banner851

banner614

DANIŞTAY KARARINI VERDİ

banner619

YSK'nın ardından Danıştay da, CHP'nin referandum iptali ile ilgili yaptığı başvuruyu reddetti. YSK kararını idari davaya konu olabilecek bir işlem olarak görmeyen Danıştay, ret kararını 1'e karşı 4 oyla aldı.

banner846
Siyaset 25.04.2017, 13:41 25.04.2017, 16:04
2227
banner844

Danıştay 10. Dairesi, "mühürsüz oyların geçerli sayılması"na ilişkin Yüksek Seçim Kurulu  kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle CHP'nin yaptığı başvuruyu oy çokluğuyla reddetti.


Cumhuriyet Halk Partisi, YSK'ya iptal başvurusu reddedilince, referandum sonucunu, geçtiğimiz hafta Danıştay'a taşıyıp yürütmeyi durdurma istemişti. Danıştay'dan yapılan açıklamada, 'Karar verilmesine yer olmadığına hükmedildi, karar oy çokluğuyla ile alındı' denildi.

Yapılan değerlendirmede, YSK kararının idari bir işlem niteliği taşımaması nedeniyle başvuruyla ilgili karar verilmesine yer olmadığına hükmedildi. Danıştay, kararını 1'e karşı 4 oyla aldı.
Yorumlar (11)
Vatandaş 4 yıl önce
Bile bile göre göre yalana inanmak.akılla izah edilemez dünyaalem biliyorki oy sahtekarlığı yapıldı.ysk da danıştayda efendilerine itaat etti bu yasa da kanunda deyil.dilsiz şeytana uymak bi de susunda bişi sansınlar
Hayırdır diye sormuşlar 4 yıl önce
Mitinglerde hem hayır diye bas bas bağır, sonra resmî kurumlar hayır dedikçe mızmızlanın. Ne mızıkçı çıktınız yahu? :)
Deli meli kırkdokuz elli 4 yıl önce
Bence CHP abartıyor. Hem Asrın Lideri, Önderimiz Yüce İnsan Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin başkanı olmak istemişte biz niye itiraz ediyoruz. Allah onu sevenlerinin başından eksik etmesin.
Bence referanduma gerek bile yoktu!
Reis 4 yıl önce
Chp hayır diye 2 aydır bağırıyor tamam işte Danıştay da hayır dedi daha ne istiyor ki? Ysk kararlarına karşı yargı yolu kapalıdır Anayasa da aynen geçiyor bunu bilmiyorlar mı yoksa işlerine mi gelmiyor.
Muhtar 4 yıl önce
Hak aramak yanlış değil. Siz hakkınızı aramazsanız biat etmiş olursunuz. BİATÇIMISINIZ. Kanun var Yasa var ... İktidar aleyhine karar çıktığı zaman ben kararı tanımıyorum demeyi biliyorsunuz. ADALETTEN ŞAŞMAYIN.
Söke söke kabulleneceksin 4 yıl önce
Doğru adil referandum olmadı. AKP+MHP ve Vatanseverler bir yanda, CHP + terör destekçisi HDP+ Avrupalı Türk düşmanları diğer yanda. Bunun neresi adalet? Bir kez daha referandum olsun, ama CHPNİN İKİ KERE OY KULLANMA HAKKI OLSUN.
M. İnceden 4 yıl önce
Şok üstüne şok. Söke söke ya da seve seve iradeye saygı göstereceksiniz. Çıkmışsın yenmişler, yenildikçe yenilmişsin. El insaf, nereye kadar bu hezimet?
İnceye 4 yıl önce
''Anayasa mahkemesinin verdiği bu karara saygıda duymuyorum. Tanımıyorum da'' demişti birisi bir zamanlar...O zaman ne tepki vermiştiniz. Bu gün de birileri bu kararları takmayabilir mi?
Öğreneceksiniz. 4 yıl önce
Tencere tavacılar çorbacılar sizi. Halkın iradesine saygı göstereceksiniz. Mızıkçılık yapmadan azıcık ötede durun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın