banner851

banner614

CHP’DEN İLK AÇIKLAMA

banner619

Seçimlerde ülkede ve Düzce’de oy kaybı yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde açıklamalar gelmeye de devam ediyor. CHP Düzce Milletvekili Adayları parti binasında açıklamalarda bulunan seçim sonuçlarını değerlendirdi.

banner846
Siyaset 25.06.2018, 16:45 25.06.2018, 19:04
2673
banner844

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerde kaybettiği oylarla hayal kırıklığı yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde seçim yankıları devam ediyor. CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, Düzce Milletvekili Adayları Zafer Teber, İlknur Başak Tütüncü ve Hasan Servet Ökten basın açıklaması yaparak seçim sonuçlarını değerlendirdi.

“Çalışmaların yapılmasını istiyoruz.”
İl Başkanı Hasan Duru yaptığı açıklamada seçimleri kazanan Düzce’deki milletvekillerini tebrik ederek şu ifadelere yer verdi:

“Bizim burada toplanmamızın nedeni seçimlerin ardından kazananları tebrik etmektir. Düzce’den seçimleri kazanan 3 milletvekilinin Düzce’yi unutmadan çalışmalarını yapmalarını istiyoruz. Diğer taraftan hükümetin seçim çalışmaları sırasında söylediği OHAL’in kalkması, bağımsız yargı, ekonomi gibi çalışmaların da yapılmasını istiyoruz.”

“Seçimi kazananlar önümüzdeki süreçte görüleceği gibi bu tabloyu taşıyamayacaklar”
CHP Düzce 1. Sıra Milletvekili Adaylığı yapan Zafer Teber ise yaptığı açıklamada şu şekilde konuştu:

“Ne yazık ki yine kazanamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Seçim çalışmaları sırasında birileri çıkıp hususi yemekler verirken bizler bu süreci bizler kıt kanaat geçirerek bir şeyler yapmaya çalıştık. Cumhur ittifakı sabahtan akşama kadar hırgür çıkardı ama yine yapacaklarını yaptı. Önümüze çıkarılan tüm engellere karşı demokrasi savaşımıza devam edeceğiz.  Ufukta yeni seçimler de var. Seçimi kazananlar önümüzdeki süreçte görüleceği gibi bu tabloyu taşıyamayacaklar. Seçimleri kazandık diye seviniyorlar ama meclis başkanıyla birlikte 316 olan milletvekili sayıları 293’e düştü.”“Halk bizi tercih etmedi ama her sıkıntıda bize geliyorlar”
2. sıra Milletvekili Adayı olan İlknur Başak Tütüncü ise konuşmasını yaparken duygulanırken şöyle konuştu:

“Zor bir seçim sürecini atlattık. Oruçlu ağızlarla çalışmalar yapmaya çalıştık. Gece yarılarına kadar mücadele ettik. Bizi tercih etmediniz ama Düzce halkına teşekkür ediyorum. Adil bir yapı oluşmadı. Onlar devletin imkanlarını sonuna kadar kullandılar. 3 senede 4 seçim yapıldı ve onlar işçiye verilmesi gereken paraları seçimler için harcadılar. Milletvekili olarak Düzce’de bulunmayı gerçekten biz hak ettik. Halk bizi tercih etmedi ama her sıkıntıda bize geliyorlar. Gelen halkımızın yaralarını yine ben saracağım.”

“Mücadelemizi sonuna kadar sürdürmeye çalıştık”
Son olarak açıklamalarda bulunan CHP 3. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Servet Ökten ise şu cümleleri kullandı:

“Seçimleri kazanarak milletvekili olanları kutluyoruz. Bu seçimlerde başta valimiz olmak üzere emniyet teşkilatı ve diğer görevli arkadaşlar çok iyi çalıştılar. Böyle bir sonuç beklemiyorduk. Hiç demokratik olmayan şartlarda mücadelemizi sonuna kadar sürdürmeye çalıştık.”

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (11)
Umıt e 3 yıl önce
Daha kotu ya
adamın teki 3 yıl önce
Hangi işçilerin parası seçim için kullanılmış acaba? Kendi yaptığınızı onlar yaptı diyor olmayasınız. Hani eylem yapan chp belediyesinde çalışan işçiler vardı da.
Düzceli 3 yıl önce
Ne yalanu bu zafer teber gibilere gıcıklığına partimi desteklemedim umarım kendisiyle grur duyar
Oksford 3 yıl önce
eee geldi padişahlık..Şimdi çokda umurundaydı sayın in cenın senın gıcıklığına oy vermediğin.Sen çekeceksin tepedekilere birşey olmaz..Kapiş..
Düzceli 3 yıl önce
Şimdi siz otobana girin tam gaz İstanbul’a gidin.Anca gidersiniz hadi bakalım
liderimiz RTE 3 yıl önce
aslında sizin bir hatanız yok...nazik insanlarsınız.. fakat RECEP TAYYİP ERDOĞAN
faktörü var...gelin AKPARTİ ye inanın siz seçilirsinzi...
Cafer 3 yıl önce
Daha çok Calışmanız Lazım çok Ama Muarrem ince bir ivme kazandırdı buda gercek Adama sahip çıkın Bence 2023 Deki Güreşlere Daha iyi hazırlanın
düzceli 3 yıl önce
sayın teber chp nin yerel seçimlerde belediye başkanı adayı da olacak mısınız. O zamana kadar da yine istanbulda mı yasayacaksınız?
Vatandaş 3 yıl önce
Sayın taber öeki seçimlerde kazanamadınız ama düzceyi terk ettiniz ancak düzceye seçim zamanı gelip aday oldunuz keşke düzcede görünüp de daha fazla halkın içine girip kendinizin varlığını hissettirseydiniz bu dönem kazanırdınız
t 3 yıl önce
cok dogru istanbulda yasiyor iyi biri olabilir ama halk adami degim hitap ettigi kesimler farkli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
parçalı bulutlu