banner851

banner955

ER: “EMEĞİN SİYASETİ OLMAZ”

İYİ Parti Düzce Teşkilatları maaş ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi yönelik talepleri karşılık görmeyen Standard Profil işçilerine destek vermek amacıyla Fabrika önüne giderek çalışanların sıkıntılarına kulak verdi.

Siyaset 06.08.2022, 15:15 06.08.2022, 19:09
2396
banner986

Çalışma şartları ile maaş başta olmak üzere ekonomik ve sosyal hakları arasında bir denge kurulmasını isteyen ve bu taleplerini firma yetkililerine ileten Petrol İş Sendikasına bağlı Standard Profil işçileri, şu ana kadar yanıt alamadıkları gerekçesi başlattıkları grev devam ediyor.

Grev kararı almasının ardından fabrikada üretim dururken, işçilere siyasilerden de destek gelmeye devam ediyor.

İşçilere moral ve destek vermek amacı ile fabrikayı ziyaret eden İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er,  " Ülkenin üretime, sanayiye ve sanayi kuruluşlarına ihtiyacı olduğu kadar işçisine, emekçinin alın terine de ihtiyacı vardır. Umuyoruz ki işçi ve işveren hak ve hukuk çerçevesinde bir ortak noktada buluşur ve işçi kardeşlerimiz huzur içerisinde çalışmaya devam eder. Emeğin siyaseti olmaz... Biz İYİ Parti olarak emeğin ve emekçinin yanında olmaya, ülkenin ve şehrimizin büyümesi adına adalet çerçevesinde sanayicilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Makul siyaset sloganı ile politika üreten bir parti olarak, her iki tarafın da makul bir çerçevede hareket edeceğini umuyor, Düzce’nin işçisinin ve emekçisinin hakkını savunmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” dedi.

banner844
Yorumlar (5)
Ormancı 4 gün önce
Bir zamanlar bu fabrikaya yüksek torpille işe girmek isteyenler vardı.o zamanlar en iyi ücret veriyordu.şimdi ne oldu?
Tc. 4 gün önce
Ak parti iscinin yaninda olmuyor hicbir zaman bunu isci emekciler tum.herkes anlasin artik sizin hakkinizi yine gidip chp koruyacak.
Ridvan aksan 5 gün önce
Bir akpartili olarak keske akp yide yanimizda gorebilseydik
Düzceli 81 5 gün önce
Bide Akpli Vekilleri gorsek Hep patronun yanındalar birazda işçinin yanında olsunlar
Calisan 5 gün önce
Buradan satilmislara sendikamizi kotuleyenlere sesleniyorum BEN BU AY 5400 MAAS ALDIM ASGARI UCRET ALTI..Pastacilar gelin siz calisin 4 vardiye asgari ucret alti sizde seref yok seref gidin pastanizi kim veriyosa ona yalanin
25
açık