banner851

banner955

Düzce'nin Önü Açık

AK Parti Düzce İl Başkanı Fevai Arslan basın toplantısı düzenledi. İlimize yapılan yatırımlar ve siyasi gündemi değerlendiren Arslan, “Düzce'nin önü açıldı. Kimse kapatmaya çalışmasın.” dedi.

Siyaset 12.12.2009, 17:53
206
Düzce'nin Önü Açık
banner1032

AK Parti Düzce İl Başkanı Fevai Arslan düzenlediği basın toplantısında gündem ve yatırımlar konusunda açıklamalarda bulundu.
İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Durdu ve Ömer Sert ile birlikte düzenlediği toplantıda öncelikle “Son günlerde ilimizi ziyaret eden bakanlarımızın gelişi büyük katkılar sağmıştır. Özellikle karayolları konusunda büyük mesafe aldık.” diyen Arslan, “ D-100 Karayolu Gölyaka bağlantısının ilk baharla birlikte hizmete açılacak. Ayrıca Gölyaka Sapağı Küçük Melen arasında teferruat çalışmaları kaldı. Kavşak hizmete girdi ve otoyol bağlantısı rahatladı. Gölyaka Sapağı ile Gümüşova arasındaki duble yol çalışmaları önümüzdeki yıl tamamlanacak. Fidanlık arazisine yapılacak olan 48 bin m2 kapalı alanlı yeni hastane projesi bu ay sonuna onaydan çıkacak ve önümüzdeki yıl mutlaka hizmete girecek. Bakanlarımız sık sık geliyorlar. Çevre ve Orman Bakanımızın Düzce'ye özel bir hassasiyeti var. Bu ziyaretler büyük avantajlar sağlıyor. Bakanın tahhüt ettiği Asar Deresi çalışmaları her iki taraftan devam edecek. Ayrıca Karaca Deresi ile Büyük Melen'de de ıslah çalışmalarının başlatılması için talimatlarını verdi. Efteni gölünde yapılacak olan sed ve kanallar, kuruyan gölü yeniden eski haline dönüştürecek. Katı atık depolama arazisinin maden işleriyle ilgili problemde bakanın talimatıyla ortadan kalkacak. Bozuk orman arazilerinin köy tüzel kişiliklerine verilmesi konusunda Düzce pilot il olacak ve ilk uygulama Düzce'den başlayacak.” diyen Arslan “Buralara devlet alım garantili fidan yetiştiriciliği teşvik edilecek. Bizler alternatif ürün araştırmalarımızı sürdürüyoruz. İşte bir alternatif daha çıktı. Yığılca ilçemiz arıcılık konusunda ilerleme kaydetti. Bunu daha fazla geliştirmek amacıyla Yığılca'da Bal Ormanı Projesi'ni uygulamaya başlatacağız. Bu konuda bakanımızın talimatı oldu. Ayrıca Yığılca'da Arıcılık Yüksek Okulunu kurmayı düşünüyoruz. Biz pek çok projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Bu projelere halkımızında duyarlı olmasını bekliyoruz.” dedi. Türkiyede ilk defa bir ilçeye yapılacak olan 58 metre yüksekliğinde ilçe içmesuyu barajının Akçakoca'ya yapılacağını belirten AK Parti İl Başkanı Fevai Arslan “Bu yatırımların devamı mutlaka gelecek.” dedi.

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu