banner851

banner614

DURAN: BİR ŞEYLER GİZLENİYOR

banner619

Anayasa değişikliği teklifine yönelik referandum sürecinde maddelerden başka her şey tartışıldığını savunan CHP Merkez İlçe Başkanı Alaattin Duran, “Neden maddeler masaya yatırılmadı ve referanduma kısa süre kalmasına rağmen neden vatandaşa tam olarak anlatılmadı? Hep dedik ki bir şeyler mi gizleniyor; işte örneklerini veriyoruz.” ifadelerini kullandı ve vatandaşlara uyanık olma çağrısı yaptı.

banner846
Siyaset 10.04.2017, 14:44 10.04.2017, 14:57
2596
DURAN: BİR ŞEYLER GİZLENİYOR
banner844

CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Alaattin Duran, Anayasa Değişikliği Referandumu’na sayılı günler kalan yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmalarının ülkenin yönetim şekline dair dillendirdiği öneriler üzerinden iktidarı eleştirdi ve teklifte yer alan değişiklikle eyalet sisteminin önünün açılacağını öne sürdü.

“Yaşananlar endişelerimizi güçlendiriyor”
Duran, yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Referandum ile halk oylamasına sunulacak olan yeni anayasa teklifinin 123. maddesinde yer alan değişiklik ile “Kamu tüzel kişiliğinin Kanunla veya Cumhurbaşkanlığı ile kararnamesi ile düzenlenir” maddesi hususunda defalarca açıklama yaptık. Düzenleme şeklinin ülkemizin üniter yapısını bozabilecek ve eyalet sistemine açık hale getirebileceğini hep savunduk. Yaşananlar endişelerimizi güçlendiriyor. Cumhurbaşkanının yerel yönetimlerden sorumlu başdanışmanı Şükrü Karatepe yazdığı bir makalede nüfusun arttığını gerekçe göstererek Çin’i örnek alıyor ve “Şehir yönetimlerini yeni hükümet sistemine uyumlu hale getirmek için bir kimlik kazandırılması yönünde düzenlemeler yapılmalıdır.” diyor. Üstelik bu kişi anayasa değişikliği çalışmalarında yer alan birisi. Daha öncesinde ise yine Cumhurbaşkanının başdanışmanlarından olan Adnan Tanrıverdi’nin açıkça; “Eyalet sistemi getirilmelidir, Türkiye Cumhuriyeti’nin taşra teşkilatı ve devletin yönetim şekli yeniden düzenlenmelidir, Kürtler’in ve diğer etnik grupların özerklik istekleri karşılanmalıdır.” şeklinde açıklamaları mevcuttur.”

“Anayasa teklifinde maddelerden başka her şey tartışıldı”
Anayasa teklifinde maddelerden başka her şeyin tartışıldığını savunan Duran, yıllardır AK Parti iktidarının dilinden düşürmediği ve gelinen noktada kimin yazdığı belli olmayan bir anayasa teklifi ile karşı karşıya olunduğunu belirtti. CHP Merkez İlçe Başkanı Alaattin Duran, açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Çünkü uygulamaya sokulması halinde çıkacak problemler için kimse sorumluluk almayacak. Referandum sürecinde anayasa maddeleri terör yaftalarının ardında kaldı. Neden maddeler masaya yatırılmadı ve referanduma kısa süre kalmasına rağmen neden vatandaşa tam olarak anlatılmadı? Hep dedik ki bir şeyler mi gizleniyor; işte örneklerini veriyoruz. Vatandaşlarımız uyanık olsun, başka Türkiye yok.”

Yorumlar (32)
vatandaş 4 yıl önce
bu CHP zihniyeti milletimizi yıllarca 10. yıl marşıyla uyuttu şimdi yine uyutabileceklerini zannediyorlar. EVET
düzceli 4 yıl önce
siz yatırmışsınız ya işte, lokanta kapatmak, muhtarlıkları kapatmak şeklinde..saçma sapan şeyler paylaşıyorsunuzya.
Hayır olur İnşallah 4 yıl önce
Yeter demenenin vakti geldi HAYIR DİYORUZ.
Teşekkür ederim 4 yıl önce
Chp'nin aydınlatıcı açıklamaları için teşekkür ederim , millet gerçekleri gördü sayenizde.İyiki chp var
Vatandaş 4 yıl önce
Mitinglerde hiç maddeleri anlatan yok, tek dedikleri CHP şöyle CHP böyle, başkanlık gelsin kalkınacaz falan filan. Kardeşim 15 yılda kalkındıramadın da şimdi mi kalkındıracaksın? Eminim kendileri de tam olarak maddeleri bilmiyorlar.
BAYRAK 4 yıl önce
EYALET SİSTEMİNDEN BAHSEDEN SİZİN GENEL MÜDÜRÜNÜZDÜ AÇDA İZLE TUNCELİ HAKKARİYE ÖZERKLİK VERECEM DİYEN KİM ERDOĞANMI KILIÇDAROĞLUMU..AÇDA İZLE.
MİLLİYETÇİ 4 yıl önce
koçum maddeleri ezberledik sen neden bahsediyorsun...sen git onu genel müdürüne sor..neden hayır diyeceğinizi bile bilmiyorsunuz..beka meselesi bu..parti değil erdoğan değil..ama siz erdoğan düşmanlığından hayır veriyorsunuz...EVET
realist 4 yıl önce
Bu surecte duzce Chp il teskilatini cesaretli ve halki aydinlatan soylemlerini eski bir evetci olarak cani gonulden tebrik.ediyrum
CHP İl yöneticileri için 4 yıl önce
Eski Evetçiymiş Çok komik. Bu anayasaya karşı çıkmak için kendine bile oy vermekten aciz bazı CHP Düzce il yöneticileri için değil gerçekleri görüp ülkenin bölünmemesi için HAYIR denmeli Boşuna bu yöneticileri savunmayın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın