banner851

banner614

“DÜZCE KASRINI KAÇ LİRAYA YENİLEDİNİZ?”

Düzce Belediye Meclisi İYİ Parti Grubu, eski Düzce Kasrı’nın bulunduğu alanda yapımı tamamlanan ‘Mutfak sanatları Merkezi’yle ilgili belediye yetkililerince cevaplanmak üzere Meclis Başkanlığı’na üç soruluk önerge verdi.

banner619
Siyaset 18.05.2021, 17:45 19.05.2021, 17:08
2348

Çürük olduğu için yıkılan eski Düzce Kasrı’nın bulunduğu Düzce’nin yöresel lezzetlerinin misafirlere sunulacağı “Mutfak Sanatları Merkezi”, kapılarını vatandaşlara açmak için gün sayıyor.

İşletim hakkı Düzce Belediyesi şirketlerinden BelTUR A.Ş.’ye geçirilen “Mutfak Sanatları Merkezi”  ile Düzce’nin yöresel yemeklerinin tanıtımının yapılması ve gastronomi turizmine yön verilmesi planlanıyor.

Artık son dokunuşların yapıldığı konsept sosyal tesisin açılışı için gün sayılırken Düzce Belediye Meclisi İYİ Parti Grubu, son oturumda tesisle ilgili Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

İYİ PARTİ’DEN 3 SORULUK ÖNERGE

Üç soruluk önergede, “Düzce Kasrı inşaatının devam ettiği ve bitmesine az kaldığı basın yayın organları üzerinden takip edilmektedir. Bu bina ve çevresindeki çalışma ile alakalı olarak,

1) Eski yapının yıkılmasından bugüne kadar ne kadar harcama yapılmış ve ne kadar daha harcama yapılması düşünülmektedir.

2) Yapılan yapının hizmete girmesi sonrası yapılan harcamaların geri dönüş suresi nasıl hesaplanmış, Düzce Halkı adına yapılan harcamalar tesisin çalışması durumunda kaç yılda geri alınacaktır?

3) Yapılan binanın imar durumu nedir yapı ruhsatı var mıdır?” denildi.

Yorumlar (19)
iyiler 4 ay önce
senin gibi düşünenler yüzünden bu güzel Düzcemizin iki yakası bir araya gelmiyor. Yazık.
iyiler 4 ay önce
olayları doğru göremeyen, ona buna çamur atan ve ülke gerçekleri ile alakası olmayan sizin gibilere yazık osun
düzceli 4 ay önce
Senin gibi düşünenlerden dolayı Düzce bu hallere geldi
sedat 4 ay önce
ak troller sarmış burayı:)
berkan 5 ay önce
düzceye maliyeti yok toki yapmış:)
düzceli 4 ay önce
Maliyet yok denir.İncelemelerde Düzce halkına borç çıkar.
GEREKSİZ 5 ay önce
SANANE KARDEŞİM SİZ KARAKTERİNİZİ KAÇA SATTINIZ SİZ İLK ONU SÖYLEYİN
diyosun 5 ay önce
bize şu ki; vergi mükellefiyiz ve seçimle gelen herkes yaptığı her iş ve davranışı şeffaf şekilde yaparak hesabını verebilmeli ve aklın bu konulara ermediği için büyük harfle yorum yazarak laf söylediğini düşünme.
vatandaş 5 ay önce
sizin parti bu kadar harcanan parayı nerden buluyor bende vatandaş olarak size bunu soruyorum cevaplandırın meral hanım hiç bir yerden destek almıyoruz diyor memur kızıyım diyor fakat maşAllahınız var bir akar var ki harcanıyor
iyiler 4 ay önce
bizim parti parayı tasarruflu ve akıllı kullanır. Gönül birliği ile çalışır. Allah size akıl ve fikir versin
Tahsin F 5 ay önce
Şaşkın başkancik geçenlerde oraya gitti ve düzce ye yakışır bir yer özlüyü tebrikler denmişti. Siyaset çoluk cocuk işi degildur
iyiler 4 ay önce
Başkan proje için iyi dedi. gündemi iyi takip ediyor. Şimdi yapılan harcamaları soruyorlar. halk için mücadele ediyorlar. sizin aklınız ermez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın