banner851

banner955

DEVA SEÇİME YALNIZ GİRECEK

Muhalefet parti liderlerinin bir araya gelerek oluşturduğu 6'lı masada ilk ayrılık gerçekleşti. Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Partimiz önümüzdeki seçimlere kendi adıyla ve kendi logosuyla girme kararı almıştır. Ülkemiz için hayırlısı olsun" ifadelerini kullandı.

Siyaset 27.04.2022, 14:56
1273
DEVA SEÇİME YALNIZ GİRECEK

Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi ve Gelecek Partisi genel başkanları bir araya gelerek 2023 seçimlerine giderken ‘6’lı masa’ adıyla anılan muhalefet oluşumunu başlatmıştı.

6’LI MASADA İLK ÇATLAK

Seçim güvenliği konusunda ortak hareket etme kararı alan ve Millet ittifakı adı altında seçime ortak gitme yönünde değerlendirmelerin yapıldığı masa DEVA Partisi’nin ayrılığı ile sarsıldı. 6’lı masada cumhurbaşkanı adayı belirleme çalışmaları sürerken DEVA Lideri Ali Babacan, partisinin seçimlere kendi başına girme kararı aldığını duyurdu.

"SEÇİMLERE KENDİ ADIMIZLA GİRECEĞİZ"

Bugün sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Babacan, "Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi.

banner844
Yorumlar (4)
MOTORCU 8 ay önce
Ne demiş Albert Einstein; Haklı olsalardı biri yeterdi
nsm 8 ay önce
asil catlak cumhur ittifakinda, cünkü hala ne rte, ne de birbaskasi ben adayim diye birsey söylemedi, farkinda misiniz acaba?
nsm 8 ay önce
bu altili hicbir zaman secime beraber girecegiz demedi ki ey öncü? catlak mi icat etmeye niyetlisiniz?
Düzceli Vatandaş 8 ay önce
Sizin kuracağınız masadan hayır gelmedi
Yeni Sayımız