banner851

banner955

DİSİPLİNE VERİLMESİNE GEREK GÖRÜLMEDİ!

İYİ Parti Genel İdare Kurulu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında toplandı. Toplantıda Bingöl ziyareti sırasında şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan'ın disipline sevk süreci gündeme geldi. Buna göre; hem Akşener hem de milletvekillerinin kararı çerçevesinde Türkkan için disiplin süreci işlemeyecek. Bu kararın, Türkkan’ın görevinden ayrılması ve özür dilemesi bu kararın alınmasında etken olduğu öğrenildi.

Siyaset 11.11.2021, 13:21
1268
DİSİPLİNE VERİLMESİNE GEREK GÖRÜLMEDİ!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Bingöl ziyaretinde İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, şehit ağabeyi Tahir Kümran'a ağza alınmayacak küfürler etti.

Meral Akşener'in Selahattin Demirtaş'la kahvaltı yapabileceğini söylemesine tepki gösteren şehit ağabeyi Kümran'ın yanına gelen İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, kolunun altına aldığı şehit ağabeyine bu sırada sinkaflı küfür etti. Görüntülerin sosyal medyaya yayılmasıyla Türrkkan'a tepkiler çığ gibi büyüdü.

İYİ Parti’nin en yetkili karar organı Genel İdare Kurulu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında toplandı. Toplantıda Şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan’ın disipline sevk edilmesi tartışmaya açıldı.

"İYİ PARTİ SÜRECİ BAŞLATMADI"

CNN TÜRK Muhabiri Ahmet Türkeş son süreci şöyle aktardı: "Yaşanan olayın hemen ardından İYİ Parti Grup Başkan vekili Lütfü Türkkan istifa etmiş ve yerine Erhan Usta gelmişti. Türkkan özür açıklamasında bulunmuştu. İYİ Parti’de Türkkan’a yönelik disiplin sürecinin başlatılıp başlatılmayacağı merak ediliyordu. Disiplin süreci başlatılırsa kınama veya uyarı cezası üzerinde duruluyordu. Gözler dün İYİ Parti Genel İdare Kurulu toplantısındaydı.

ÖZÜR DİLEDİ KONU KAPANDI

İYİ Parti’de disiplin süreci başlatılmadı. Konunun ne kadar üzücü olduğu, Türkkan’ın deneyimli bir siyasetçi olduğu ve provokasyon kurbanı olduğu belirtiliyor. İYİ Parti’nin küfrü onaylamadığı, yalnızca şehit yakınına değil hiçbir insana yönelik küfrü onaylamadığı belirtiliyor. Disiplin süreci işlemeyecek. Bu karar hem Akşener’in hem milletvekillerinin müşterek kararı. Parti genelinde Türkkan’ın görevinden ayrıldığı ve özür dilediği bunların da yeterli olduğu görüşü hakim."

(Yenişafak)

banner844
Yorumlar (8)
Halj 11 ay önce
Bu Aktrol Heryerde...
sua 11 ay önce
hdp ıle secım kazanmak ısteyen bı partı millet vekılıne ne eder hiç şimdi vekili savunup haklıyı madur ederler bunların hepsı vatan haini
Teoman Haldun 11 ay önce
Her konuda reklamlara çıkan ip yöneticileri Neden sesiniz çıkmadı...
Ali 11 ay önce
Ananıda al git diyene ne işlem yapılmıştı?unuttumda…birisi hatırlatırsa sevinirim
CAN 11 ay önce
DÜZCEDEKI IYI PARTILILER NE DIYECEK BU DURUMA AMA BISE BEKLEMEYIN ONLARIN ICINDENDE AYNISI GECER TEPKI GÖSDERMEZLER BU IYI PARTIYE TEK OY VERMEM BU KAFA OLDUKDAN SONRA SEHIDE ÖNCE SAYGI
başak demirtaş 11 ay önce
bu bayan aynı sözler başak demirtaşa söylenince sahip çıktı.kendi vekili söyleyince küfrü yiyene değil edene sahip çıktı.şehit kardeşi suçlu bulundu.biz sizleri zaten biliyoruz da.bilmeyenler de öğreniyor.
Halk. 11 ay önce
Keşke Şehide kelle diyenler 3 5 Mehmet oldu diye Meclisimi acalim diyenler Haburda teroristlerle sarkilar soyleyenler ulkeyi soyanlar da Dunya ekonomisinde Ziraat Bankasini Halk Bankasini ve ulkeyi gri listeye aldiranlarda senin kadar yurekli olsalar.AİHM me bile artik Turkiyeden hakim almiyorlar..Cok iyiyiyiz sayenizde Ceyrek altin 970 dolar 10 tl.geldiginizde ne kadardi..Ilk iltidara geldiginizde turkiye dunya siralamalarinda 15 veya 20 idi.Simdi siz bu ulkeyi nereye getirdiniz yaaa...Ulke bugday ambariyken bugdaya muhtac oldu..Tahtakaleden haberin yokmu senin..Lutfen gidinnnn...
halk 11 ay önce
tamamen kurmaca, iyi partinin yükselişini düşürmek için, adamla provoke etmişler, iyi partililerde düşmüş bırak konuşsun. Bu millet pkklılarla fetocularla oturanları kutlama yapanları unutmadı unutmayacak ;)
19
parçalı bulutlu