banner851

banner614

“DÜZCE VE TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK GURUR KAYNAĞI OLDU”

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz Dünya Birincisi olan Umut Kağan Yazgan’ı evinde ziyaret etti.

banner619
Siyaset 20.10.2020, 10:04 20.10.2020, 10:07
2020
“DÜZCE VE TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK GURUR KAYNAĞI OLDU”

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz Kanada merkezli Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda tüm sorulara doğru cevap vererek Dünya Birincisi olan Umut Kağan Yazgan ve ailesini ziyaret ederek tebrik etti.

Eşi Hacer Yılmaz ile gerçekleştirdiği ziyarette Yazgan çifti ve Düzce’ye büyük gurur yaşatan Umut Kağan’la sohbet eden Milletvekili Yılmaz, “Evladımız Umut Kağan Yazgan Kanada merkezli tüm dünyada aynı anda 14-15 Ekim tarihinde yapılan Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda tüm sorulara doğru cevap vererek dünya birincisi olmuştur. Bu birincilik hem sevgili Umut Kağanın çok kıymetli ailesi ve öğretmenleri için hem Düzce hem de tüm Türkiye için büyük bir gurur kaynağıdır.” dedi

Milletvekilinin eşi emekli öğretmen Hacer Yılmaz ise “Evladımızın başarısı ile gurur duyuyoruz, yarınlara olan inancımız ve umudumuz daha da artıyor.” diyerek Yazgan’a hediye takdim etti.

Milletvekili Yılmaz ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada ise ‘İlimizin kıymetli doktorlarından olan Dr. Cemal Yazgan ve eşi hanımefendiyi böyle güzel bir evlat yetiştirdikleri için tebrik ediyor, evladımızın başarılarının devamını diliyorum.” ifadesini kullandı.

banner844
Yorumlar (5)
Neslihan 12 ay önce
Esi hnm yerine ayrimcilik yapmadan : Cocuklarinin basarisinda buyuk emegi olan başarılı is kadini Cevre mühendisi Gulsevil Çetin Yazgan..
Resul İnan 12 ay önce
'' ve eşi hanımefendiyi '' mi? Gülsevil Çetin Yazgan ismi ve başarılı bir çevre mühendisi onu da ben yazam
Aziz milletmiş 12 ay önce
Sağlık Bakanlığının halktan gizlediği kanser raporunu bir yazı dizisiyle halka duyurduğu gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan Bülent Şık'ın olduğu ülke de yemişim onun mühendisliğini.
Resul İnan 12 ay önce
yaptığım yorumu biri beğenmemiş , beyin kıvrımlarını ciddi merak ettim
Akp li eski 12 ay önce
Maya sağlanmış. Başarılarinin devamını dilerim. İnşAllah ülkeye faydası olur. Tebrikler. Anne baba ve ablasina da Tebrikler.