banner614

ERDOĞAN'A 12 KİŞİLİK LİSTE GİDECEK

banner619

AK Parti'de aday belirleme sürecinde önemli bir adım olan mülakatlar, Düzce'den başvuru yapan aday adayları için sona erdi. Son kararı verecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yapılacak elemeler sonucunda 3'ü mevcut vekiller olmak üzere toplam 12 kişilik bir liste götürülecek. Erdoğan bu 12 aday adayı arasından Düzce adaylarını belirleyecek.

banner846
Siyaset 08.05.2018, 17:38 08.05.2018, 19:27
4427
banner844

24 Haziran'da yapılacak genel seçimler için Düzce'de 3'ü de AK Partili olan milletvekilleri yeniden aday adaylığı başvurusunda bulundu. Mevcut vekillerin dışındaki 48 aday adayı ise 5 Mayıs'ta önce temayül yoklamasına ardından ise genel merkezde mülakata alındı.

12 aday adayı Erdoğan'a gidecek
AK Parti'de aday adaylarının geçireceği aşamalar ele alındığında, bundan sonraki prosedür ise şöyle işleyecek:

2 gün süren mülakatlarda alt komisyonun önüne çıkan milletvekili aday adayları arasından eleme yapılacak. Alt komisyonun belirlediği liste, üst komisyona sunulacak. Üst komisyon ise 9 kişilik bir liste hazırlayacak. Mevcut 3 Düzce milletvekili ile birlikte toplam 12 aday adayının yazılı olduğu liste son kararı verecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Yapacağı yüz yüze görüşme sonrası Erdoğan'ın işaret edeceği 3 isim aday olarak açıklanacak.

Ankara'da görüşme trafiği

Öte yandan Ankara'da aday adaylarının görüşme trafiği hız kesmeden devam ediyor. Aday olmak için genel merkezde neredeyse çalmadık kapı bırakmayan bir çok isim, umutla 21 Mayıs'ta yapılacak aday açıklamasında isminin zikredilmesini bekliyor. 

Haber: C.ÜSTÜNER
Yorumlar (46)
Sadık Demir 3 yıl önce
Duzcenin geleceginde soz sahibi Semih Kıbrıs listede olmalı
ali 3 yıl önce
Ya bu Semih Başkan kim ya.Ne iş yapar bu herif.
BAK SEEEN E CEVABEN 3 yıl önce
bAK seeeen ben seçim öncesi çıkarsa düşünürüm, seçim sonrası çıkarsa TAMAM dedim çoktan bilgin olsun! ! !
TAMER ÖZTÜRK 3 yıl önce
birleştirici teşkilatçı SEMİH KIBRIS olmalı
Celalettin yıldız 3 yıl önce
Çıkar ilişkileri başlamış.benim adayım olursa oy var yoksa yok.önce ülkenin menfaatleri sonra Düzce nın hakkını savunan adamgibi her aday oy alsın hangi aday önce kendini ve yalaka yandaşları na öncelik verecekse ALLAH nasib etmesin.herkes
yoksa oy falan yok 3 yıl önce
iktidarı kaybetmek istiyorsanız eski vekilleri aday yapın da muhalefet öne çıksın birazda onlar sahne alsınlar, yok devam edecekseniz bir tane bile eski vekillerden olmasın, yoksa oy falan yok
Boğaziçili 3 yıl önce
mevcut vekiller aday olursa oy yok. haberiniz olsun. yeter yahu..
eskiler aday olmasın 3 yıl önce
eski vekiller varsa faruk özlü dışında olanlar, bunların işi zor, o eski vekilleri aday gösterirlerse oy falan yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı bulutlu