banner851

banner614

DEVA’DAN İŞSİZLİK RAKAMLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

banner619

DEVA Partisi Düzce Kurucu İl Başkanı Murat Caymaz, açıklanan işsizlik rakamlarının gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, “TÜİK’in açıkladığı rakamların artık bir inandırıcılığı kalmadı, Türkiye’nin geleceğine yazık ediyorlar” dedi.

banner846
Siyaset 10.02.2021, 15:50
419
DEVA’DAN İŞSİZLİK RAKAMLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
banner844

TÜİK işsizlik rakamlarını açıkladı. Verilere göre işsiz sayısı 2020 yılı Kasım döneminde, geçen yılın aynı ayına göre 303 bin kişi azalarak 4 milyon 5 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 0,4 puanlık azalış ile yüzde 12,9 seviyesinde gerçekleşti. İstihdam edilenlerin sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre 1 milyon 103 bin kişi azaldı. İş bulma ümidi olmayanların sayısı ise 1 milyon 674 bine yükseldi.

“TÜİK’İN ARTIK İNANDIRICILIĞI KALMADI”

DEVA Partisi Düzce Kurucu İl Başkanı Murat Caymaz da açıklanan verilerle ilgili açıklamada bulundu.

 Başkan Caymaz, “TÜİK’in açıkladığı rakamların artık bir inandırıcılığı kalmadı. Küçük oynamalarla, rakamların arasında virgül yerleştirerek gerçekçi veri paylaştıklarını sanıyorlar. TÜİK’in ne yazık ki gerçeğin çok ötesinde kendince bir gerçekliği var. Ancak biliyoruz ki işsizlik açıklanandan çok daha fazla. Yanlış politikalar sonucu olarak ortaya çıkan genç işsizler ordumuz var. İşler artık iyice içinden çıkılamaz hale geldi. Mevcut hükümet artıķ süreci yönetemiyor. Sorunlara ilişkin çözüm politikaları yerine sürekli gündem değiştirme taktiği kullanılıyor. Türkiye’nin gençlerine, geleceğine yazık ediyorlar” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (2)
NANKÖR LER 6 ay önce
TABİ TABİ, SİZ PARTİDEN AYRILDINIZ KALANLAR YAZIK ETTİ OLDULAR, PARTİDEYKEN NEDEN KONUŞMADINDA ŞİMDİ ZIPLIYORSUN ACABA
osman 6 ay önce
hemşerim bırak bu işleri.. biz seni keleş zamanından beri tanırız. sen işine bak, audi ile gezmeye devam et...