banner851

banner955

“DÜZCE’NİN GERÇEK SORUNLARI İLE İLGİLENİRSE VALİMİZİ SIRTIMIZDA TAŞIRIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Valisi Cevdet Atay ile ilgili yaptığı ‘AK Parti’nin gidemediği Köylere gidiyor’ açıklaması nedeniyle kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Cemşit, “Sayın valimiz de köylere eldiven ve tırpan misinası dağıtmak yerine Düzce’nin gerçek sorunları ile mücadele edecek olur ise valimizi sırtında taşıyacak ilk parti de Cumhuriyet Halk Partisi olacağından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Siyaset 15.08.2022, 18:30 15.08.2022, 16:13
685
“DÜZCE’NİN GERÇEK SORUNLARI İLE İLGİLENİRSE VALİMİZİ SIRTIMIZDA TAŞIRIZ”
banner1032

CHP İl Başkanı Semih Cemşit’in, vatandaşların sorunlarını dinlemek ve köylerdeki yatırımları incelemek için bir süre önce başlattığı ziyaretler ile ilgili açıklamaları, kamuoyunun tepkisini çekmişti. Gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yapan Cemşit, siyaset üstü olması gereken valilerinde siyasiler gibi geziler yapmaya başladığını öne sürdü. Cemşit,  “Cumhurbaşkanı dahil illerdeki bütün mülki amirler istedikleri yere istedikleri zaman gitmelerinde hiçbir problem yoktur. Ancak 21 yıllık AKP serüveninin sonunda, kaybetme korkusunu hisseden iktidar, 15 sene sonra nasıl ve neden Cemevi’ne gitme ihtiyacı duydu ise siyaset üstü olması gereken valiler de siyasiler gibi geziler yapmaya başladılar. Yaşanan durum sadece bundan ibarettir. Vatandaşlarımız da bunun gayet farkındadır. Çaresiz çırpınışları artık halk nezdinde karşılık bulmamaktadır” diye konuştu.

“Vatandaşların gerçek gündemi ile ilgilenirse CHP Sayın Valimizi sırtında taşır”

“Şunu bilmenizi isteriz ki, yaptığımız ve yapacağımız eleştiriler bizzat milletin haklı isyanından gelmektedir” diyen Cemşit, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Ana Muhalefet partisinin bir İl Başkanı olarak; milletin eleştirilerine kamuoyuna taşımamız bizim vazgeçmeyeceğimiz görevimizdir. Türkiye Cumhuriyeti’nde Milletvekilinden Bakanlarına, Valisinden Cumhurbaşkanına, istisnasız herkes Türk Milletinin refahı için çalışmakla görevli birer memurudur. Sayın valimiz de köylere eldiven ve tırpan misinası dağıtmak yerine Düzce’nin gerçek sorunları ile mücadele edecek olur ise valimizi sırtında taşıyacak ilk parti de Cumhuriyet Halk Partisi olacağından kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca sahada olan siyasiler veya mülki amirleri, ekonomik krizin, geçim sıkıntısının dayanılmaz bir hal aldığı, yaşam kalitesinin azaldığı ülkemizde, olanları daha iyi görebilmeleri için pazaryerlerine, marketlere, halk ile beraber alışverişe davet ediyoruz.”

“Gönüllere dokunmak için milletimiz öncelikle dürüstlüğünüzü bekler”

Cemşit son olarak şu ifadelere yer verdi:

“Gelelim medyadan kara propaganda dışında milletimize anlatacak bir şeyi olmayanlara. Yapılan yolsuzluklardan, devleti soyup soğana çeviren beşli çeteden, kamudaki torpil düzeninden, birinden olmayan iş adamlarına terör sopası ile çökmeden, yıllık %176 enflasyondan, hayat pahalılıklarından, bitirilen tarımdan, itibarsız dış politikadan, göçmen ve sığınmacı problemlerinden, gençlerimizin düştüğü uyuşturucu batağından konuşmak yerine dezenformasyon üretmekle uğraşan, kötü niyetli insanlara milletimizin artık karnı tok. Vatandaşın gündeminden uzak olanların, gönüllerde yer bulacaklarını düşünmeleri tatlı bir hayalden fazlası değildir. Gönüllere dokunmak için milletimiz öncelikle dürüstlüğünüzü bekler. Bir gönle dokunmak marifettir, bir gönlü inşa etmek sanattır, mahzun miskin mazluma liman olmak ilahi saadettir lakin günümüzde bunlar çok istismar edilmektedir, ne hikmettir?”

Yorumlar (2)
08YAVUZ81 2 ay önce
Başkanım bu seçimde Allahın izniyle DÜZCE de en az bir vekil çıkaracağız çalışmalarınızı destekliyorum sonuna kadar CHP
Allah gözünüzü doyursun 2 ay önce
Biz gerçek Alevilerin zoruna gitmiyor bilakis memnun kalıyoruz, size ne oluyor, size gaz veren belli bir kesim alevilerimiz varsa onlar biraz daha iyi düşünsünler bence, ancak sizler kokuşmuş bazı CHP liler bunu o pis kokan siyasetinize alet etmeyin, şimdiye kadar Alevilere kimse sahip çıktımı şimdiye kadar siz neredeydiniz, vali gezer bir bahane bulursunuz gezmez yine bir bahane bulursunuz, sizin derdiniz ne, 70 yıl bu memleketi sömürdünüz yetmedi 20 yıldan bu yana sömüremiyorsunuz karnınız mı ağrımaya basladı. Allah size bir daha değil iktidar olmayı siyasetin S sini bile nasip etmesin inşAllah.
16
parçalı bulutlu