banner851

banner614

ER’DEN VEKİLLERE ‘DESTEK VERİN’ ÇAĞRISI

banner619

Yeni istihdam paketine eklenmesi beklenen yapılandırma düzenlemesi ile açıklamada bulunan İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, özellikle çiftçi borçlarının yapılandırma kapsamı dışında tutulmasını eleştirdi. Çiftçi borçlarının da yapılandırma kapsamına alınması için İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak çaba göstermeye devam edeceklerini vurgulayan Er, bu konuda Düzce milletvekillerine de ‘Siz de destek verin’ çağrısı yaptı.

banner846
Siyaset 03.11.2020, 12:21
923
ER’DEN VEKİLLERE ‘DESTEK VERİN’ ÇAĞRISI
banner844

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, yaptığı yazılı basın açıklamasında, Türkiye’de ekonomik şartların kötüleştiğini ve geçim sıkıntısının her geçen gün arttığını savundu.

Koronavirüs salgınının da etkisiyle her kesimin zor bir süreçten geçtiğine işaret eden İl Başkanı Er, borçlara yönelikyapılandırmanın şart olduğunu vurguladı.

Er, açıklamasında şunları kaydetti: “Ödeme güçlüğü yaşayan esnafımız başta olmak üzere, tüm işverenler, iş insanları ve tekil vatandaşlarımızın devlete olan borçlarının yapılandırılması hususunun meclis gündeminde olduğu kamuoyuna yetkililerce bildirilmiş ve hatta tasarı ilgili komisyondan geçmiş, meclis genel kuruluna gelmesi beklenmektedir. Tasarı henüz komisyon aşamasında iken de dile getirdiğimiz üzere, ilgili borç yapılandırmasında tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçimizin başta tarım kredi kooperatiflerine olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçları yapılandırma kapsamında görünmemektedir. Komisyonda bu hali ile çiftçi borçlarını göz ardı ederek, geçen tasarının ciddi bir adaletsizlik içerdiğini düşünerek, genel kurulda çiftçi borçlarının da yapılandırma kapsamına alınması için İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak çaba göstermeye devam edeceğiz. Bu konuda Düzce milletvekillerimizin de katkı sağlamasını bekliyor, çiftçimize bu zor dönemde destek olmanın gerekliliğini tekrar vurguluyoruz. Komisyonda tasarıda yer almayan bu hususun genel kurul görüşmelerinde kanuna eklenmesini bekliyoruz.”

Yorumlar (2)
muhammet sarı 7 ay önce
sizin partide bir fetö muhabbeti aldı başını gidiyor. bir acıklamadaa bunun için yapabilseniz. ben inanmaya başladım. sonunuz ne olacak millet te bilmiyor. o zaman da size oy vermeyecekler.
aziziye 7 ay önce
şovmen
25°
açık