banner615

banner614

banner701

“DÜZCE İYİ YÖNETİLMİYOR”

banner619

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Düzce’nin iyi yönetilmediğini belirterek, Milletvekilleri ve Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye yönelik eleştirilerde bulundu. Nazlıaka, “Özellikle Milletvekilleri Düzce’nin sorunlarını meclise taşımıyorlar” dedi.

Siyaset 21.11.2020, 15:20 21.11.2020, 18:03
1710
banner785

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı ve MYK Üyesi Azize Çeroğlu, CHP İl Kadın Kolları teşkilatı tarafından düzenlenen programa katılmak üzere Düzce’ye geldi. Parti binasında partililer ile bir araya gelen Nazlıaka ve Çeroğlu, partinin Düzce’deki durumu ile ilgili yöneticilerden bilgi aldı.

Programda konuşan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nazlıaka, 10 yıldır Düzce’nin sorunlarını çok yakından takip ettiğini belirterek, kentin iyi yönetilmediğini öne sürdü. Konuşmasında Düzce’nin sorunları ile ilgilenmediklerini gerekçe göstererek Milletvekilleri ve Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü eleştiren Nazlıaka, “Düzce kültürel yönden çok zen bir yer. Düzce’nin iyi yönetilmediğini hepimiz görüyoruz. 1999 yılında büyük bir yıkım yaşayan bu kentin, insanları kanalıyla nasıl yenilenerek ayakta kaldığını, nasıl yol aldığını çok net gördük. İşte o yüzden gözümüzün yükseklerde olmaya hakkı var, Düzce’ye daha çok yatırım istemeye hakkımız var. Düzce çok kötü yönetiliyor. İyi yönetilen bir kent olsun demeye hakkımız var.

10 yıldır çok yakın takibe almış durumdayım Düzce’nin sorunlarını. Görüyorum ki, Düzce Milletvekilleri Düzce ile ilgili olarak, ne doğru dürüst sorunları gündeme getiriyorlar, ne önerge veriyor, ne kanun teklifi veriyor, ne de Düzcelilerin hakkını yeterince savunuyor. Belediye deseniz, o da ayrı bir çeşit.

Dolayısıyla bugün hala, aslında kentleşmede çok daha ileri noktaya gelebilecek olan Düzce’nin, aynı sorunlarla kıvrandığını, hala bağlantı yollarının yapılmadığını, hala hastanesinin olmadığını, hala havasının kirli olduğunu, hala lastik yakılarak elektrik üretilebileceğini düşünenlerin olduğunu, bunun için yatırım yapanların olduğunu hep beraber görüyoruz ve bununla ilgili olarak tabii hepimiz itirazlarımızı yapıyor ve sesimizi yükseltiyoruz” diye konuştu.  

“Düzce’deki hastanelerin bütün yoğun bakım üniteleri dolu”

“Şu anda, içinde bulunduğumuz dönemde Türkiye, yolsuzlukla, yoksullukla mücadele ederken, bir de dünyanın da baş başa kaldığı bir pandemi krizini yönetmeye çalıştı” diyen Nazlıaka, “İktidar ekonomi ile ilgili sorunlarımızı çözemediği gibi eğitim, sağlık, barınma, hatta en temel hakkımız olan hayatta kalma hakkımızı bile koruyamıyor. Şu anda Düzce’deki hastanelerin bütün yoğun bakım üniteleri dolu. Hastanelere başka hasta alınmıyor. Şu anda insanlar yaşam mücadelesi içerisinde ve sağlığa eşit erişme hakkı ihlal edilmiş durumda” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (7)
bilo 4 gün önce
o kadar bilyorsan sen yönet
Kenan 4 gün önce
Ayıptır sorması eleştirmekten başka yaptığınız ne var ? 20 yıldır anamuhalefetsiniz ! Siz ne verdiniz düzceye ?
Melih 4 gün önce
Konu Düzce’deki hava kirliliği iken konuyu milliyetçiliğe lgbtye getiren vekiller olduğu sürece Düzce daha çoook sıkıntı yaşar.
kendine bak 4 gün önce
Düzce iyi yönetilmiyormuş. Sen kendi genel merkezine bak ilk önce. Sanki CHP çok iyi yönetiliyor. Kovmadıkları adam kalmadı.
CAN 4 gün önce
BIR BU CHP DEN BISE OLMAZ HER HIZMETE KARSILAR GÜZELIM ÜLKEMIZI YURT DISINDA SIKAYET EDEN PARTIDEN BISE OLMAZ KANAL ISTANBUL YAPILACAK SEHIR HASTANELERINE KARSIYDILAR MASALLAH TEK TEK BITIYO HASTANELER
81 4 gün önce
önce kendinizi bi yönetin kim kimle el ele kol kola
Hasan 81 4 gün önce
Bin oyum olsa birini chpkk vermem
parçalı az bulutlu