banner851

banner955

“DÜZCE BELEDİYESİ KONUR ALP GAZİ’NİN TÜRBESİNE KAYITSIZ KALMAZ”

Öncü Haber’in gündeme getirdiği Konur Alp Gazi’nin türbesinin yürekleri burkan görüntüsü ile ilgili Düzce Belediyesi’nden açıklama geldi. Açıklamada, konuyu siyasi mecraya taşıyan İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’in eleştirilerine cevap verilerek, “Türbe üzerinden siyasi rant elde etmek isteyen küçük siyasetçiler; biliniz ki Konuralp Gazi’nin manevi şahsiyetini Düzce Belediyesi’nin amblemi olarak tescil ettirmiş bir yönetim, türbesine karşı kayıtsız kalmaz” denildi.

Siyaset 26.07.2021, 16:01 26.07.2021, 17:08
1252
banner986

Düzce ve bölgesini fethederek Osmanlı Toprağına bağlayan Osmanlı Devletinin Kurucusu Osman Bey’in komutanlarından Konur Alp Bey’in türbesinin harap şeklini, ilk olarak Öncü Haber yerinde görüntülemişti. Haberin yayınlanmasının ardından İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye hitaben “Sözde Milliyetçi” eleştirisinde bulunmuştu.

“Türbede restorasyon çalışmaları devam ediyor”

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Düzce Belediyesi tarafından, yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Konu Alp Gazi’nin türbesindeki restorasyon çalışmalarının devam ettiği vurgulanarak, “Konuralp'te bulunan Konuralp Gazi Türbesinin restorasyon çalışmalarını üstlenen firmanın iflas etmesi üzerine hukuki süreç başlatılmış ve halen devam etmektedir. Yarım kalan restorasyon çalışmalarını Düzce Belediyesi üstlenmiş, ahşap pencereler ve kapıların montajı yapılmıştır. Kaidelerin mermeri ve kubbe kurşun kaplaması ise 2 ay içerisinde tamamlanacaktır. Kurban Bayramı süresince bazı ziyaretçiler tarafından açık bırakılan türbe kapısından içeriye giren kuşların türbede bulunan sandukaların üzerinin kirlettiği tespit edilmiştir” denildi.

“Düzce Belediyesi Konur Alp Gazi’nin türbesine kayıtsız kalmaz”

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’in konu ile ilgili Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye yönelik “Sözde Milliyetçi” sözlerine de cevap verilen açıklamada, son olarak şunlar kaydedildi:

“Belediyemizce restorasyon çalışmaları devam etmekte olan Türbe üzerinden siyasi rant elde etmek isteyen küçük siyasetçiler; biliniz ki Konuralp Gazi’nin manevi şahsiyetini Düzce Belediyesi’nin amblemi olarak tescil ettirmiş bir yönetim, türbesine karşı kayıtsız kalmaz. Türbeyi ziyaret eden sevgili vatandaşlarımızın kapıyı açık unutmasından size ekmek çıkmaz."

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (7)
ömer 1 yıl önce
Küçük dediğiniz partiden daha küçük partinin sizi yönettiğini unutmayın. sayın başkanım.
Ahmet 1 yıl önce
ak partiyi istemiyoz artik ne ulkede ne belediyede heryerde basimiza kuruldular halktan ustun goruyolar kendilerini heryer yandas tanidik zengin ucunu gisterirsen ak partili oluyolar kendilerini kandiriyolar biryere kadar gider din uzerinden oy alma
ekmek çıkmak diyorsunuz n 1 yıl önce
cengaver
Onur 1 yıl önce
Türbe üzerinden siyaset yapılmaz diyenler islam dinini kullanarak 20 yıldır ülke yönetiyor vay benim akıllanmaz ülkem
Düzceli 1 yıl önce
Abisinin emin olun kimse buradan ekmek çıkartma derdinde değil. Sizin beceriksizliğiniz eleştiriliyor diye ağlamayın. Hem logoya koy koskoca Konuralp’i ( Konuralp fikri tamam ama tasarım kötü ) sonra da Konuralp’in türbesine sahip çıkma sonra da eleştiri isteme. Eee ne bu?
Vatandas 1 yıl önce
O zaman adam gibi gorevinizi yapin
Eski siyaseti 1 yıl önce
Ne Demek küçük siyasetciler. Ne büyük oldunda ne yaptın. Siyasi araneda böyle konuşulmaz. Önce hitap etmeyi öğren başkan
23
açık