banner851

banner614

DÜZCE İL TEŞKİLATI TARAFINDAN TÖREN DÜZENLENDİ

Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923’te kurulan ve bugüne kadar 7 genel başkanın görev yaptığı CHP, 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. CHP’nin 98. Yıl dönümü nedeniyle CHP Düzce İl Teşkilatı tarafından Anıt Park Meydanında tören düzenlendi. Törende konuşan CHP İl Başkanı Basri Karslıoğlu, CHP’nin Türk demokrasisine geçişte ilk adım olduğunu söyledi. CHP Düzce Belediye Meclis Üyelerinin törene katılmaması da partililerin tepkisine yol açtı.

banner619
Siyaset 09.09.2021, 10:51 09.09.2021, 14:35
534

CHP, 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. CHP Düzce İl Teşkilatı tarafından Anıt Park Meydanında partinin 98. Kuruluş yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, İl Başkanı Basri Karslıoğlu Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

Törende konuşma yapan İl Başkanı Karslıoğlu, dünya siyasetinde içinde demokrasi olan başka bir partinin bulunmadığını kaydederek,  “Bu gün burada öncelikle ülkemizi işgalden kurtaran Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını yad etmek, 9 Eylül 1923 yılında kurdukları Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. Yılını kutlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Dünyada, içinde Demokrasi olan 98 yaşında başka bir parti bulunmamaktadır. Asırlık partimiz günden güne büyüyerek koca bir çınar halini almıştır. Bu anlamlı günde buradan sizlere, Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş felsefesinde yer alan ilkelerini, bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Atatürk ilke ve inkılaplarını, Cumhuriyetin temel değerlerini Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir neferi olarak,sonuna kadar savunmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını Rahmet ve Minnetle anıyoruz. İyi ki Doğdun Cumhuriyet Halk Partisi” dedi.

Öte yandan, CHP Düzce Belediye Meclis Üyeleri Emre Güleç ve Kudret Taş’ın düzenlenen törene katılmamaları, partililerin tepkisine yol açtı.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
uzak olsun 2 hafta önce
98 yıldır ülkenin başına bela olan parti.
Hasan 2 hafta önce
Biz halkın içinde olan Ahmet Ölmez başkanı istiyoruz. Sayın Karslıoğlu bir an önce toparlanınız.