banner851

banner614

DÜZCE’DEN HÜKÜMETE SESLENDİ

Düzce’de konuşan CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Türkiye’nin OHAL’e tahammülü kalmadığını savunarak, “OHAL uygulamaları hukuk devletini bitirmiştir, adaleti yok etmiştir, insan haklarını yok etmiştir, mağduriyetleri arttırmıştır.” dedi ve hükümete seslendi: “Artık OHAL’i uygulamaktan vazgeçin. OHAL’i kaldırın. Türkiye’yi normalleştirin.”

banner619
Siyaset 12.01.2018, 17:03 14.01.2018, 11:33
1345

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, partililerle bir araya gelmek bugün Düzce’ye geldi. Parti il binasında Merkez İlçe Başkanı Alaettin Duran ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Arslan, burada bir basın toplantısı düzenledi.  

Türkiye’nin olağanüstü bir dönemden geçtiğini söyleyerek açıklamalarına başlayan Arslan, şöyle devam etti:

“Bu olağanüstü dönemde gerçekten bizim de görevlerimiz, vazifelerimiz, çalışmalarımızın olağanüstü bir şekilde sürdürülmesi gerekmektedir. Tabii biz genel merkez olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekilleri olarak elimizden geldiğince bu mücadeleyi Ankara’da kendi bölgelerimizde sürdürmeye devam ediyoruz. Ama burada sizin vekiliniz yok. Bu açıkça sizin için bir eksiklik ama inşallah önümüzdeki dönemlerde sizlerle birlikte bunu da elde edeceğimize ben yürekten inanıyorum.”  

“Tam bir hukuksuzluk, haksızlık dönemini yaşıyoruz”
“Türkiye, 15 Temmuz’da meydana gelen darbe kalkışması sonrası 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL ile yönetilmeye devam ediyor.” diyen CHP’li Arslan, hükümete şu eleştirileri yöneltti:

“Yani OHAL’in şartları olmadığı halde, OHAL’in durumu artık geçtiği halde 2 aylığına istenilen bu OHAL durumunun bugün hala sürdürülmeye çalışıldığı dönemi tekrar yaşıyoruz. Maalesef bugün ‘Biz yetkiyi ele geçirdik, nasıl olsa bir OHAL ilan ettik, vatandaşı da biz buna ikna etmeye çalışıyoruz, inandırmaya çalışıyoruz.’ diyerek tek adam rejimini anayasada yapılan değişikliklerin başkanlık sisteminin 2019’da uygulanacağı KHK’daki kararnamelerin 15-20 Temmuz’dan itibaren uygulanmaya çalışıldığı bir dönemi yaşıyoruz. Yani tam bir hukuksuzluk, haksızlık dönemini yaşıyoruz.”

 “Vatandaşımız yarın ne olacağını kara kara düşünmektedir”
Parlamentoyu göz ardı eden, parlamentonun görevlerini ve sorumluluklarını, yasa yapma yetkisini elinden alan bir uygulamayla karşı karşıya kalındığını savunan Arslan, şunları kaydetti:

“Şimdi burada Anayasa Mahkemesi’ne çok önemli bir görev düşüyor. Anayasa Mahkemesi’nin OHAL dönemindeki OHAL'le ilgili çıkarılacak KHK’ları denetleme yetkisi yoktur. Ama bunun dışındaki çıkan KHK’ların her birinin müracaat edilmesi halinde inceleme, onu iptal etme yetkisi vardır. Hukuk devletinin gereği budur. O nedenle bugün Türkiye’de hukuk devleti maalesef askıya alınmıştır. Hukuk devleti yoktur. Adalet yoktur. Haksızlıklar, hukuksuzluklar gerçekten diz boyudur. Birçok vatandaşımız yarın ne olacağını kara kara düşünmektedir. Şimdi böyle bir dönemde Türkiye’nin gerçek anlamda kalkınabilmesi, gelişmesi mümkün değildir.”

 “İnsan haklarını yok etmiştir”
CHP olarak önerilerinin OHAL’i kaldırıp Türkiye’yi normalleştirmek olduğunu aktaran Arslan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz bunu öneriyoruz. Artık Türkiye’nin OHAL’e tahammülü kalmamıştır. OHAL uygulamaları Türkiye’yi rayından çıkartmıştır. OHAL uygulamaları hukuk devletini bitirmiştir, yok etmiştir, adaleti yok etmiştir, insan haklarını yok etmiştir, mağduriyetleri arttırmıştır. Bizim halkın her türlü rahatsızlığını dile geçirecek, mağduriyetini dile getirecek, hukuksuzluğunu, haksızlığını dile getirecek bir konumda görevimiz vardır. Muhalefetimizi bu yönde yapıyoruz. Ama iktidar hala tek adam rejimini devreye sokmak bir kişi ne derse onu uygulamak suretiyle ülkede gerçek anlamda bir demokrasi değil tamamen otoriter bir rejimi uygulamayı sokmaya çalışan bir çalışmanın olduğu bir iktidar görüyoruz.” dedi.

“Düzce’den sesleniyoruz”
Hükümete Düzce’den OHAL’in kaldırılması için seslenen Arslan, “Artık iktidara buradan, Düzce’den sesleniyoruz. Artık OHAL’i uygulamaktan vazgeçin. OHAL’i kaldırın. Türkiye’yi normalleştirin. Herkesin rahatça, özgürce yaşayabileceği işini yapabileceği bir ortamı yapın.” dedi.

Haber: H. GÜRSOY


 
Yorumlar (15)
Duzceli 4 yıl önce
Chp nin olduhu her yerde gerginlik kargasa ulke dusmanlihi vardir.bu chp her seye karsidir..dikkate almiyorum bunlari
Petrolcü 4 yıl önce
Benzin fiyatları ile doların alakası yok öylemi kafan güzelmiş kardeş güle güle kullan
Kime anlatacaksın. 4 yıl önce
Cahilin Demokrasiden, yasadan, insan haklarından haberi yok, varsa yoksa alacağı bedava kömür, Biraz yukarıdansa ballı ihale,sözde yorum Chp kötüymüş. Nerenle anladın?
srkn ve zamlar ne diyen 4 yıl önce
srkn 1.si muhtar değilim, üniversite mezunu asgari ücretle çalışan birisiyim. Bu chp doların düştüğü zamanlar meydana çıkıyor ve kaos yaratmak için türlü şeyler üretiyor. Birinci örneğini Ankara'dan İstanbul'a yürümesinde gördük. Dolar düşmüştü tekrar çıktı.
Zamlar ne diyen arkadaş Benzin fiyatlarıyla doların bir alakası yoktur. Herşeye zam geliyor ama lüks yaşamaktan geri kalmıyorsunuz. Sigara içip sağda solda içki içmesini biliyor bu millet. Herkesin elinde son model telefonlar var.
mantığa bak. 4 yıl önce
Ohal'in sana bana zararı nedir ne zararını görüyorsun önce bunu açıklayın. Doları vs. bırakalım kenara madem. Zararı ne size ? Sokağa çıkamıyor musun ? Tek bir pencereden bakmayı bırakın. Farkındaysan belirli bir kişiyi savunmuyorum. Ülke ve devlet için ne iyiyse onu savunuyorum. Körü körüne hükümet destekçisi değilim. Doğruya doğru yanlışa yanlış demek lazım. Başkalarının görüşlerini değil kendimiz araştırarak kendi fikirlerimizi savunmamız gerekiyor bazen.
Mantığa bak 4 yıl önce
Rahmetli Ecevite yapılan boykotları, sizmi organize ettiniz Doların, markın yükselişini siz mi kaos çıkarıp yükselttiniz. Muhalefet etmenin kaos çıkartmak olması ilginç.
RR 4 yıl önce
Bu aleaddinin tahsili ne ki..
sakın kalkmasın 4 yıl önce
ben normal vatandaşım.ohali hiç hissetmiyorum.size neden bukadar battı.neyden rahtsızsınız.kimin adına konuşuyorsunuz.teröristler rahatsız olması lazımken siz neden dertlendiniz.
Hissetmeyene 4 yıl önce
Ohal terör için çıktı eyvAllah, Peki Ohalle şeker fabrikaları kapatıldı. Ziraat, halkbank, vakıbank gibi finans kuruluşları varlık fonuna devredildi. Bunların Ohalle ilgisi nedir?
neden kalksın 4 yıl önce
tüm kötü emelleriniz sekteye uğruyor diyemi ülkeyi bitirme amacındaki tüm yandaşlarınızın foyaları bir bir ortaya çıkıyor diyemi kalksın? o halden yana sıkıntımız yok. ha hainlerin sıkıntısı varsa onu bilemem. sanırım onlar ülkeyi terketmeliler. haine tahammülümüz yok artık
Neden kalkmasın 4 yıl önce
Biz demokrasi istiyoruz. Başımızda tek adam istemiyoruz. Sosyal hukuk devleti istiyoruz. Yasaların Meclisten çıkmasını istiyoruz. İnsan hakları istiyoruz. Neresi kötü emel?
Dolar düştü karıştırın. 4 yıl önce
Her doların düştüğünde CHP zihniyeti ortalığı karıştırma peşinde. Türkiye zaten normal şuanda. OHAL'in bize bir zararını görmüyoruz. Doların çıkması için fitne peşinde vatan hainleri..
Ohali savunan 4 yıl önce
Ohali kaldırma vaadiyle iktidar olanlar, bugün iktidarlarını kurtarabilmek için ohale muhtaçmı ki Ohali savunuyon. O zaman meclisi fesh edin boşuna vekillere maaş verilmesin.
srkn 4 yıl önce
Düşündüğünü söyleme cesareti olan herkes sizin nazarınızda vatan haini oluyor; nasıl bir kafaysa artık! Siz de vatandaşın vergisiyle yurt dışı seyahati yapma müjdesi alan muhtarlardan mısınız yoksa?
Dolar Düştüyse Zamlar Ne? 4 yıl önce
Madem dolar düştü diyorsun da Neden hala başta Benzin fiyatları olmak üzere bir çok şeyin fiyatı düşmedi de inadına hala herşeye zam geliyor? Bunu da bir açıkla da herkes aydınlansın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın