banner851

banner614

ER’DEN YOLCU KOOPERATİFLERİNE DESTEK ÇAĞRISI

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınının ekonomik olarak en çok etkilediği kesimlerden olan yolcu taşıyan kooperatiflerin belediyeler başta olmak üzere ilgili kamu kuruluşlarından ve odalarından desteklenmeleri gerektiğini belirtti. Er, ayrıca konuyu TBMM gündemine taşıyacaklarını kaydetti.

banner619
Siyaset 11.05.2021, 15:10 11.05.2021, 18:04
827

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, pandemi döneminin ekonomik anlamda en ağır şekilde vurduğu yolcu taşıyan kooperatiflerle ilgili bir basın açıklaması yayımlayarak destek çağrısı yaptı.

Er, kooperatiflerin gerek yolcu taşıma sisteminde son derece önemli bir yere sahip olduğunu kaydederek, “Kimisi uzun yıllardır faaliyet gösteren kimisi de yakın zamanda kurulan hatlar ile Düzce’nin çeşitli yer ve yörelerine yolcu taşıyan bu kooperatifler, belediyeler bünyesinde veya özerk statüde çalışmayı sürdürmektedirler” ifadelerini kullandı.

“ARAÇ SAHİPLERİ KONTAK KAPATMA NOKTASINA GELDİ”

Taşıyıcı esnafının içinde bulunduğu zor duruma dikkat çeken Er açıklamasında, “Pandemi döneminde ve özellikle de sokağa çıkma yasakları ile yaşanan ciddi yolcu kaybının yanında, artan yakıt ve bakım giderlerinin aynı oranda bilet fiyatlarına yansıtılamaması esnaf olarak nitelendirebileceğimiz bu sektörde ciddi sıkıntılara sebep olmakta, araç sahipleri adeta kontak kapama noktasına kadar gelmektedir. Yine pandemi döneminde, gayet makul bir kararla alınan belli başlı sektörlerde çalışan yolculara sağlanan bilet muafiyeti ve öncesinde de belediyelerde çalışanlar başta olmak üzere yine belli kurumlarda faaliyet gösteren personelin bilet ücretinden muaf tutulması, taşıyıcı esnafımızın durumunu daha da güç hale getirmektedir” cümlelerine yer verdi.

“KOOPERATİFLERE DESTEK OLUNMALI”

Kooperatiflerin ayakta kalması için belediyeler ve oda ve kuruluşlarca desteklenmesi gerektiğinin maltını çizen Er, “Hemen hemen her sektör, irili ufaklı desteklerden faydalanırken, son derece sıkıntılı bir süreç yaşayan Düzce’deki yolcu taşıyan bu kooperatiflerimizin ve benzeri ticari kurumların belediyeler başta olmak üzere ilgili kamu kuruluşlarından ve odalarından destek görmeleri gerektiğine inanıyoruz.  Direk maddi destek, dönemsel vergi muafiyeti, yakıt ve ödeme teşvikleri başta olmak üzere verilecek bu tür destekler ile kooperatiflerin ayakta kalması sağlanmalı, yıllardır Düzce’nin yolcu taşıma sisteminde fedakarca çalışan bu esnaf grubunun emekleri ve talepleri yok sayılmamalıdır.” vurgusu yaptı.

Er, ayrıca İYİ Parti Düzce Teşkilatı olarak, ilgili konuyu TBMM gündemine de taşıyarak ulusal bir farkındalık yaratma gayreti içinde olacaklarını kaydetti.

banner844
Yorumlar (4)
iyiler 4 ay önce
Halta yaramayan vandallar. Ona buna çamur atan zavallılardır. Halk adına İyi parti başkanı en iyi siyaset yapan insandır.
iyiler 4 ay önce
İyiler ŞEYTANLIĞI BİLMEZLER. Şeytanlığı mafya-ticaret-siyaset üçgeninde arayacaksın.
Cumayerli 5 ay önce
Bunlar şeytana hizmet eden kesimler
DzCe 5 ay önce
ona bunu yap şuna bunu yap demekten başka bi halta yaramayan şahıs.