banner851

banner614

CHP’Lİ ÖZEL ESTİ GÜRLEDİ

CHP Düzce Olağan Kongresi’ne katılmak üzere gelen CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Düzce’nin kıymetli bir il olduğunu belirterek, Düzce’nin sorunlarını AK Parti’li Milletvekillerinin değil, CHP’li milletvekillerinin meclis gündemine taşındığını kaydetti. Özel, Adalet Yürüyüşü sırasında bağlantı yolundaki konaklama alanına dökülen tezeği Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından döküldüğünü kaydetti ve ekledi: “Keleş’i döktüğü tezekte 10 yıl yatırsak yine layığını bulmamış olur.”

banner619
Siyaset 30.12.2017, 14:50 30.12.2017, 18:48
2018

CHP Düzce Olağan Kongresi sert söylemlere sahne oldu. Kongreye katılmak üzere Düzce’ye gelen CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel hem iktidara hem de Düzceli milletvekillerine yüklendi.

“Düzce, CHP’li vekiller sayesinde meclis gündeminde”
Düzce’nin kıymetli bir yer olduğunu ve Düzce’nin sorunlarını CHP’li milletvekillerinin TBMM gündemine taşındığını kaydeden Özel şunları kaydetti:

“Düzce, milletvekili olmadığı için milletvekillerini görevlendirme yaptığımız ve meclis gündeminde en sık anılan illerden biri. Biz Hecinler’in çöp sorununu Sayın Milletvekilimiz Mahmut Tanal sayesinde öğrendik. Düzce’nin havasının ne kadar kirli olduğunu meclis gündeminden takip ediyoruz. Dolayısıyla sürekli meclis gündeminde olan bir il. Bizim milletvekillerimiz kömür yakımının azaltılması ve dolayısıyla Düzce’de hava kirliliğinin de azalacağı sebebiyle doğalgaza yüzde 50 indirim teklifinde bulundu ama AK Parti milletvekillerinin oy çokluğuyla reddedildi. Ertesi gün okuduğum haberde de Bakan Özlü’nün gelip doğalgaz sobası dağıttığını okudum. Yani Sayın Bakan ertesi gün Düzce’ye gelip şov yaptı.”

“Kar lastiğinden don lastiğine kadar her işi OHAL ile yapıyorlar”
İktidarın OHAL’i kendi çıkarları için kullanmak amacıyla uzattıklarını ifade eden Özel, “İlan ettikleri OHAL ile işsizlik oranı arttı. Kar lastiğinden don lastiğine yapabilecekleri her işi OHAL sayesinde yaptıkları için OHAL’i vatandaşın gözünde sempatikleştirmeye çalışıyorlar. Yürüyen herkese, hakkını aramak isteyen herkese OHAL var diyecekler. Her işi KHK ile getirerek yapıyorlar.” İfadelerinde bulundu.

“Bu gördüğümüz filmin fragmanı”
16 Nisan Anayasa Referandumunda büyük adaletsizliklerle karşılaştıklarını kaydeden Özel, şöyle devam etti:
“Gazete ve televizyonlarda evet-hayır eşitsizlikleri, bütçe eşitsizlikleri oldu. Tek adam rejimi başladığında bu yaşadığımızdan 30 kat daha fazlasını yaşayacağız. Her şey daha korkunç olacak. Bu gördüğümüz filmin fragmanı. Burada bir gerçek var. Bütün baskılara rağmen AKP-MHP bir araya geldiler yüzde 75 alırız dediler ama yüzde 50+1’i ama aslında yüzde 49’u zor aldılar. Adam ülkeyi ortaokulda öğrendiği ortak bölenlerin en büyüğü sistemi ile yönetiyor. Adam herkesi bölüyor. Bir yolunu buluyor ve ortak bölenlerin en büyüğü ile bölüp bir tarafı şeytanlaştırıyor. Buna teslim olacak mıyız, hayır.”

“Keleş’i döktüğü tezekte 10 yıl yatırsak yine layığını bulmamış olur”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü sırasında Düzce’den geçerken Kalıcı Konutlar Bağlantı Yolu’nda konakladıkları bölgeye bir kamyon tezeğin dökülmesinde Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i sorumlu Tutan Özel şunları kaydetti:

“Biz yürürken en çok eski Belediye Başkanınız Mehmet Keleş bağırdı. Hakkında bir sürü dosya ve ispatlı belgeler olmasına ve sunulmasına rağmen bir istifayla kurtuldu. FETÖ’cülüğünü gizlemeye çalıştı tezek döktü. Sosyal medyadan, ‘Gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ dedi ama gördüğü zulüm üzerine istifa etti. Yeme bizi Mehmet Keleş, Ama Keleş layığını bulamadı. Keleş’i döktüğü tezekte 10 yıl yatırsak yine layığını bulmamış olur.”

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (13)
Mustafa 4 yıl önce
Bu duzcede keleş ten başka eleştirilecek adam yok mu kardeşim bırakın adamın peşini akp li vekiller ne ise yariyo onları da geçtim bakan ne iş yapar iki lafi bir araya getiremeyen insan
Vedat 4 yıl önce
Düzcede Ak Parti yok arkadaşlar. Hikmet var, mehmet var, cahit var, Fevai var. Düzce parti tarafından yönetilmiyor. Bu adamların kişisel hırsları ve kibirleri ile yönetiliyor. Halk bunu Reise duyurmalı artık.
Esnaf 4 yıl önce
Bazı ak partililer reklam amaçlı yorum yapıyorlar bu memleket reklam yapılcak yer değil icraat varken oy verdik ama şuan gerçekten yönetim bitmiş baştakiler sömürgeciliğe başlamış buna dur demek lazım memleketin hali harap,anlatılanları iyi dinleyin.
Eyyy Özel 4 yıl önce
Doları 1.5TL den 3.90TL ye, benzini 1.6 dan 5.6 ya getirdik. İmf nin 20 milyarını ödeyip 250 milyar dolar borçlandık. Avrupa gibi sizde kıskanıyorsunuz galiba..
Gariban 4 yıl önce
Senin genelbaskanin referandumda enaz %60 hayir bekliyorum diyordu..cumhurbaskani a yüzde 75 çıkacak hiç demedi.sallamişsın. O akşam mecliste bomba yedin.hala ohale sahip çıkmıyorsun.yazık size.
adamın teki 4 yıl önce
Akpliyim yazan kardeşim, ak partinin içindeki akpliler yavaş yavaş temizlenecek, merak etme. Chpliler önceki seçimdeki gibi kendisine oy veremeyecek (bkz. Basri Karslıoğlu) birini aday gösterirler umarım. Çünkü bir oy, bir oydur.
Vatandaş 4 yıl önce
Düzçede vekil yok sıradan bir vadantaş vekil olmuş kendi kendine oyalanıp duruyor işte vekil olacak gişi ya mühendis olacak ya kafası çok çalışacak AKP düzceden sıradan bir vekil aday gösteriyor ne yazık bakanımız hariç
Şöför 4 yıl önce
Belediyede ulaştırmada çalışmadan mesai yazıp alanların ikisi halen duruyor,biri fen işlerine geçti neden işten fes etmiyorlar çalan yaranıyormu diye düşünmemek elde değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın