banner851

banner614

ER: ATILAN ADIMLARIN YANINDAYIZ

banner619

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, son alınan koronavirüs tedbir ve kısıtlama kararlarında kafe, kıraathane ve restoran gibi kapatılan işletme sahipleri ve çalışanları için acilen hibe desteği sağlanması gerektiğini belirtti.

banner846
Siyaset 20.11.2020, 14:51
1100
ER: ATILAN ADIMLARIN YANINDAYIZ
banner844

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er alınan son koronavirüs tedbir ve kısıtlama kararlarıyla ilgili açıklama yaptı. Er, “Covid 19 tedbirleri kapsamında son olarak bazı yeni tedbir ve kısıtlamalar belirlenmiş, belli hizmet sektörlerinde ise gerek toplum sağlığını gerekse ilgili işletme sahipleri ve çalışanlarını derinden etkileyecek adımlar atılmıştır” ifadelerini kullandı.

Toplum sağlığı ve bunu korumak için atılacak her türlü adımın yanında olduklarını belirten Er, “Bununla beraber işletmelerin kapatılması başta olmak üzere alınacak tedbirlerin işletme sahiplerini ve çalışanlarını mağdur etmeme adına, odalar başta olmak üzere STK’ların harekete geçmesi, kafe, kıraathane ve restoranlar başta olmak üzere kapanan işletmelerin sahiplerine direk nakdi katkı , çalışanlarına ise ek nakdi istihdam destekleri verilmeli; kredi verip borçlanmadan ziyade hibe desteğinin sağlanması yerinde olacaktır” dedi.

Kafe, restoran ve kıraathane gibi işletmelerde günü birlik çalışıp ev geçindirmekte olan çalışanların da bu kapsam içine alınması gerektiğini ifade eden Er, “Pandeminin başladığı günden bu güne en fazla mağdur olan bu işletme grubu ve çalışanlarının devletimizin desteğine en fazla ihtiyacı olduğu bu günde, bağlı oldukları odaları, STK ları ve siyasi sorumluluğa sahip başta milletvekillerimiz olmak üzere tüm siyasi temsilcileri planlama yapmaya davet ediyoruz” cümlelerini kullandı.

Yorumlar (8)
İyile 9 ay önce
Boş şeylerle kaybedecek zamanımız yok
Hasan.. 9 ay önce
'' 5 Ay maaş almasam, kaç ay sonra kendimi toparlayabilirim'' diye bir düşünün öyle yorum yapın lütfen. Kış nasıl geçecek biraz insaflı olmak lazım.
Mesut agbal 9 ay önce
Yahu her konuda yorum yapabilen..
kendi adini ortada dolandiran..
bence cok laf üreten biri..
size ümit ozdag ve İstanbul il başkanı hakkindaki olaylari soruyorum sayin Er??
Kenan 9 ay önce
Almış önüne 20 binlik macbook u halkçılık taslıyor. Hadi oradan
Ferdi Sağlam 9 ay önce
"Bekara kârı boşamak kolaydır" Sırf muhalefet yapmış olmak için yaz yaz gönder. Sanki iktidar olsalar çuvalla para dağıtacak sanırsın.
Bilgin Arslan 9 ay önce
Bence bir hibede insanlara yapılsa nasıl olurinsanlarda hibe alırsa harcama yapar
81 9 ay önce
bi faydası olmayanlar ne güzel atıp tutuyolar
hasan 9 ay önce
sen de reklama harcadığın paraları halka harca ilk sen başla bakalım