banner614

“ERDOĞAN VE AK PARTİ’YLE KADININ YERİ GÜÇLENDİ”

banner619

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 5 Aralık kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yayımladı. Keşir, AK Parti döneminde kadın erkek eşitliği için atılan adımlara değinerek, “Kadın erkek omuz omuza vererek, çocuklarımıza ‘’Büyük Türkiye’’yi miras bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Siyaset 05.12.2020, 11:45 05.12.2020, 12:18
883
“ERDOĞAN VE AK PARTİ’YLE KADININ YERİ GÜÇLENDİ”
banner785

Düzce'nin ilk ve tek kadın milletvekili olan, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir yaptığı açıklamada, “Dünyada pek çok ülkeden önce, 1934’de Türk kadını Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, yönetime dahil oldu ve seçme-seçilme hakkını elde etti” diyerek bu konuda Türkiye’nin ilklerden olmasına dikkat çekti.

“Tarih boyunca vatanı, milleti için can veren, emek veren, alın teri döken Türk kadını, modern Türkiye’de de ülkesinin yarınlarında söz sahibi oldu” ifadelerini kulanan Keşir AK Parti döneminde bu konuda atılan adımları da şu cümlelerle anlattı:

“ERDOĞAN VE AK PARTİ’YLE KADININ YERİ GÜÇLENDİ”

“Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Parti, kadınlar için bir siyaset okulu oldu ve kadınlar, siyaset başta olmak üzere hayatın her alanında daha da güçlendi. Seçilen kadınlar arasındaki ayrımcılık, 2013 yılında sona erdi ve 5 Haziran 2015 seçimlerde tüm kadınlar, eşit şartlarda seçimlere girdi.

“AK PARTİ’NİN 102 VEKİLİ KADIN”

Ak Parti öncesi, TBMM’deki kadın oranı 1935’deki %4’ü hiç aşamadı. Hatta %1,5’e kadar düştü. Bugün TBMM’deki 102 kadın milletvekilinin 53’ü AK Parti’de ve 27. dönemde kadın milletvekillerinin oranı %17.”

“BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ MİRASI İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Keşir, AK Parti döneminde vesayet anlayışının bertaraf edildiğinin altını çizerek, “Biz Türk kadınları, Ak Parti döneminde eğitimde vesayetin kalkması ve eşit fırsatlar ile kadın erkek omuz omuza vererek, işçi, girişimci, öğretmen, doktor, mühendis,  gazeteci, sendikacı, siyasetçi olarak, çocuklarımıza ‘’Büyük Türkiye’’yi miras bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” cümlelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (6)
Memşit 2 ay önce
Allah'ın aşkına, dalgamı geçiyor. Kadın bu zamanda kötülüklere maruz kaldı. Bedevileşmeyeceğiz. Biz Türk üz. Türklükte kadın. Baştacıdor. Saygındır. Sözü gecen. Ortaktır
YAVUZ0881 2 ay önce
Hiç bir zaman doğruyu konuşmak nasip olmayacak bu zihniyete anladığım yada algilatmak istediğiniz bu siz ve sizin gibilerin zihniyetinin kullanma tarihi geçti bitti ama her nedense son saniyeleri oynuyorsunuz artık maç bitti yediniz içtiniz zehir olsun bu milletin hakkını çok yediniz hesabı katmayı düşünün şimdiden kadınları garipleri yoksulları cumhuriyet türkiyesi düşünür siz gölge etmeyin yeter
vatandaş 2 ay önce
atatürkün kurduğu cumhuriyetin mirasını yiyorsunuz.. ne miras bırakacaksınız. gölge etmeyin. yeter artık çekin gidin. millet sizden bıktı. boş lafa karnı tok.
Vatandaş 2 ay önce
18 yıldır iyi çalıştınız,teşekkür ederiz.Her gün kaç kadın kadın öldürülüyor.İstanbul sözleşmesini okumadan akp imzaladınz.Vesselam.
Kimler güçlendi. 2 ay önce
Evet Akp ile birlikte Beton lobileri güçlendi.. Yandaş müteahhitler güçendi.. Katar krallığı güçlendi.. Amma memur, işçi emekli, köylü dahada fakirleşti..
Güle güle gidin.. 2 ay önce
18 yıl bitti 19 yıla girdik.. Siz hala inşa edecez diyorsunuz da ne zaman? hep umut hep umut ama bizde size umut kalmadı bilesiniz.. İlk seçimde güle güle diyecez..
-5°
kapalı