banner851

banner614

CHP’DEN SAADETE ZİYARET

banner619

Seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru ve parti milletvekili adayları Saadet Partisi il başkanlığını ziyaret etti. Ziyaretteki konuşmalarda millet ittifakının önemi üzerinde duruldu.

banner846
Siyaset 28.05.2018, 18:05 28.05.2018, 19:44
1275
banner844

24 Haziran seçimleri öncesinde partilerin birbirlerini ziyaretleri devam ediyor. Ziyaretler kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru ve partinin milletvekili adayları Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol ve partinin milletvekili adaylarını parti binasında ziyaret etti.

“Millet ittifakı olarak gireceğiz”
Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı İlhan Duru, “Öncelikle bizleri böyle sıcak bir ortamda karşıladıkları için Saadet Partisi’ne teşekkür ediyoruz. Biliyorsunuz önümüzdeki seçim sürecine millet ittifakı olarak gireceğiz. Bu millet ittifakının Düzce’mize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Seçmen profilinde ciddi bir değişim olacaktır”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol da yaptığı açıklamada, “Biz de CHP üyelerini ve milletvekili adaylarını partimizde görmekten gerçekten memnunuz. Seçim sonrası bunu daha güzel bir şekilde inşallah kutlarız. Millet ittifakı, çevresinde ilkeler ve prensipler doğrultusunda yapılan bir şekilde kuruldu. Bu ittifak faydalı olacaktır. Mecliste yüzde 1, yüzde 2 oyu olan partilerin temsil edilmesi sağlanacaktır. Türkiye olarak baktığınızda milletin meclis içinde temsili yüzde 90 yüzde 95’lere çıkacaktır. Bu, ülkenin demokrasisi için iyi bir kazanımdır. Tabi ki bu kolay olmadı ve kolay olması mümkün değil. Biz parti olarak bu durumun ülkemiz için vatanımız için iyi olacağı kanaatindeyiz. Temennimiz şu ki siyasi partiler birbirlerine düşman olmak zorunda değildir. Siyasi partiler birbirlerinin rakipleridir. Bu birlikteliğin önümüzdeki süreçte daha da devam edeceği kanaatindeyim. Önümüzdeki süreçte seçmen profilinde ciddi bir değişim olacaktır. Tabi ki millet ittifakının faydalarını vatandaşlara, seçmenlere anlatabildiğimiz oranda blok oylarının arttığını göreceğiz. Nihayetinde herkes kendi partisinin mührü üzerine amblemini vuracaktır. Bu da antidemokratik olan seçim barajının kaldırılması için bir çalışmadır. Düzce’de kavgasız gürültüsüz, siyasi partilerin birbirleriyle kavga etmeden geçireceği bir il olacaktır. Herkes kendi doğrularını anlatacaktır. Seçim güvenliğinin tam manada dizayn edildiği bir yarıştır. Seçimlerin hem Düzce’mize hem de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (15)
Saadet secmeniydim 3 yıl önce
Birkan başkan yazıklar olsun sana hocamızın kemiklerini sızlattın ahirette hocamın iki eli yakandadır bunuda böyle bil.
nsm 3 yıl önce
3 oyumla arkanizdayim, cünkü bu cumhuriyeti kuranlara ihanet etmek istemiyorum.
Saadet'li. 3 yıl önce
yazıklar olsun size.. özellikle Saadet partisine..!!
Ay yıldıza kurban 3 yıl önce
İnce ince gerisi yalan erdoğan seçilirse meclis formeliteden sadece dolgun maaşlı kuklalar olacak kendinizide Türk milletinide kandırmayın
seçmen 3 yıl önce
kankiler bir birlerini ziyaret etmişler, siyaset açısından çok önemli bir gelişme...
AHMET HAKAN 3 yıl önce
YAZIK ERBAKANBHOCAMA YAZIK
Duzce24 3 yıl önce
Bu seçimde oyum baskanlikta Recep tayyip erdoğanin....milletvekilliginde muhalefete verecem ki denge olsun...
Vatandaş 3 yıl önce
Bu birlikteliği sindirebiliyorsanız kendinizi bir sorgulayın biz nerdeyizdiye
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
açık