banner851

banner955

DEĞİŞİM NASIL YANSIYACAK?

Binali Yıldırım'ı, AK Parti'nin 3. genel başkanlığı ve 4. Başbakanlığı'na taşıyan 2. Olağanüstü Kongre'nin geride kalması ile gözler yeni kurulacak hükümete çevrildi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Düzce'deki toplu açılış töreninde verdiği "Oyuncak OSB" ve "Fındıkta sıkıntı aşılacak" sözlerinin yeni kurulacak hükümette geçerliliğini koruyup korumayacağı gündeme gelirken, Başkan Keleş, değişimi "Düzce için bir şanstır" şeklinde yorumladı.

Siyaset 23.05.2016, 13:13 23.05.2016, 16:22
5589
DEĞİŞİM NASIL YANSIYACAK?
banner1032

 Tek adaylı 2. Olağanüstü Kongre'de bin 405 oyla AK Parti'nin yeni genel başkanı seçilen Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 65. hükümeti kurmak üzere Başbakanlık görevini aldı. MKYK listesinin önemli ölçüde değiştiği kongrede yeni yönetimin oluşması sonrası şimdi, bakanlık koltuklarına oturacak isimler için Başbakan Yıldırım'ın yapacağı açıklama bekleniyor. 65. hükümetin kurulması sonrası ise Düzce'nin süreçten nasıl etkileneceği merak ediliyor.

Oyuncak OSB ve fındık için söz vermişti

Genel Başkanlık ve Başbakanlık görevlerini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a devreden Ahmet Davutoğlu'nun Düzce için verdiği bir takım sözlerin yeni hükümette karşılığını bulması umut ediliyor. 15 Nisan'da 81 tesisin açılışı için Düzce'ye gelen Eski Başbakan Davutoğlu, oyuncak OSB için "müjde vereyim" diye başladığı sözlerine "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla konuştuk, inşallah Düzce’de oyuncak ihtisas organize sanayi bölgesi kuracağız, milli kültürümüze uygun oyuncakların üretim merkezi Düzce olacak." demiş fındık konusunda ise "Düzce iline alan bazlı fındık desteği kapsamında bugüne kadar 370 milyon lira ödedik. Bu arada fındık fiyatlarıyla ilgili sıkıntılarınızı biliyorum, bu sıkıntının aşılması için de arkadaşlarımıza talimat verdim. Gerekli çalışmalar yapılır, ama hiçbir zaman fındık üreticimizi üzmeyiz." demişti.

Düzce için önem taşıyan bu iki önemli konunun akıbetinin, yetkili ağızlardan yapılacak açıklamalarla netlik kazanması bekleniyor.

"Düzce bu seçimden en iyi şekilde faydalanacak"

Öte yandan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, hafta sonu gerçekleşen AK Parti Olağanüstü Kongresi'nde tek aday olarak katıldığı seçimlerde genel başkanlık koltuğuna oturan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım için yayımladığı tebrik mesajında “Yeni başbakan Düzce için bir şanstır” ifadesini kullandı. Düzce'nin bu seçimden en iyi şekilde faydalanacağına şüphe duyulmaması vurgusu yapan Keleş, yepyeni gelişmelerin kapısının açılacağı öngörüsünde bulundu.

HABER;C.ÜSTÜNER

Yorumlar (16)
ferhat 6 yıl önce
Ilk önce yolları yaptirn köstek gibi
esnaf 6 yıl önce
TÜCCAR SONUNA KADAR HAKLI
.............. 6 yıl önce
he adamın başka işi yoktuda senin oyuncakçıyı düşüncekti..fındık fıstık idare edin işte her zaman özel muamele istenmez ne yeri ne zamanı işimiz var kardeşim sizlenmi uğraşcaz sıktınız sizde
AK Parti 6 yıl önce
Hersey çok güzeldi başlangıçta yıllar geçtikçe (A)rtık (K)abaktadında bir (P)arti durumuna doğru gidiyor. Muhalefetten sıkılalı yıllar olmuştu. Malesef aynı durumu iktidar partisi içinde geçerli. :(
ALEM ADAM 6 yıl önce
vAllahi sendeki bu öz güven kimsede yok; ben bir şey yapamıyorum düzce'ye, sayın yıldırım yapacak diyorsun resmen
nsm 6 yıl önce
degisim söyle yansiyacak: caldiklarini görsem bile inanmam, ayakkabi kutularina parayi polis koydu deyip o parayi faiziyle geri alana aval-aval bakip utanmadan camide benle saf tutacak kadar aklini kaybetmislere hizmet vermemeye aynen devam. nedeni: bu insanlara hizmet verilmesi anormal olur da onun icin.
Cafer 6 yıl önce
'Eyyy Kılıçdaroğlu, bizi milli irade getirdi, ancak milli irade götürür' demişti Davutoğlu. Şimdi Binali Yıldırım'ı milli irademi getirdi? Yarın İn Ali Yıldırım denince yine milli irademi olacak...Haa Davutoğlu başbakan olunca Düzce için çok iyi şeyler olacak denmişti. Sonuç ortada. Şimdi Binali Yıldırım'ın başbakanlığı Düzce için iyi olacakmış, neye göre, kime göre...14 yıldır bekliyoruz..
tüccar 6 yıl önce
fıntıgınızı emanatae ver sonra hükümete sucbul
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
parçalı bulutlu