banner851

banner614

EHLİYETİNE EL KONULANLARIN SESİ OLDU

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, bazı alacaklara getirilen yapılandırma imkânına ehliyetlerine el konulan vatandaşların daha dâhil edilmesi gerektiğini söyledi. TBMM Genel Kurulu’nda söz alan Vekil Yılmaz, “Cezaevlerinden dahi pandemi sürecinde binlerce insan denetimli serbestlikten yararlanırken ehliyetine el konanların beklentilerine kulak tıkamak bence doğru değildir.” dedi.

banner619
Siyaset 09.06.2021, 16:00 10.06.2021, 14:16
2608

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, bazı alacaklara getirilen yapılandırma ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz aldı.

Vekil Yılmaz, “Geçtiğimiz günlerde meclise getirilen kanun teklifleri ile devletin vergi alacaklarına, belediye alacaklarına, trafik cezalarına ve başka cezalara hem indirim hem de yapılandırma getirilerek vatandaşımızın pandemi sürecinde yaşadığı ödeme sıkıntısının giderilmesi sağlanmıştır.” diyerek kanun tekliflerinin hazırlanmasında imzası bulunan milletvekillerine ve hükümete teşekkür etti.

"BEKLENTİLERE KULAK TIKANMAMALI"

Ehliyetine en konulan vatandaşların düzenleme kapsamına alınmamasına ayrı bir parantez açan Vekil Yılmaz, “Trafik cezalarında idari para cezalarına getirilen af ve indirim ehliyetlerine el konulan vatandaşlarımıza getirilmemiştir. Yapmış oldukları bir hatanın neticesinde hayati tehlike içermeyecek ihlaller yapanlardan ehliyetlerine el konulan binlerce vatandaşımız ehliyetlerinin iadesinde de af veya süre indirimi beklemektedir. Cezaevlerinden dahi pandemi sürecinde binlerce insan denetimli serbestlikten yararlanırken ehliyetine el konanların beklentilerine kulak tıkamak bence doğru değildir.” diye konuştu.

"GELİN GÖNÜLLERİ ALALIM"

Milletvekillerine seslenen Yılmaz, “Gelin bu kanun teklifinde ehliyetine el konan vatandaşlarımıza af değilse bile en azından yüzde elli gibi bir süre affı getirerek gönüllerini alalım.” diyerek af çağrısı yaptı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (9)
Düzceli 4 ay önce
Bir çok mağdurun sesi olan bu adamı bu şekilde eleştiren insanların kalbine ve zihniyetine diyecek tek kelime bulamıyorum, siz sahiden iflah olmaz insanlarsınız.
ali veli 4 ay önce
af gelsin ki yine günahsız insanların canını yaksınlar, gece yarısı dirift yapsınlar, halkı rahatsız etsinler, trafikte canlı bomba gibi gezsinler.
lord 4 ay önce
kesin akrabalarından birisi alkol ile yakalanıp ehliyetine el konuldu.. gitmiş pişkin pişkin af istiyor. biz buna vekil diyoruz.. öncüde bu adamı ballandıra ballandıra haber yapıyor.. hepinize yazıklar olsun.
levent 4 ay önce
yine boş konuşma
Öncü medya ya saygılar 4 ay önce
Soytarı başka bişey değil vekil mi şimdi bu ? Laf olsun torba dolsun
Vatandaş Zeki 4 ay önce
borç yapılandırması ile pandemi de suçların affı aynı kefeye konamaz. cezaevlerinde pandemi var diye denetimli serbestlik uygulama bile tartışılır. çünkü işlenen suçun mağdurları ne olacak ? Suç işleyen cezasını bilecek. hatta suçluysa aşısını yap yatsın cezaevinde. ehliyetini pandemi yüzünden mi el konuldu da pandemi var diye affedilsin saçmalık.
Leylaaa leylaaa ... 4 ay önce
Af gelsin sonra yine Alkol alıp trafikte dolaşsın öyle mi?
Düzceli 4 ay önce
Alkolle araç kullanan kuralları hiçe sayan insanlara af mı gelsin. Yok kalsın orada! Teröristten farkları yok. Binlerce ailenin canını yakacaklar sonra af çıkacak öyle mi!
Siyasi 4 ay önce
Cezaevinde kilere alkollu trafikte gezenlerede af gelmesin kerkes cezasını çeksin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın