması yaptı. Karaca, incelemeleri sonucunda çevreye ve doğaya zarar vermeyecekse projeyi kendilerinin de destekleyeceğini söyledi.

Siyaset 22.03.2018, 15:32 22.03.2018, 18:35
764
banner1032

Akçakoca’nın Subaşı Köyü sınırları içerisinde yapılacak olan ancak konum itibariyle Kabalak Köyü’ne daha yakın olan ve bölge halkının da tepkisine neden olan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni incelemek ve vatandaşların tepkilerini yerinde görmek için Doğa haklarından sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent Düzce’ye geldi.

 “Çevreye zarar vermeyecekse bizde destekleriz”
İlk durakları CHP İl Başkanlığı olan Karaca burada yaptığı basın açıklamasında, Düzce’de yaşayan başıboş sokak hayvanlarına çözüm olması beklenen projeye ilişkin şöyle konuştu:

“Biz Düzce’ye Kabalakta yapılacak olan hayvan bakım eviyle ilgili incelemelerde bulunmaya geldik. Eğer çevreye zarar vermeyecekse biz de destekleriz. Valiliğe geçen hafta yapılacak alanla ilgili teklifi sunduk ve bugün sonucunu aldık. 16 dönüm alan kullanılacak ama 550 dönüm alanın ne olacağı ve nasıl değerlendirileceği belli değil. Biz de bunu araştırmak için buradayız. Sonuçta Kabalak halkı istemiyor. Halkın asıl sorunu yapılmaması değil ormanlık alanların, bal üretiminin zarar görmesi. Onlar hem çevrenin hem de kendilerinin zarar görmesini istemiyor. Biz de çevreye zarar verecekse buranın yapılmaması için elimizden gelen gayreti gösteririz”

 “Melen’in suyunu kirletir”
Düzce’nin diğer sorunlarına ilişkin de bir değerlendirmede bulunan Karaca şunları kaydetti:

“Düzce’de bulanan Hoşafoğlu Köyü’ne çimento fabrikası yapılacağı duyumunu aldık. Peki oraya fabrika yapılırsa atıkları ne olacak? İstanbul’un suyunu karşılayan Melen’in kirlenmesini istemiyoruz. Bu konuda da ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Dünya Su Günü’nün kutlandığı bu gün bu konuya da değinmek istedim.”

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (9)
chp li 5 yıl önce
Yav CHP de sokağa çıkacak adam varmı.. Partiyi bölüp parçaladılar. Partide genç kalmadı. Çalışan bir kaç kişi vardı onları da soğuttular. Orayı kafkas derneğine çevirdiler. Yıllarca görev yapmaktan yorulmuş il ve ilçe yönetimi.. koltuğu da bırakmıyorlar. hem yapamıyorlar. En son Çanakkale kutlaması 11.00 da idi. Herkes var ilçe başkanı 10 dk. geç geldi. Çelenk gelmemiş 30 dk da onu bekledik. Kardeşim yorulmuşsunuz artık . bırakın.. gençler yapsın..
Hayırlı işler 5 yıl önce
Akp kadın kolu başkanı ve yandaşlar belediyeden bedava maaşlar, ihalele,makamlar alırken sizin yorumunuzu göremedik, yoksa onlarda hayırlı işlerdenmiydi?
Mustafa Öktem 5 yıl önce
Yerel basında haber olmak için ne taklalar bunlar yahu.Chp Düzce çalışıyor imajı.Hayvan rehab merkezi kuruluyor tebrik ederiz diyemezler anca şart şurt.Bu chp hangi güzel işe hayırlı olsun demiş bugüne kadar.
Tezgah iyi 5 yıl önce
1960 yılından beri CHP tek başına iktidar olmamış.16 yıldır Akp tekbaşına sözde yönetiyor.Chp ilgilenmese muhalefet çözüm üretmiyo, ilgilense imajmış..At çamuru iz kalsın.
Güzel 5 yıl önce
Sayın bakanın iyi niyetını suistimal edıyorlar sizin tarlanızamı yapıyor bakanbey kutluyorum
Davut 5 yıl önce
Ormanlar yok ederken hıc Çevre. düşünemediniz BuRası benım orası benım. Sonra sıyasılerden tapu oy için şimdi devlete olmaz de yok öyle
Düzcem 5 yıl önce
Kabalak nere barınak nere hergün köpek isirıyor hastalık saçıyor bakana teşekkür edrım
Kabalaklı dan kasabalıya 5 yıl önce
Senin şimdi ne tarafın yandığını gayet iyi anlıyorum. Siz kaaasabalılar bize borçlu işiniz keleş halletti ancak halen borçlusunuz zira isim ortadan kalkmadı. Öte yandan eskiden at arabalarıyla şimdi traktörlerle yürüttukleriniz nerende?
Kasabalı 5 yıl önce
Asıl cevreye onlar zarar verdı. Ormanları yaktılar açma açtılar fındık dıkdıler. Şimdi hikaye anlatıyorlar CHP olarak onlara kanmayın zararlı çıkarsınız bunlar 5. 10 kişi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı