banner851

banner955

“Doğrudur. Duble yollarda başarılı olamadık.”

Ak Parti İl Başkanı Fevai Arslan partinin ilçe kongreleri ve Kaynaşlı İlçe Başkanı Birol Şahin'in duble yollarla ilgili açıklamalarını değerlendirdi.

Siyaset 09.10.2008, 16:51
197
“Doğrudur. Duble yollarda başarılı olamadık.”

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Kaynaşlı İlçe Başkanı Birol Şahin'in “Hükumet olarak Düzce'nin duble yol sorununu çözemedik.” şeklinde yaptığı açıklamayı Ak Parti İl Başkanı Fevai Arslan'da değerlendirdi. Arslan'da Şahin'in açıklamalarına katıldığını belirterek “ Görünen köy kılavuz istemez. Düzce duble yollar konusunda şanssız. Bu başarısız olduğumuzun kanıtıdır. Bu yolların ihalesini alan firma, yurt dışındaki bir inşaatından dolayı maddi sıkıntılara girmiştir. Başka bir firma ile bu yollar bitirilemez mi gibi bir soru soranlar için de, bu yapılabilir. Ama Türkiye hukuk devleti, hukuk çerçevesi içerisinde ilgili inşaat tasfiye edilmeye çalışılıyor. Deriyi yüzdük burnuna geldik. Bu tasfiye süreci tamamlandıktan sonra yeni bir yöntemle yollarımız yapılacak. Bu yolların kesintiye uğraması, bu kadar uzun bir süre almasının başlıca sebebi budur. Hukukun ilgili firmayı tasfiyeye müsaade etmemesi ve bundan kaynaklana sebeplerden ötürü de yollar başka bir firmaya verilemedi. Bu geçikme finansman sıkıntısından kaynaklanmıyor. Siyaseten en çok zorlandığımız konulardan bir tanesi de budur. Açık yüreklilikle söylüyorum nedenlerini de ortaya koyduğunuzda duble yollar konusunda başarısız olduk. Bu başarısızlık siyaset beceriksizliğinden değil, bu başarısızlık şansımızın çok zayıf gitmesi ve kanunların bizim ayağımızı bağlamasıdır. Duble yollarda derdimiz büyük inşallah düzelteceğiz. Düzeltmenin yolunda ve çabasındayız.” şeklinde konuştu.

Yapılan Ak Parti İlçe Kongrelerinin de istedikleri havada gittiğini belirten Arslan, “Merkez İlçe ile başlayan ve 5 Ekim itibarı ile Yığılca ile devam eden İlçe Kongreleri bu hafta Cumayeri ve Gölyaka'da devam edecek. 2 Kasım'da Kaynaşlı'da yapılacak kongre ile AKP İlçe Kongreleri tamamlanacak. Bu kongrelerde her AKP'ye gönül vermiş, AKP'nin misyonunu kabul etmiş, AKP'nin iç tüzüğünü, yönetmeliğini benimsemiş buna riayet edeceğini taahhüt eden insanlar, arkadaşlarımız, partililer, herkes aday olabilir dedik. Cumayeri'nde iki aday hizmet yarışını sürdürecek. Akçakoca'da da iki aday yarışacak gibi görünüyor. Ben kongre sürecinin hayırlı olmasını diliyorum. 2 Kasım itibarı ile İlçe Kongrelerimiz tamamlanacak. Önümüzdeki Yerel seçimlere tüm gücümüz ile hazırlanmaya başlayacağız. Yerel seçimlerin ardından İl Başkanlığı seçimi olacak Seçimlerin tarihi henüz belli değil ama belli olunca bunu sizlerle paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)
22
kapalı