banner851

banner955

Düzce Milletvekillerinden MKYK’ya Giren Yok

AK Parti`nin, ASKİ Spor Salonu`nda yapılan 3. Olağan Büyük Kongresi`nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulunun (MKYK) üyelikleri için seçim yapıldı. Düzce Milletvekillerinden MKYK`ya giren olmadı.

Siyaset 04.10.2009, 21:02
206
Düzce Milletvekillerinden MKYK’ya Giren Yok

AK Parti'nin 3 Ekim Cumartesi günü yapılan 3. Olağan Büyük Kongresi'ne katılan 1463 delege, genel başkanlık, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu seçimleri için oy kullandı. Düzce Milletvekilleri Metin Kaşıkoğlu, Celal Erbay ve Yaşar Yakış, 50 kişilik Merkez Karar Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu listelerinde yer almadı. Kongrede, MKYK'nın 17 üyesi değişti. Bir süre önce kabine değişikliği sırasında bakanlıktan ayrılan isimler bu kez MKYK'da buluştu. Yeni üyeler, Ahmet Davutoğlu, Asuman Erdoğan, Ayşe Türkmenoğlu, Bülent Arınç, Emine Çift, Fatma Salma Kotan, Hüseyin Çelik, Kürşad Tüzmen, Mahir Ünal, Mazhar Bağlı, Mehmet Müezzinoğlu, Mehmet Oymak, Mutlu Alkan Kütüklüoğlu, Sadık Badak, Salih Kapusuz, Suat Kınıklıoğlu ve Zeynep Karahan Uslu oldu.

Öte yandan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, kullanılan bin 363 oyun bin 362'sini alarak genel başkanlığa yeniden seçilirken, bir oy da geçersiz sayıldı

banner844
Yorumlar (0)
24
açık