banner851

banner614

DÜZCELİLER'İN TALEPLERİNİ TEK TEK SIRALADI

banner619

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe KEŞİR, TBMM bütçe müzakerelerinde söz aldı. Vekil Keşir, Düzceliler’in istek ve taleplerini anlattı. Keşir konuşmasında CHP’yi de sert sözlerle eleştirdi.

banner846
Siyaset 20.11.2020, 12:30 20.11.2020, 12:30
5098
DÜZCELİLER'İN TALEPLERİNİ TEK TEK SIRALADI
banner844

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçe müzakerelerinde konuştu. Vekil Keşir konuşmasında Düzcelilerin taleplerine yer verdi. Özellikle ilçelerdeki PTT insan kaynağına dikkat çeken Keşir, hızlı tren konusunda da ‘Düzceliler müjde bekliyor’ ifadelerini kullandı.

“Düzce ilimizde üçüncü olarak yapılan OSB-otoban bağlantı yolu Düzce şehir içi trafiğini son derece rahatlatan bir uygulama. Sizden önceki Bakanımız döneminde gerçekleştirmiştik ama sizin şahsınıza da tüm Bakanlığa da buradan teşekkür ediyorum. Bu, özellikle bizim OSB çıkışlı tırların şehir içine girmesini ve trafiğini engellendi; o anlamda çok memnunuz” diyen Keşir, OSB yolundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Cumayeri ve Kaynaşlı’da PTT şubelerindeki insan kaynağı eksikliğine dikkat çeken Keşir, “Bu pandemi sürecinde de bu ihtiyaç daha çok ortaya çıktı; bu konuda ilginizi bekliyoruz. Bununla birlikte kuzeydoğu çevre yolumuz tamamlandı. Özellikle Zonguldak'tan Ereğli'den, Batı Karadeniz'den gelen araçların Ankara'ya ve Anadolu'ya ulaşımıyla ilgili o çevre yolunu çok iyi kullanıyoruz ama bunun devamı olan kuzeybatı çevreyolumuz var projesi hazır, sizin bilginizle o konuda da ilginizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapılan tünellerle Batı Karadeniz Sahil Yolu’ndaki kazanıma değinen Keşir, “Ama o yolun devamı olan Akçakoca-Karasu yolu bekliyor. Özellikle burada ulaşım köyler üzerinden Karasu'ya sağlanıyor. Hem köydeki vatandaşlarımız açısından bir risk bu hem de trafik açısından; bunu da ifade etmek isterim” dedi.

‘DÜZCE MÜJDE BEKLİYOR’

Düzcelilerin hızlı tren beklentisi için de ayrı bir parantez açan Keşir, “Bir de özellikle, hemşehrilerimizle size daha önce geldik Bakan Yardımcısı olduğunuz dönemde. Hızlı tren güzergâhıyla ilgili sizden bir müjde bekliyorlar. Ben de bunu buradan kayda geçirmek istiyorum” cümlelerini kullandı.

Keşir yaptığı konuşmada CHP’yi de sert sözlerle eleştirdi.

‘İSTEMEZÜK SİYASETİ’ VURGUSU

Adnan Menderes’ten alıntı yapan Keşir, “Rahmetli Menderes bu "istemezük" siyasetinden o kadar muzdarip olmuş ki bir konuşmasında şunu söylüyor, CHP'nin öteden beri milletin kalkınmasına düşman olduğunu ifade eden Menderes şöyle bir not düşüyor tarihe: "Şimdiye kadar memleketin muvaffakiyetlerinden birini dahi kale alıp bahsettiler mi? Türk milletinin zekâ ve gayretinin mahsulü olan bin bir eserden birine bile başlarını çevirip baktılar mı? Milletin olan her güzel şeyden birini dahi benimseme faziletini gösterdiler mi? Hayır. Aksine olarak her muvaffakiyeti bir felaket, her güzel ve muhteşem eseri zarar diye göstermek için senelerdir ve senelerdir nasıl çırpındıklarını biliyor muyuz?" Sayın Menderes'in bir konuşması bu” dedi.

‘BU ZİHNİYETTEN FAZLASINI BEKLEMİYORUM’

Geçen altmış yılda bir şeyin değişmediğini ifade eden Keşir, “Diğer taraftan, bakıyoruz, nelere itiraz ediliyor? Bakın, çok uzun bir liste var elimde de bir kısmını okuyacağım: Osman Gazi Köprüsü'ne itiraz edildi, Marmaray'a, Avrasya Tüneli'ne, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne, Çanakkale Köprüsü'ne, Çamlıca Camisi'ne, yeni AKM binasına, Kanal İstanbul'a, Yusufeli Barajı'na, Sabiha Gökçen-İstanbul Havalimanı'na, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yapılırken Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne itiraz edildi. Şimdi, Türkiye'nin ilk uçak fabrikasını kapatan bir zihniyetten daha fazlasını ben beklemiyorum zaten. Vatan Caddesi İstanbul'a yapılırken "Buraya uçak mı indireceksiniz?" diyen zihniyetten de fazlasını beklemiyorum, onun için hiç de şaşırmadığımı ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (11)
Düzceli 9 ay önce
Düzce’nin bütün sorunları bitti de Ayşe hanım hızlı treni Düzce’den geçirmeye çalışıyor Allah bunlara akıl versin vesselam
Çifci 9 ay önce
Sayın vekilim birinci organize sanayiyi genişletiyorlar 1sınıf tarım arazileri kimlere peşkeş cekiliyor onuda mecliste anlatsaydınız inşAllah cumhurbaşkanımız cimere bakarsa size hesabını sorar
Sevgi 9 ay önce
İki süslü kelime söyleyip birşeyler yaptığını sanıyor fakat bizler saf değiliz
Aziz milletmiş 9 ay önce
Bayan çok bilmişe endişemizi bildirelim; Hızlı Tren projesinin sonu Nostaljik Tramvay gibi olmasın. O dandik proje için kaç milyon TL harcandı? kimin cebine gitti o milyonlar? Devlet denen yapı lağvedildiği için Allah'a hava etmek zorundayız İSLAMCILAR. Başka yol bırakmadınız.
AHMET YILMAZ 9 ay önce
SAYIN VEKİLİME ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ÇOK GÜZEL BİR SUNUM OLMUŞ DÜZCE'DEN SELAMLARIMI SUNUYORUM.
Duzceli vatandas 9 ay önce
Duzce icin tek mujde artik kesir,tuncer,ozlu ve takiminin yonetimden gitmesi olabilir insanlari illallah ettirdiler kendilerinden
castro 9 ay önce
valla helal olsun ümit abi düzcede millet vekili varmış bizim haklarımızı savunmak sesimizi mecliste duyurmak için bu işlerde öncülük ettiğin için tşk ederim bir vartandaş olarak
Duzceli 9 ay önce
Daha önce hızlı tren rağbet görmez diyen bir millet vekili vardı şuanda o yok tabi duzceye atılacak her adım karşılığını bulur akcakoca nın yeni bir hastaneye ihtiyacı var yıllardır ilerleme yok sayın özlü düzce için çalışan tek isim takdiri hak eder
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın