banner851

banner614

DURAN İKTİDARA YÜKLENDİ

CHP Merkez İlçe Başkanı Alaettin Duran son yıllarda üreticisinin yüzünü güldürmeyen fındık fiyatlarına ilişkin yaptığı yazılı basın açıklamasında, iktidarın 1 Kasım 2015 seçimlerinde istikrar sözü verdiğini ancak yerine getirmediğini savundu. Daha önce rekolte ile oynayanları belgeleri ile ifşa ettiklerini dile getiren Duran, “Bunları hukuk görmedi, AKP iktidarı duymadı, rekabet kurulu harekete geçmedi. AK Parti İl Başkanı ise sorunları FETÖ’ye bağladı ve AKP’nin can simidine sarıldı.” Diye konuştu.

banner619
Siyaset 04.12.2017, 14:57 06.12.2017, 10:58
1387

CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Alaettin Duran yaptığı yazılı basın açıklaması ile Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nun müdahale fındık alımlarını durdurduğunu açıklayarak iktidara yüklendi

“AKP iktidarı adeta üç maymunu oynuyor”
CHP olarak fındık konusuna yönelik daha önce defalarca açıklamalarda bulunduklarını dile getiren Duran, “Gelinen noktada iktidarın gereğini yapmadığını gözlemlemekteyiz. Konu fındık olduğunda AKP iktidarı adeta üç maymunları oynamakta ve yaklaşık 8 milyon üreticinin mağdur edilmesine kayıtsız kalmaktadır.” Dedi.

“TMO piyasan çekildi, fındık tekele düştü”
Duran, TMO’nun müdahale alımlarını durdurduğunu ve fındık sektörünün tekel yapılaşmasının hakimiyeti altına girdiğini belirterek şöyle konuştu:

“Çünkü artık rekabet ortamı ortadan kalkmıştır. TMO’nun müdahale alımları sırasında belirlediği 10 TL alım fiyatlarına rağmen; tekelleşmiş fındık sektörü  8.5 TL civarına kadar fiyatları düşürmüştür. AKP iktidarı ise bu duruma kayıtsız kalmış. TMO’nun fiyatını taban fiyat olarak kabullendirecek siyasi iradeyi ortaya koyamamış.  Tekelci yapılaşmaya karşı herhangi bir yaptırım uygulatamamıştır. TMO’nun da piyasadan çekilmesi ile üreticiler adeta kaderine terk edilmiştir.”

“İktidar görmezden geliyor”
Fındık sektörünün sorunlarını sıklıkla dile getirdiklerini söyleyen Duran şu ifadelerde bulundu:

“Tekelci yapılaşmanın fındık tüccarlarına attığı sms’leri ifşa ettik. Bu sms’ler ile sektörün tek fiyat halinde dizayn edildiğini ve rekabet ortamının ortadan kaldırıldığını açıkladık. Yine rekolte ile oynayanları belgeleri ile kamuoyuna sunduk. Tüm bu açıklamalarımızı hukuk görmedi, AKP iktidarı duymadı, rekabet kurulu ise harekete geçmedi. AKP il başkanı ise fındık sektöründeki sorunları FETÖ’ye bağladı ve AKP’nin can simidine sarıldı.”

“İktidar üreticisini kaderine terk etti”
Duran son olarak AK Parti’nin 1 Kasım 2015 seçimlerinde millete istikrar sözü verdiğini belirterek, “Kimsesizlerin kimi olduğunu iddia eden AKP iktidarı 8 milyon fındık üreticisini kaderine terk etmiş ve bir tekelci firmanın üreticinin emeklerini sömürmesine göz yummaktadır.” diye konuştu.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (12)
Hayal 4 yıl önce
Chp li siyasiler şirket kurup findik alsin piyasayi yukseltsin kolaysa. Bekara kari bosamak kolayya. Muhalefet aynen bu. Herseyi devletten bekleme hadtaligi bu.
T. 4 yıl önce
Versinler mehteri. İnsanı mehterandan soğuttular resmen!
Memet 4 yıl önce
Bizim de sözümüz dinlenecek zamanlar olacak.o zaman helalleşiriz inşAllah.
Memet 4 yıl önce
Bir gün üreticinin de eline bir koz geçer.o zaman da herkes son sözünü söyler.
Üretici 4 yıl önce
Allattin bey bir üretici olarak teşekür ederim sesimiz olmuşsun bu milletin gözünü açın
HAKAN 4 yıl önce
AKP İSTESE O SMS'LERİ ATANLARI PERİŞAN EDER.NEDEN DOKUNMUYOR ACABA?
cemil 4 yıl önce
millet desteklemeyi nimet sanıyor
Vatandaş 4 yıl önce
Rekolte ile oynamak suçtur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın