banner851

banner955

CHP’DEN YÜRÜŞÜYE DAVET

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, İstanbul Caddesi üzerinde kurdukları “Adalet Standı” önünde yaptığı basın açıklamasında 1 hafta önce Ankara’da Adalet Yürüyüşü’ne başlayan partisinin Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bayramın 2. günü Düzce’ye ulaşacağını belirterek, “Tüm vatandaşlarımızı ve STK’ları yürüyüşe katılmaya davet ediyorum.” dedi.

Siyaset 21.06.2017, 16:01 21.06.2017, 17:35
2050

 
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki amacıyla 1 hafta önce Ankara’da ‘Adalet’ adını verdiği yürüyüşe başlayan Ana Muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Bolu’ya ulaştı. Bayramın 2. günü Düzce’de olması beklenen Kılıçdaroğlu’nun gelişi öncesi CHP Düzce İl Teşkilatı bir basın toplantısı düzenleyerek, tüm vatandaşları yürüyüşe destek vermeye davet etti. Bu amaçla İstanbul Caddesi üzerinde “Adalet Standı” kuran partililer adına konuşan CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, “Adalet yürüyüşü sona erinceye kadar destek olmak için burada bu Adalet Çadırı’nı açıyoruz.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşünün Düzce etabı için parti ayrımı olmaksızın adalet isteyen tüm vatandaşları ve sivil toplum kuruluşlarını yürüyüşe katılmaya davet eden Tozan, “Düzce etabı 3 günde tamamlanacaktır. İlk konaklama Kaynaşlı olacaktır. Sonra merkez ve Gümüşova’dan sonra Düzce etabı tamamlanmış olacaktır.” şeklinde konuştu.

“Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz”
“Demokrasilerin ana unsuru yasama-yürütme-yargı bağımsızlığıdır.” diyen CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, konuşmasına şöyle devam etti: “Yargı hem yasama hem de yürütmeyi denetler. Türkiye'de durum artık böyle değildir. Siyasi iradenin istemediği kararı veren hakim ve savcılar açığa alınıyorlar. Gazeteciler tutuklanıyor. Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz. Adalet yoksa can, mal ve hukuk güvenliği olmaz. Bağımsız ve tarafsız mahkemeler istiyoruz. Ülkede hak edenin hakkını aldığı bir düzen istiyoruz. Mülakat değil, liyakat ile işe girilen adil bir düzen istiyoruz. Herkes için adil yargılanma istiyoruz. Parti devleti istemiyoruz. Yargının parti emrine girmesini istemiyoruz. Herkes için adalet istiyoruz.”

Haber:C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (40)
Can . D 5 yıl önce
BUNLARIN YAPDIGINI 3 YASINDA COCUKLAR YAPMAZ KIMIN ICIN YÜRÜYOSUNUZ CHP LILER BUNU ACIKLAYIN VATAN HAINLERINI KORUMAK KOLLAMAK CHP YEMI KALDI YAZIK CHP NE HALLERE DÜSDÜ YOLLARDA ZAMANINI BOS BOS HARCIYOLAR ZATEN ÜLKEMIZI SIKAYET EDER
Vatandaş 5 yıl önce
Sizin lehinize sonuçlaninca adalet mülkün temeli oluyor..aksi karar çıkınca senin savcıların hakimlerin oluyor..ondan sonra adalet yürüyüşü yapıyorsun..ergenekonda senin savunduğun adamları fetöcular içeri attirmadi.
hasan 5 yıl önce
Adam tabi yürüyecek. Buna demokrasi deniyor. Demokrasi insanların hak ve hürriyetlerini özgürce kullandıkları bir yönetimdir. Kaldıki fetö yü palazlandıran da kemal değil dir. 15 senelik tarihi ne çabuk unuttunuz.
Cehalet Partisi 5 yıl önce
Bu parti Kılıçdaroğlu ile birlikte Cehalet ve Vatana ihanet partisi olmuştur. Açıkça alenen ülkemizi bölmek için fetö ve dış güçler ile birlikte ittifak halindedir CHP. Düzceden geçerken yüzlerine tükürmek lazım ama o da iyi gelir bunlara.
Duzceli 5 yıl önce
OZAMAN GİDİN NİYE BURDASINIZ ADALETLİ Bİ YER BULUN KENDİNİZE ZORLAN TUTANMI VAR SIZİ YOL PARANIZ YOKSA KAMPANYA YAPARIZ SIKINTI YOK
hakan 5 yıl önce
bunlar iyice zıvanadan çıkmaya başladı
Düzceliler değil 5 yıl önce
Kozmik odaya kimler girdi ve buna kimler izin verdi?
yuruyus 5 yıl önce
Bayramin 2. Gunu hep birlikte yuruyecegiz. Adalet icin.
Nokta. 5 yıl önce
Önce mal gibi dikilip, olmadı yürüyelim diyen zihniyet bu ülke için yaptıklarınız bunlar mı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın