banner851

banner614

DURSUN AY’IN MECLİS BAŞKANLIĞI HAYAL OLUYOR

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin genel merkezden ‘İl başkanlığına devam’ vizesi alırsa Düzce İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal da yeni dönem için koltuğu garantileyecek. Keskin, Şubat 2021’de gerçekleştirilecek Düzce İl Genel Meclis Başkanlığı Seçimleri’nde adaylarının yeniden Çiğdem Günal olacağını açıkça ilan etti. Bu hamle seçimlere ramak kala koltuğu Günal’a kaptıran partinin ağır toplarından Dursun Ay’ın keyfini kaçırdı.

banner619
Siyaset 12.11.2020, 13:39 12.11.2020, 14:06
5035
DURSUN AY’IN MECLİS BAŞKANLIĞI HAYAL OLUYOR

Kasım ayında gerçekleştirilecek AK Parti 7. Olağan İl Başkanlığı Kongresi’nin akıbeti Düzce’de dengeleri değiştirecek.

Tekrar il başkanı olmak için can atan ve kaybettiği destekçi sayısını arttırmak amacıyla şu günlerde kapı kapı gezen Mustafa Keskin, genel merkezden olur alacağına kesin gözüyle bakıyor.

Düzce’deki rakiplerinin aday gösterilmek umuduyla genel merkezde yoğun istişare trafiğinde olduğu bilinirken, Keskin’in partililerle bir araya geldiği toplantı ve organizasyonlarda kendinden emin sözler sarf etmesi dikkat çekiyor.

Keskin neye güveniyor?

Özellikle AK Partili vekiller ve Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün farklı isimler üzerinde yoğunlaştığının kamuoyuna yansıdığı bir süreçte Keskin’in tekrar il başkanı olacakmış gibi gelecek döneme ilişkin net söylemlerde bulunması ‘Neye güveniyor?’ dedirtiyor.

Günal’ı yere göğe sığdıramıyor

Son olarak protokol adabına aykırı hareketleri ile sık sık gündem olan ve makamında yetersiz kaldığı eleştirileri yöneltilen İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal’ı yere göğe sığdıramayan Keskin, koltuğa kendisi gibi Günal’ın da tekrar oturacağını öngörmedi açıkça ifadelere döktü.

“Kadınlara önceliğimiz devam edecek”

2021 yılının şubat ayında yapılacak İl Genel Meclis Başkanlığı Seçimleri’nde Günal’ın AK Parti’nin yeniden adayı olacağını Keskin, katıldığı bir toplantıda şöyle ifade etti:

“Çiğdem Günal Türkiye'de tek bayan il genel meclisi başkanı. Gayet de güzel yapıyor. Önümüzdeki dönem kadınlara verdiğimiz değeri göreceksiniz. Biz çiğdem başkanla çalışmaktan memnunuz. Onu yeri bizde başka. Kadınlara önceliğimiz devam edecektir.”

Son dakika değişikliği Dursun Ay’ın hüsran yaşamasına neden olmuştu

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’in bu açıklaması 10 Nisan 2019 tarihinde yapılan seçimlerde koltuğu son dakika Günal’a kaptıran İl Genel Meclis Üyesi ve eski Belediye Başkanı Dursun Ay’ın moralini bozdu. Bilindiği gibi Düzce Milletvekili Fahri Çakır’ın telkinleriyle İGM Başkanı olmasına kesin gözüyle bakılan Dursun Ay, seçim günü İl Başkanı Keskin’in sürpriz şekilde ‘Çiğdem Günal’ı aday olarak ilan etmesi ile koltuğa oturamamıştı.

Caboğlu’na saygısızlık yaptı, konuşturmadığı Vali’den azarı yedi

Anıtpark’ta düzenlenen 15 Temmuz programındaki toplu fotoğraf çekimi sırasında sanki koltuğuna oturmuş gibi MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu'na 'Benim yerimde duruyorsunuz' diyerek çıkışan Günal'ın yine geçtiğimiz yıl Akçakoca'yı vuran sel afetinin ardından Ankara'dan Düzce'ye gelen üst düzey bürokratların bulunduğu heyetin incelemeleri sırasında Günal ile dönemin Düzce Valisi Zülkif Dağlı arasında sık sık lafa girme yüzünden yaşanan kriz de uzun süre kulislerde konuşulmuştu.

Yorumlar (9)
Yakup 11 ay önce
Düzce için ne yapılıyor ilk iki dönem kelesin yaptıkları dışında birşey yapılmadı simdikiler hazır oy potansiyelinin kaymağını yiyor bir ak partili olarak utaniyorum
Adnan 11 ay önce
Keskin ne yaptı ki Düzce için. Elle tutulur, gözle görülür ne yapmış. Tamamen kendine yakın çevresine çalıştı
YAVUZ0881 11 ay önce
Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ilk secimde millet boyunuzun ölçüsünü verecek fark edermi hasan kelhasan ne yüzle milletten oy isteyeceksiniz çokta umrunda vatandaşın il başkanı kim olmuş bitti sonunuzu gördükçe etekler tutuşmaya başladı
Düzceli 11 ay önce
Duraun aya 10 koyun ver eve iki taneyle gelir.Belediyede gördük yaşadık.
DÜZCELİ 11 ay önce
BU KESKİN DENİLEN ZAT NEYE GÜVENİYOR. KENDİ KOLTUĞU BİR KAYSIN ALTINDAN DA GÖRELİM O HANFENDİNİN BELEŞTEN OTURACAĞI KOLTUĞU... DURSUN AY GİBİ BİR ADAMI SEÇİM DÖNEMİNDE KÖY KÖY KASABA KASABA BAŞKANSIN DİYE GEZDİRİP, SONRASINDA DA YIRTIK DONDAN ÇIKARCASINA O HANFENDİYİ NASIL GETİRDİLERSE, KENDİSİ GİBİ ODA GİDER İNŞALLAH.
KESKİN NEYİN PEŞİNDE 11 ay önce
BENCE GÜNALA BİR DÖNEM YETERLİ, HERKES BİR DÖNEM YAPSIN Kİ AYIRIMCILIK OLMADIĞI BİLİNSİN, YOKSA O SENİN ADAMIN BU BENİM İKİLEMİNE GİRİLİRSE OLMAZ, KESKİNİN AMACI NE Kİ.
AVNI 11 ay önce
YOK YA..
Fatih 11 ay önce
Hepsi mevki makam peşinde vatandas veya düzce bunlarin umrunda bile değilll
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın