banner851

banner614

ERDOĞAN SON NOKTAYI KOYDU!

banner619

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili belediye başkanları ile il teşkilatları arasında zaman zaman yaşanan çekişmeye noktayı koydu ve “Patron il başkanıdır” dedi.

banner846
Siyaset 03.11.2017, 13:48 04.11.2017, 14:28
4460
banner844

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti teşkilatları ile belediye yöneticileri arasında zaman zaman yaşanan çekişmeler konusunda son noktayı koydu. Erdoğan, illerde partinin grup başkanın il başkanı olduğunu, belediye başkanının da il başkanı ile istişare içinde çalışması gerektiğini söyledi. Edinilen bilgilere göre, Erdoğan, AK Parti’deki değişim süreci ile ilgili olarak kurmayları ile yaptığı değerlendirmede, belediye başkanlarının istifaları ve il başkanlıklarına yapılan yeni görevlendirmelerle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

"Belediye başkanının il başkanını ezmesine müsaade etmeyiz"

Erdoğan’ın AK Parti’nin başarısında il teşkilatlarının rolüne dikkat çekerek, şöyle konuştuğu öğrenildi: “Biz bu değişimleri tamamen partinin başarısına odaklanarak yapıyoruz. İllerde kesinlikle belediye ile parti il teşkilatı arasında bir gerginliğine izin vermeyeceğiz. İllerde, ilin patronu il başkanı olacak. Belediye başkanı da il başkanına tabi olacak. Belediye başkanının il başkanını ezmesine müsaade etmeyiz. Her şeyi il başkanı ile istişare ederek yapacak. Bazı belediye başkanı arkadaşlar, parti politikalarından bağımsız işler yapıyorlar. Aslolanın parti ve parti politikaları olduğunu unutmuş gibiler. Belediye başkanları, illerde grup başkanlarının il başkanı olduğunu unutmamalı. Adeta dükalık gibi davrananlar oldu. Buna izin veremezdik.”

Yeni istifalar ‘şimdilik’ yok

Öte yandan, AK Parti kurmayları kulislerde konuşulanların aksine, kısa süre içinde belediye başkanları ile ilgili yeni bir istifanın beklenmediğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da parti toplantılarında, yeni bir istifa sürecinden bahsetmediği, ancak İstanbul’un bazı ilçelerinin belediye başkanları ile ilgili tasarrufa gidilebileceği kaydedildi.

Bu arada, AK Parti Genel Merkez yönetimi, milletvekillerini CHP ile girecekleri tartışma ve polemiklerde dikkatli olmaları konusunda uyardı. Edinilen bilgilere göre, milletvekillerine yapılan uyarıda, “CHP’nin geçmişi ve diktatör hatırlatması tabanda bir kenetlenme sağlıyor. Bunun yerine Türkiye düşmanı yapıların sözcülüğünü yaptıklarını, Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin siyaset yapmadığını, düşmanlık yaptığına dair söylemler kullanalım” görüşü dile getirildi. (Kaynak: Türkiye Gazetesi)

Yorumlar (51)
MAHMAUT 4 yıl önce
YAŞA REİSS. HELAL SANA.
denız 4 yıl önce
büyük vızyonu olan büyük yatırımlara korkmadan yapan yapmak isteyen bır baskanı görevden alındı o zaman yenı başkanın vızyonuna yaptıgı yatırıma bakacagız dedıkoduya degıl hızmete oy verıcegız
düzcelı 4 yıl önce
düzcede il başkanı vekıller beledıye calışmıyor o zaman oy yok calışıyor dıyorsanız kentsel dönüsüm stadyum asar deresı eftenı karduz fılım plotosu cevre yolları bunlar yapılmadı kac yıl oldu sız olsanız oy verırmısınız sayın hıkmet bey
nsm 4 yıl önce
peki, belediye baskani akp'li olmazsa o il baskani neyin patronu? valinin mi? buna parti devleti denmez de ne denir?
nsm 4 yıl önce
öyleyse belediye baskanligi, yerel secimler niye yapiliyor? patron il baskani ise millet irdesine saygi nerde?
Yuri 4 yıl önce
Patron halktır!
Mustafa 4 yıl önce
Başkomutan vardir "Köylü milletin efendisidir" der.Sözde baskomutan gelir boyle soyler.Aradaki farki anlamayanlar yuzunden bu haldeyiz.anlayanlara selam olsun..
Yeter 4 yıl önce
Insanlarin suratina bile bakmayan icine girmeyen sicak olmayan sohbet etmeyen sorunlari kulak arda eden bir il baskani akp'li olarak istemiyorum insanlari partiden soguttunuz reis icin bir oy bir oyken siz oy kaybettiriosunz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın