banner851

banner614

DÜZCE BELEDİYE MECLİSİ’NDE SÜRPRİZ İSTİFA

banner619

2019 Yerel Seçimleri’nde İYİ Parti’den Düzce Belediye Meclis Üyeliği görevine seçilen iş insanı Oğuz Özyiğit görevinden istifa ettiğini duyurdu. Mecliste yaptığı sert eleştirileri ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yle girdiği söz düellosuyla hafızalara kazınan Özyiğit, istifasına gerekçe olarak işlerinde yaşadığı yoğunluğu gösterdi. Konuyla ilgili Öncü Haber’e konuşan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, istifaya ilişkin yaklaşık 3 aydır istişare halinde olduklarını belirterek, “Oğuz Özyiğit hassas bir insandır. İşindeki yoğunluğu nedeniyle verimli olamadığını düşündüğü yerde bıraktı” dedi. Er, ayrıca Özyiğit’in yerine geçecek ismin Erdoğan Kefeli olduğunu açıkladı.

banner846
Siyaset 30.06.2021, 16:18 30.06.2021, 18:31
3440
banner844

2019 Yerel Seçimleri’nde İYİ Parti’den Düzce Belediye Meclis Üyeliği görevine seçilen iş insanı Oğuz Özyiğit sosyal medyadan yaptığı açıklamayla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Mecliste yaptığı sert eleştirileri ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yle girdiği söz düellosuyla hafızalara kazınan Özyiğit, istifasına gerekçe olarak işlerinde yaşadığı yoğunluğu gösterdi.

ÖZYİĞİT’İN İSTİFA AÇIKLAMASI

“2019 yerel seçimlerinde sizlerin oyları ile seçilmiş olduğum Belediye Meclis üyeliğinden, işlerimde yaşamış olduğum yoğunluktan dolayı bu gün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım.  Bu durum benim için zorunlu ve kaçınılmaz hale gelmiştir.

Görevde kaldığım süre içerisinde sizlerden aldığım yetkiyi etkin bir şekilde kullanarak elimden geldiğince muhalefet partisi mensubu olarak haklarınızı savunmaya çalıştım. Yapmış olduğumuz yapıcı muhalefet ile ekip olarak Düzce'nin yararına olan işler yapmaya çalıştık. Bu süreçte hakkı geçenlerin haklarını helâl etmelerini rica ederim. Düzce'nin daha güzel günler yaşaması dileğiyle... Kalın Sağlıcakla”

“2-3 AY ÖNCE BU KONUYU KONUŞMUŞTUK”

Konuyla ilgili Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulunan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “Oğuz Bey’in işinde yaşadığı yoğunluk nedeniyle özel bir durumu vardı. Yaklaşık 2-3 ay önce bu konuyu bizimle görüştü. Ben de kendisine bir süre daha beklemesini söyledim. Ama gelinen noktada Oğuz Özyiğit, Düzce Belediye Meclis Üyeliği’ni işindeki yoğunluğu nedeniyle verimli olamadığını hissettiğini söyleyerek görevini bıraktı. Biz de saygıyla karşıladık.  Oğuz Özyiğit, İYİ Parti Düzce Teşkilatı’mızın bir üyesi olarak çalışmalarını sürdürecektir.” dedi.

İYİ PART’NİN YENİ MECLİS ÜYESİ ERDOĞAN KEFELİ OLDU

Düzce Belediye Meclisi’nde İYİ Parti’den boşalan koltuğa Erdoğan Kefeli’nin geçeceğini açıklayan Er, “Yolumuza Erdoğan Kefeli ile devam ediyoruz. Bu karar Hem Düzce’mize hem de İYİ Parti’ye hayırlı olsun.” diye konuştu.

Yorumlar (9)
düzceli 3 hafta önce
İyi parti doğru adımlarla halka güven veriyor. liyakat esası ve hak gözetimi var. herkes değeridir. önemli olan halka güven vermek. iyi parti devam
Muhalif 3 hafta önce
Aile şirketine çevirdiniz partiyi. Yarisi kabalakli yarisi kefeli ailesi.
iyiler 3 hafta önce
aile şirketi diye bir şey yok.hak hukuk adalet ve çalışma var. işi yapanlara her zaman değer verilir. dedikodu yok. adam gibi adamlar
Sadrettin Demir 4 hafta önce
En iyisinin bile yöne tim becerisi bu
Birde memleket yönetecekler
Hasana cevap 4 hafta önce
Belediye seçimlerinde 7 tane olan millet ittifakı adaylarından birisi eksildiğinden 8. sırada olması nedeni ile Erdoğan Kefeli davet edilmiştir. Kimsenin lütfu ile oraya gelmemiştir. Halkın oyu ile eksilen meclise girmiştir.
Hasan 4 hafta önce
Kefeli ailesinden yönetime alınmayan kimse kaldı mı ? MaşAllah halka mı hizmet aileye mi hizmet bilemedim.
Düzceli 4 hafta önce
Oğuz'u 10 yıl öncesinden tanırım. Kalıbının adamı değilmiş. Kibirlenmiş.
Muhammet 4 hafta önce
İsabet olmuş. Düzce’ye faydası olmayan biriydi zaten.
adamın teki 4 hafta önce
hani siyasetçiler der ya sizin için gece gündüz çalışıyoruz diye, bakın işte yalanmış, adamı iş yapsın diye seçtiler o da gitti kendi işini ön plana aldı istifa etti, aynısını akpli biri yapsaydı yanmıştı şimdi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın