banner851

banner614

CHP’DEN BAROYA ZİYARET

CHP Düzce İl Yönetimi, Düzce’nin ilk kadın Baro Başkanı Azade Ay’ı ziyaret etti. CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan Başkan, “Dünyayı kadınlar yönetse savaş ve açlık olmazdı.” diyerek baro başkanının kadın olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ayrıca hedefinde yine hükümet vardı.

banner619
Siyaset 03.11.2016, 15:49 04.11.2016, 14:10
776
CHP’DEN BAROYA ZİYARET
Geçtiğimiz günlerde yapılan Düzce Barosu 9. Olağan Genel Kurulu’ndaki seçimler sonucunda Düzce’nin ilk kadın Baro Başkanı olan Azade Ay’a ziyaretler sürüyor. CHP Düzce il yönetimi, yeni Baro Başkanı Azade Ay’a hayırlı olsun dileklerinde bulunmak için makamında nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

“Dünyayı kadınlar yönetse savaş ve açlık olmazdı”
CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, yeni Baro Başkanı Azade Ay’a yeni görevinde başarılar dileyerek başladığı konuşmasının devamında Ocak ayında meclise getirilmesi planlanan anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi üzerinden hükümete yüklendi. 

“Bağımsız yargı üzerinde durulmuyor”
Tozan; “Yasama, yürütme ve yargı çok önemlidir. Türkiye zor bir süreçten geçmektedir. Gündemde bir sistem değişikliği, başkanlık değişikliği vardır. Ortaya koyulan taslaklara baktığımızda bağımsız bir yargının üzerinde durulmamaktadır. Temel hak ve özgürlüğünden, basın özgürlüğünden kimse bahsetmemektedir.” dedi.

Tozan son olarak Düzce’de bir kadın baro başkanı görmekten duyduğu mutluluğu şu sözlerle dile getirdi: “Burada bizi sevindiren ikinci bir olay dünyayı kadınlar yönetseydi daha az savaş olurdu, insanlar aç kalmazdı. Düzce’de bir kadın baro başkanının seçilmesi bizi ayrıca mutlu etmiştir. Ana muhalefet partisi olarak ne zaman yanında durmamızı isterlerse yanındayız.”
 
Yorumlar (5)
can toker 5 yıl önce
Sayın Tozan...kadınlar ilk önce ANNE dir,saygı duyulacak varlıklardır,eş dir,yoldaşdır...ancak kadın da olan HIRS erkekde yoktur.Kadınlar her zaman hırslarına yenik düşerler.
Tabi tabi 5 yıl önce
En son Osmanlı Devleti ni kadınlar yönetmeye kalktı ve çöktü
Muhalefet nerede? 5 yıl önce
Sizleri Sadece protokol ziyaretlerinde mi göreceğiz Sayın Tozan? Cumhuriyet gazetesi eyleminde neredeydiniz? Maalesef ne siz nede yönetiminizdeki elitler hiç yoktu meydanda.Ama 15 temmuzda gördük sizi de elitler yöneticilerinizi de iktidar partisiyle ne güzelde kol kola sokağa indiniz. Sayenizde Düzcede muhalefet diye birşey kalmadı. Düzcede o kadar büyük sorunlar varken sizler ise Resmen iktidarın peşine takılmış Akp'nin gizli bahçesi oldunuz.
Baro başkanına 5 yıl önce
Sayın baro başkanı öncelikle göreviniz hayırlı olsun.Sonrasında biz fındık üretücilerine sahip çıkın ve rekolte ile oynayanlara hukuk karşısında gereğini yapın
Fındıkçı 5 yıl önce
Sayın tozan ticaret borsa başkanının bir imzalı belgesi varmş akp konuyu gündeme getirmiyor malum çok seviyorlar serbes piyasayı sorumlu muhalefet anlayışınız gereği siz getirin gündeme