banner851

banner955

CUMHUR İTTİFAKINA TAZE KAN

MHP’den şok edici bir haber geldi. MHP Düzce Belediye Başkan aday adayı, güçlü ve sevilen isim Celal Kasapoğlu, partisiyle yollarını ayırdı. MHP’den istifa eden Kasapoğlu’nun AK Parti ile olan sıcak ilişkilerinin meclis üyeliği ile taçlanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Siyaset 07.02.2019, 22:15 09.02.2019, 18:09
13500

Bu yerel seçimlerin Düzce siyasi tarihinin en çekişmeli seçimleri olacağı MHP cephesinde yaşanan flaş gelişmeyle bir kez daha gözler önüne serildi.

MHP’nin Düzce Belediye Başkan Adaylığı yarışındaki en güçlü isimlerinden olan Celal Kasapoğlu gönül verdiği partisinden istifa etti. Asıl bomba gelişme bundan sonra yaşandı. Genç, dinamik  ve projeleriyle umut vaat eden bir isim olarak partilli-partisiz geniş bir kitlenin sevgisini kazanan Kasapoğlu, AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü’nün uzattığı eli geri çevirmedi. Yapılan sıcak ve samimi görüşmelerin ardından memleketine hizmet için can atan iki ismin birlikte yürüme kararı almasının an meselesi olduğu konuşuluyor. AK Parti İl Teşkilatı’nın da Düzce’yi kucaklayıcı bir belediye meclisi hazırlama ilkesi gereği çalışkan kişiliği ile bilinen Kasapoğlu’na sıcak baktığı öğrenildi. Bu doğrultuda Cumhur İttifakı’nın iki partisi olan MHP ve AK Parti arasında ittifak daha da perçinlendi.

Öte yandan MHP’den Düzce adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılırken partinin aday olarak Erdoğan Bıyık’ı açıklamasından sonra Bıyık’a projelerini verme nezaketi bile gösteren Celal Kasapoğlu’nun meclis üyeliği şansı verilmemesi üzerine böyle bir karar aldığı ileri sürüldü. Kulislerde konuşulanlara göre Bıyık, Celal Kasapoğlu’nun listede olmasını istemedi. Listeyi şekillendirmekten asıl sorumlu olan il yönetimi de bu tavra direnmedi. Tüm bu yaşananlar üzerine Kasapoğlu, ittifakın parçası AK Parti’nin önemli isimlerinden gelen ‘Düzce’ye hizmette bizimle ol’ teklifini olumlu karşıladı.

Celal Kasapoğlu ile ilgili bu baş döndüren gelişmelerin AK Parti Adayı Dr. Faruk Özlü’nün belediye meclis listesinde kontenjan üye olarak yer alması ile sonuçlanması bekleniyor.

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (131)
akpye oy 4 yıl önce
bu zamana kadar akp ye oy vermedim. ama bu seçimde oyum faruk özlüye. düzce için çalıştığını partizanlık peşinde olmadığını birkez daha kanıtladı. sonuna kadar arkandayız.
Secmen 4 yıl önce
Ha akp ha mhp ne farkeder ki? Celal öncü kuvvet olarak ğidip digerleride mhp öne çıkarsa yer mi değişecek acaba ?
özlü 4 yıl önce
yorumlara genel olarak bakınca celal kasapoğlunun faruk özlüyle çalışma olasılığı herkesi çok üzmüş gibi gözüküyor. çünkü kimsenin derdi memleket değil herkes particilik peşinde. sayın c.kasapoğlu faydalı olacaksa memleketimiz için ozaman desteğe devam. Reisinde dediği gibi memleket işi gönül işi. oyumuz Faruk Özlü'ye
özdüzceli 4 yıl önce
yorumlara bakıyorum da kimsenin sorunu vatan değil, kimsenin sorunu düzce değil. herkes parti konuşuyor. düzce için çok faydalı bi iş olur bu aşikar. mesele memleket meselesi düzce meselesi. sayın c.kasapoğlu belediyemiz için iş yapabilecek değerli bir insandır. memleket işi gönül işi oyumuz ailecek Faruk Özlü nündür.
DÜZCE KAZANACAK 4 yıl önce
Çok yerinde bir karar olmuş.Cumhur itiifakında değil miyiz Celal Kasapoğlunun Düzceyi düşünüp Özlü'nün yanında olmasından daha doğru ne olabilirdiki.
Kasım 4 yıl önce
Düzgün insan bağımsız aday olur belli olmaz,inşaAllah başarırsın celal bey
Servet 4 yıl önce
Tanınmak İçin yapılan bir hareketti yaptığı tutmadı saf değiştirdi kimsin sen arkadaş düzcede ne iş yaparsın nerde yaşar nerde gezersin senin varlığından yokluğundan MHP nin haberi olmaz bile ...
İyi bilen 4 yıl önce
Bizde bir adet var düğünden önce sallikci gider zaten son gece Balgat talimat vererek komple akp ye oy vercekler celal salikci gitti önden
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık