banner851

banner955

DÜZCE BELEDİYESİ'NDE 'ALİ ERGÜN' RÜZGARI ESECEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, üst yönetimde revizyon düğmesine bastı. Verim alamadığı birim müdürlerinde sık sık değişikliğe giden Özlü, bu kez rotayı A Takımı'na çevirdi. Düzce ile İstanbul belediyelerinde yıllarca imar ve projelerden sorumlu olan Mimar Ali Ergün, bilgi birikimini artık Başkan Özlü'nün sağ kolu olarak memleketine aktaracak. Ergün'ün yeni başkan yardımcısı olması ile imar ve şehircilikten sorumlu Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu'na yeni bir görevlendirme yapılacağı gündeme geldi.

Siyaset 01.09.2020, 13:00 01.09.2020, 13:59
8736
DÜZCE BELEDİYESİ'NDE 'ALİ ERGÜN' RÜZGARI ESECEK
banner1032

Uzun yıllar Düzce Belediyesi’nde imar müdürlüğü yapan ve bir dönem İstanbul Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı gibi önemli bir görevde bulunan Ali Ergün, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün sağ kolu oluyor.

Düzce'yi profesyonel bir bakış açısı ile yönetmekte kararlı olan Başkan Özlü, 'Benimle çalış' teklifinde bulunduğu deneyimli isim Ergün'den olumlu yanıt aldı.

İstanbul gibi metropol bir şehirde belediyenin imar ve projelerini yöneten Mimar Ali Ergün'ün Düzce'ye büyük katkılar sağlayacağını düşünen Başkan Özlü'nün hemşehrisinin tecrübelerini memleketine aktarması için yardımcısı olmasını istediği öğrenildi.

Başkan Özlü'den gelen teklifi kabul eden Ergün'ün birkaç gün içerisinde Düzce Belediyesi'ndeki görevine başlayacağı bildirildi.

MHP'den transfer ettiği Şehir Planlamacısı Celal Kasapoğlu'na başkan yardımcısı yapan Özlü'nün Düzce'de hayata geçirmeyi hedeflediği büyük projeler için daha profesyonel bir bakış açısına ihtiyaç duyduğu ve bunun için Kasapoğlu'nun yerine Ergün'ü getirmeyi planladığı gündeme geldi.

Mimar Ali Ergün'ün Düzce Belediye Başkan Yardımcılığı görevine resmen başlaması sonrası Kasapoğlu'nun İmar ve Şehircilik ya da Emlak ve İstimlak müdürlüklerinden birinin başına getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan Ergün, 1999-2004 yılları arasında Düzce Belediyesi'nde İmar İşleri Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra Maltepe Belediyesi’nde başkan yardımcılığı ve Harita Kadastro ve Planlama Müdürlüğü görevlerinde bulunan Ali Ergün, buradaki başarılarından sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne atandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde önce Kentsel Tasarım Müdürü ardından Etüt ve Projeler Daire Başkanı olarak mega şehre uzun süre hizmet verdi. Ergün ayrıca 2009 Yerel Seçimleri'nde Düzce Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştu.

Yorumlar (29)
Gökhan 2 yıl önce
Düzce belediyesinden hala bir ses çıkmadı Faruk özlü Ali beyin oğlunun düğünü oldu düzcede paylaşımda bulunmadı.Somut haberler yapın lütfen.
Yılmaz 2 yıl önce
İsabetli karar. İnşaAllah gerçekleşir.
Konuralp ‘ li 2 yıl önce
Atlı kapı 1 sitesini öncelikle görsün nasıl İskan ruhsat vermiş belediye
Akçakocalı 2 yıl önce
Maltepe de görev yapmış oradaki Düzcelilere bir sorulsun.
İBB de görev yapmış bir oralara sorulsun . Her iki belediyenin ortak özelliği Belediye üst yönetimleri Nedeni ile seçim kaybedilmiştir.

Şimdi siz Celal Beyi alarak yerine Seçim kaybettiren hemşehrilerinden karşılığı olmayan birine Düzce de başkan yardımcısı yapılır ise 2 yıl sonra sadece pişmanlık duyacaklardır
Düzceli 2 yıl önce
Özlü daha yakınındakilerin,müdürlerin ve personelin çalışmalarını karekterlerini blemiyor dışardan çok iyi görünüyor,Doktoru ve gösterişliyi bulundukları görevden alması gerek eksi yazıyor.Kırk yıllık çalışanları emekli etmeli devlete millete zarar.
Öz hakiki İrlandalı 2 yıl önce
İstanbul a yaptıkları ihanet yetmedi sıra düzce yemi geldi ha ben demiyorum reis diyor
Esr 2 yıl önce
Düzceyide İstanbul a benzetmesinde beton yığınına cepler dolucak diye
Babur 2 yıl önce
Birazda bu yesin.duzce de peskes cekilecek yer cok.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
açık