banner851

banner614

Ercan, Ak Parti'den Konuralp adayı

Yerel seçimler için merak edilen bir konu da Ak Parti'nin Konuralp'ten Belediye Başkan adayı gösterip göstermeyeceğiydi.

banner619
Siyaset 14.01.2009, 09:47
204
Ercan, Ak Parti'den Konuralp adayı

29 Mart yerel seçimleri için partiler aday açıklamalarına devam ederken Ak Parti'den şu zamana kadar hiçbir aday adayı çıkmayan Konuralp için partinin kimi aday olarak göstereceği merak ediliyordu.

Bu konuda parti bu zamana kadar sessizliğini korurken alınan bilgilere göre Ak Parti'nin Konuralp'ten adayı İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Ercan olacak. Adaylığı şimdiye kadar kesin olmayan Ercan'ın Konuralp'ten aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yusuf Ercan'ın adaylığının da bu günlerde belli olması bekleniyor.

Diğer taraftan muhalefet partilerinin Konuralp için aday göstermeyeceğini açıklamasıyla birlikte beldenin yerel seçimlere mevcut Başkan İbrahim Aykut ve Yusuf Ercan ile girmesi gerekiyor. Ercan'ın parti tarafından aday gösterilmemesi halinde ise Aykut'un tek başına yerel seçimlere gireceğini gösteriyor. Bu konunun ilerleyen günlerde tam olarak netleşmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)