banner851

banner614

DENETİMLER ARTACAK

Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Soma’daki Maden faciasının nedenlerinin araştırıldığı bu sebeple kesin bilgiler verilmemesi gerektiğini dile getirdi. Arslan, CHP’nin önergesinin çok detaylı olmadığı için reddedildiğini söylerken, Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de iş güvenliği konusunda denetimlerin artacağını dile getirdi.

banner619
Siyaset 19.05.2014, 15:26
277
DENETİMLER ARTACAK

 

Soma’da yaşanan maden faciası, tüm Türkiye’de gündemin ilk sırasındaki yerini koruyor. Olayla ilgili dikkat çekici bir detaylar, açıklamalar ve maden işçilerinin yakınlarının yaşadığı tarifsiz acılar konuşuluyor ve konuşulmaya da devam edecek gibi gözüküyor… Kimisi kaza kimisi de daha şüpheci yaklaşarak suikast şüphesi üstünde duruyor… Tıpkı geçtiğimiz günlerde Düzce milletvekili İbrahim Korkmaz’ın açıklamalarında yer verdiği iddialar gibi… Tüm Türkiye’nin olduğu gibi Düzce’de de çarşıda pazarda evde konuşulmaya devam eden Manisa’daki soma faciası ile ilgili Milletvekili Fevai Arslan’nın görüşlerini aldık.


KESİN BİR ŞEY SÖYLEMEMEK GEREKLİ


“Suikast” iddialarını dillendirmek için erken olduğunu ifade eden Milletvekili Arslan, en sağlıklı açıklama için araştırmaların tamamlanmasının beklenmesi gerektiğini söyledi.


Arslan, “somada hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allahtan rahmet diliyoruz. Allah böyle bir felaketle bir daha ülkemizi karşılaştırmasın. Bunun araştırmaları yapılıyor. Meclis önergesi verdi. Meclis açıldıktan sonra görüşülecektir. Araştırmalar tamamlanmadan kesin bir şey söylemek mümkün değil. Hakikatten bir kaza mıdır, kazaya müdahil olanlar var mı net olarak söylemek mümkün değil.” dedi.


CHP’NİN ÖNERGESİ TEFERRUATLI DEĞİLDİ


Faciadan önce CHP milletvekilleri tarafından verilen önergenin ise çok detaylı olmadığından ret edildiğini söyleyen Arslan, sözlerine şöyle devam etti:


“15-20 gün önce verilen önergenin başlığı soma madeni ancak içeri çok teferruatlı değildi. Bu nedenle red etmiştik. Daha teferruatlı önergeyi 16 Mayıs itibariyle biz vermiş olduk. İnşallah bunun nedenleri araştırılacak.”


Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de iş güvenliği hususunda bakanlık tarafından denetimlerin artırılacağını ifade eden Arslan, eksiklik görüldüğünde Düzce’de bu konuda araştırma yapma yöntemine başvuracaklarını dile getirdi.


“Bu tarihten sonra sosyal güvenlik bakanlığı denetimleri çok daha fazla artıracaktır. Bu denetlemeler de yaptırımlarda noksanlık görürsek Düzce olarak biz de bu yönteme başvurabiliriz.”

 

 

Haber;S.Kaşkır

banner844
Yorumlar (0)