banner851

banner614

“DÜZCE BELEDİYESİ BOLU’YA BORÇ VEREBİLİR…”

Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Günden, ziyaret ettiği CHP Düzce İl Binasında “Bolu ve Düzce arasındaki makas açılıyor” açıklaması yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a Düzce Belediyesi’nin resmi rakamlarını açıklayarak cevap verdi. Günden “Düzce Belediyesi bütçe yaparken hayali değil, gerçekleşme oranları yüzde 100 yakın bütçeler yapıyor” dedi. Günden ayrıca, Düzce Belediyesi’nin Bolu Belediyesine borç verebilecek güçte olduğunu kaydetti.

Siyaset 05.01.2022, 14:35
3017
“DÜZCE BELEDİYESİ BOLU’YA BORÇ VEREBİLİR…”

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Düzce’ye gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP İl Binası ziyareti sırasında Düzce Belediyesi ve Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye yönelik eleştirilerde bulun muştu. Düzce halkının iyi yönetilemediğini ileri süren Özcan, Bolu ve Düzce arasındaki makasın gittikçe açıldığını savunmuştu.

Özcan’ın bu açıklamalarına AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’in ardından bir tepkide Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Günden’den geldi. Özcan’a “Kendisi güzel, Kafası güzel, Yüzü güzel” diye seslenen Günden,  “Eşofmanlı Tanju başkan, yine Güzel bir gününde Düzce’ye misafir olmuş, Eğlenmiş, eğlendirmiş, sağ olsun. Güzelliğinden olsa gerek, bazı söylemlerinde eksiklikler, hatalar ve terste anlaşılsa bazı doğruları da olmuş. Mesela; Bolu ile Düzce arasında makas gittikçe açılıyor demiş. 2012 yılı il bazında ihracat rakamlarına göre Bolu 99 milyon dolar ile 45. Sırada, en genç il Düzce ise 102 milyon dolar ile 43. Sırada iken, fark 3 Milyon Dolar. 9 yıl sonra bugün; 2021 yılı il bazında ihracat rakamlarına göre Bolu 152 milyon dolar ile 49. Sırada, en genç il Düzce 407 milyon dolar ile 33. Sırada. Fark 255 Milyon Dolar ve 16 sıra” dedi.

“Tanju Özcan kötü bir stajyer…”

Düzce Belediyesi ve Bolu Belediyesi’nin bütçe hesaplarını kıyaslayan Günden, “Doğrudur, makas açılıyor. Bolu belediyesinin son 3 yıllık bütçesi 2019 yılı gerçekleşme oranı %74, 2020 yılı 344 milyon ve gerçekleşme oranı % 86, 2021 yılı 400 milyon, 2022 yılı bütçesi 650 milyon. Düzce Belediyesi’nin 2019 yılı bütçesi 350 milyon, gerçekleşme oranı % 73 ve 17,5 milyon fazlası var. 2020 yılı bütçesi 285 milyon, gerçekleşme oranı % 102 Ve 22.5 milyon fazlası var. 2021 yılı bütçesi 335 milyon, gerçekleşme oranı % 99 ve 53 milyon fazlası var. 2022 yılı bütçesi 450 milyon. Yani Düzce Belediyesi bütçe yaparken hayali değil, gerçekleşme oranları %100 yakın bütçeler yapıyor. Yani atmıyor, doğru bütçe yapıyor, yani borç almaya ihtiyacı yok, aksine her yıl fazlası var ve Bolu Belediyesi isterse komşuluk hakkıdır, Düzce belediyesi komşu şehir Bolu Belediyesine borç da verebilir. Tabi Meclisimiz kabul ederse. Düzce Belediyesi yatırıma 30 milyon ayırmış demiş,  2022 yılı için sadece 3 proje  (Cedidiye meydanı projesi, Asar deresi köprü ve rekreasyon projesi, ve Aziziye Pazaryeri projesi 36 milyon lira. Daha bunun parkları var, asfaltı var, yeni yol açımları var, yani var da var. Düzce Belediyesinin ders niteliğindeki yatırımları, icraatları devam edecek. Sanıyorum takipte sorun var ve kötü bir stajyer. Sağlıklı ve kaliteli bir eğitim için, daha iyi ve daha dikkatli takibini rica ederim. Yani izlemeye devam, ama lütfen daha ciddi. 5 yılın 3’ü gitti” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (16)
Yusuf 2 hafta önce
Başkan taktı konurlap antik kent 7000 bin önce yaşam falan isterdim atik çevik geleceği gören düşünen uygulayan
Murat 2 hafta önce
Vah Benin düzcem bu kimlere kaldı çok üzülüyorum eskiden ilçeydik Bolu bize imrenirdi şimdi iliz basiretsiz yöneticiler yüzünden bize gülüyorlar ben Hasan’ın yaptığı bu açıklamaya sadece gülüyorum
birol 2 hafta önce
hasana mı kaldı cevap işi.sayın bakanımız niye cevap yazmıyor yoksa mevkidaşı değilmi?
Tahsin 2 hafta önce
Tanju Başkan Düzceyle neden uğraşıyor belli değil. Evet Bolu nezih bir ilimizdir. Ama bunun Tanju başkanla bir alakası yok. Kendisi 3 senedir başkan. Hem Boluyu sahiplendi hem Düzceyi. Biraz az içsin.
Gölyaka81 2 hafta önce
Tanju abi Buyur gölyaka'ya da gel Kimseye borç verme. Eğer paran çok ise. Hayrına FATİH MAHALLESINİN yolları ve çevre düzenlemesini yaptır. Bizimkiler
4 dönemdir yapamadılarda
Vatandaş 2 hafta önce
İyide bolu ekonomi için fabrika açıp göç almıyor turist ve öğrenciler ile şehri geçindiriyor. Düzce ihracat yapıyorda düzce belesiyesimi kazanıyor. Düzceye 1 yılda gelen turist boluya 1 günde geliyor belki. Fazlasını da şehre kazandırıyor. Halkıda mutlu ve menun.
Esnaf 2 hafta önce
Niye o zaman belediyenin borçlarını ödemiyorsunuz
duzcelı 2 hafta önce
once ıscılerın parasını odeyın gecen ay memurların maasını vermedınız bedava tras yapmayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-1
hafif kar yağışlı